Македонска берза

Член од
20 март 2020
Мислења
9
Поени од реакции
18
Здраво,
Дали се тргува на мак. берза Ангропромет Тиквешанка? Тикер, дали може да се шорта... оти најверојатно нема волумен
Официјално пишува дека изнајмуват тешка машинерија, ама главната дејност мислам дека му е организација на свадби..шо значи пропаст
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
:kafence:
Здраво,
Дали се тргува на мак. берза Ангропромет Тиквешанка? Тикер, дали може да се шорта... оти најверојатно нема волумен
Официјално пишува дека изнајмуват тешка машинерија, ама главната дејност мислам дека му е организација на свадби..шо значи пропаст
Го испљукав кафето у монитор, да си ебеш век!!!:lolzz::kafence:
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
310
Поени од реакции
490
Здраво,
Дали се тргува на мак. берза Ангропромет Тиквешанка? Тикер, дали може да се шорта... оти најверојатно нема волумен
Официјално пишува дека изнајмуват тешка машинерија, ама главната дејност мислам дека му е организација на свадби..шо значи пропаст
Врати се за едно 5 години и може ке има short-ање во Македонија иако тешко.
 
Член од
20 март 2020
Мислења
9
Поени од реакции
18
Боже Петра
Ја има мак. берза воопшто на некоја веб платформа? Како купувате
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Здраво,
Дали се тргува на мак. берза Ангропромет Тиквешанка? Тикер, дали може да се шорта... оти најверојатно нема волумен
Официјално пишува дека изнајмуват тешка машинерија, ама главната дејност мислам дека му е организација на свадби..шо значи пропаст
Кога ќе дојде време да се шорта Ангропромет Тиквешанка е тогаш ќе имаме вистинска берза и развиен финансиски пазар
 
Член од
20 март 2020
Мислења
9
Поени од реакции
18
Во случај да мислите дека се заебавам за рандом фирма, јавна е и ја има на берза.
Фала во секој случај
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.455
Поени од реакции
1.883
Гледам без никаква причина администраторите ми го избришале постот кајшто ги следам дневните случувања и намалување на вредноста на индексниот фонд на КБ Публикум, па сега дури и престанале да ја објавуваат состојбата, што мислам дека е противзаконски!

Еве прилика за КХВ да се покаже како добар регулатор и да им стегне некоја казна, иако не се сомневам дека уште утре ќе има прикажана состојба со дешениов раст :lolzz:

Screen Shot 2020-03-20 at 17.08.03.png
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.356
Поени од реакции
4.909
Како транспарентен на форумов да најавам дека денес искочив целосно од КМБ на цена од 6.095 .. иначе имав влезено на почетокот на 3.200 па потоа на 5.000 ..

Не се жалам во ќар сум , ке бев и многу повеќе мислам дека КМБ ке одеше и над 8.000 со влијание преговори за ЕУ и влез во Нато но Корона како на сите така и мене ми ја бутна акцијата јбг ..

Пред малце видов народна банка и официјално одлучи банките во наредниот период да ги намали каматите , што значи во превод помал приход и за нив ..

Очекувам во наредниот период уште мал пад на МСЕ па ке чекам клучен момент за влез одлуката ке падне или Алкалоид или пак КМБ .
 
Последно уредено:

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
672
Поени од реакции
714
stapkata sto narodna banka ja odreduva mnogu sporo ke se prenese vo realnot sektor. ostanuva kako ne pisano pravilo na bankite da ja sledat NRBM, a i ne mora. site golemi krediti se so eribor kako i da e.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.636
Поени од реакции
5.175
The sales came in the weeks after Loeffler and other senators received a private briefing from Trump administration officials in late January about the coronavirus outbreaks. CNBC

"Попаметните" у САД шиткале со време... некои тешки тешки пари ќе напраат од ситуацијава.
Казината, крузерите и градежните компании изгубија многу од реалната вредност.
Спремајте кешот и баталете нашава мизерна комерциалноалкалоидна берза.
Проширете видици и спектар.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
827
Поени од реакции
541
WTI Crude 19 долари пред затворање. Еј 19 долари баарел нафта...
 

Kajgana Shop

На врв