Коронавирус (COVID-19)

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
СЕ ПОВЕКЕ ДАВААТ АКЦЕНТ СЕДИ ДОМА
Нели е тоа малце не рамноправно... како ке се чуствува еден таксист или една касиерка или возач на јсп кој не може да седи дома,има контакт со илјадници луге а вие од канцеларија гордо споделувате статус седи дома... ја сакам да седам ама неможам
Или ако работиш во погон со 500 вработени?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.672
Поени од реакции
5.294
Побитно им е да врви Лондон Сити и економијата, туку карантин и заштита од вирусов. Затоа спамаат со статии англискине медии за тој имунитет шо треба да се изгради кај секој од вирусов и како мн лесно поминувал кај некој скоро и без симптоми ...
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Се шири муабет на ФБ дека и банките нема да работат. Има некој инфо?
п.с. Мене парите ми се на сметка која не е поврзана со картичка ...
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Шпанија исто како Италија комплетно затвори се, дозволено е само да се излезе за да се купи храна и лекови. Сега можеби е касно за ваква мерка вурусот е проширен насекаде пред една недела имале 400-500 случаеви сега се над 6000. Прогресијата на ширење е слична како во Италија.
Испадна дека запaдна Европа се далеку пооперисани во мозоците од балканциве.Барем гледајки го бројот на новоинфицирани испага дека на балканов живее посвесен народ.Ама никој не им е крив сакаа мултикулти општества ова е разултатот на нивната политика за примање мигранти од секоја вукојебина.Прогресивците буквално и се посраа на Европа со нивната доктрина,сега ќе се соочат со последиците.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Се шири муабет на ФБ дека и банките нема да работат. Има некој инфо?
п.с. Мене парите ми се на сметка која не е поврзана со картичка ...
Без "се шири муабет мами4ки на фб теории" тука, ве молам. Ќе работат банките инфо прва рака, најкратко моја фирма им ги оддржува серверите, имам таскови за две недели унапред.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Аман па и ти за пари сега најде да прашуваш, нели читаш здравјето пред се. Е сега под стрес,нели 99% од докторите ти викаат од стрес ти е, ако не пушиш или пиеш, а и без пари како планираат здравјето :toe:

Електронско плаќање сигурно имаш, што ќе ти кеш, ем вирусите на него живеат долго време

Еве од една Шведска сме биле понапредни, ништо не преземале, ќе го оставеле народот да им умре, а ние многу понапредни сме и поуспешно се справуваме. :toe:

Прегледај го приврзокот 238059
Кеш не треба ако имаш електронско плаќање, ама парите кога ти се на книшка, на пример, неповрзана со картичката, толку од електронското плаќање :D На шалтер треба да ми префрлат одредена сума на трансакциска за да плаќам со картичка
 
Член од
26 декември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
279
Се шири муабет на ФБ дека и банките нема да работат. Има некој инфо?
п.с. Мене парите ми се на сметка која не е поврзана со картичка ...
Би требало да работат - можеби во намален капацитет. Банки , аптеки , супермаркети и нужни општествени претрпијатаија (за вода,струја,парно,хигиена) работеле во најголемиот карантин во Кина така да верувам дека и тука ќе работат
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Без "се шири муабет мами4ки на фб теории" тука, ве молам. Ќе работат банките инфо прва рака, најкратко моја фирма им ги оддржува серверите, имам таскови за две недели унапред.
a tie taskovi se vrezani? ne se otkazuvaat?
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Без "се шири муабет мами4ки на фб теории" тука, ве молам. Ќе работат банките инфо прва рака, најкратко моја фирма им ги оддржува серверите, имам таскови за две недели унапред.
Фала, да не се грижам значи :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
a tie taskovi se vrezani? ne se otkazuvaat?
Од сабајлево се царе и нема теорија да не работат банките иако мене би ми одговарало да си одморам :toe: , поготово електронското плаќање а и верувам сите си имате картички.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Од сабајлево се царе и нема теорија да не работат банките иако мене би ми одговарало да си одморам :toe: , поготово електронското плаќање а и верувам сите си имате картички.
carice, sve so moze da se otkaze so e pricina za covek da izlezi od doma neka se otkaze, ja sum od debar, i veruvaj, nesakas da znaes so se slucuva tuka...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
carice, sve so moze da se otkaze so e pricina za covek da izlezi od doma neka se otkaze, ja sum od debar, i veruvaj, nesakas da znaes so se slucuva tuka...
Каде реков дека во Дебар е сјајно? :) напротив, секоја ви чест таму.

Реков само дека е банкингот нема шанси да падне а ако има уште ретарди да чекаат пари од шалтер да вадат или па им е тешко да си посакаат среќна нова 2020 и да се запознаат со е - фактура... Комшика ми на 73 плаќа сметки онлајн.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135

Одиш пред пола сат да пазариш некои работи шо нормално ти требат, не можиш да влезиш в продавница до вечер, внатре фул, колона дури и надвор. Три маркети свртив низ град, и се откажав. Племе да ви ебам ретардирано, само некој нареден со динамити да пуштиш онде да ги крени сите во воздух. Одамна не сум се изнервирал толку....
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.802
Поени од реакции
24.735
Во Лондон родено бебе со корона. Ја донеле мајката во болница со претпоставка дека има пневмонија, излегло дека има корона и новороденчето исто, кое било тестирано веднаш по пораѓајот. Не се знае дали бебето се инфицирало со вирусот пред да се роди, или после. :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom