Коронавирус (COVID-19)

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Америве закаснаа со превенција, тек сега пуштиле голема пратка на тестери за Њујорк.
На Џон Кенеди аеродромот се жалат дека до сега барем немало некои посебни мерки.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Дуплиран вкупниот број на испратени мислења на форумов. Кватро повеќе лајкова. чинкве ченто клик то пејд.
Ацид е стеќен. Ево ви и вам едно китка за поњежната половина :smirce:
Еве ме, пловам на крузер и шмркам кока (како превенција за ковид 19) со парите од вашите кликови.

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.298
Kolu sto razbiram trebala da ima 3 simptoma za da bide testirana...da kasla tolku cesto za da nemoze da zbori, teskotii vo disenje, i da ima visoka temperatura.
Nego da se vratime na nasevo....imase prasnja pred nekoj strana i mene mi e nejasno toa, dali test za Korona e na teret na zdravsto ili treba da se plati privatno
I kako se doagja do toj test? Jasno mi e deka ima telefoni....no neli vo vakva situacija site treba da sme istestirani
Абе тестот кошта пари тоа не може нашево здравство да го издржи тоа, еве и @kano цело време го зборува тоа, ама тоа не го прават ниту развиениве држави, тешко дека ќе го прават нашиве.

Значи сите сме во исти гомна, и ова мора да се помине. Ги сметам членовиве на форумов поинтелегентни од просекот на фејсбук, и треба сите да си го понесеме товарот.

Главен проблем се фејкњус, на форумов нема толку многу и освен неколку членови кои се постари како @Ireal кои се навикнати да читаат српско/хрватски вести оти незнаат англиски, има уште неколку со патологија за на психијатрија, но ние сите си ги знаееме и тешко поминува тоа тука.

Другите сите знаат што е право што е криво и треба тоа да го објасниме на тие што можеме, оти на фејсбук главна метода за дијагностицирање е да го задржиш здивот, а главен лек за Корона е топла вода од 28 степени оти го убивала вирусот, а нашето тело има 36 :facepalm:

Значи не да се ствара паника, туку да се сфати состојбата сериозно.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.325
Поени од реакции
8.875
Абе тестот кошта пари тоа не може нашево здравство да го издржи тоа, еве и @kano цело време го зборува тоа, ама тоа не го прават ниту развиениве држави, тешко дека ќе го прават нашиве.

Значи сите сме во исти гомна, и ова мора да се помине. Ги сметам членовиве на форумов поинтелегентни од просекот на фејсбук, и треба сите да си го понесеме товарот.

Главен проблем се фејкњус, на форумов нема толку многу и освен неколку членови кои се постари како @Ireal кои се навикнати да читаат српско/хрватски вести оти незнаат англиски, има уште неколку со патологија за на психијатрија, но ние сите си ги знаееме и тешко поминува тоа тука.

Другите сите знаат што е право што е криво и треба тоа да го објасниме на тие што можеме, оти на фејсбук главна метода за дијагностицирање е да го задржиш здивот, а главен лек за Корона е топла вода од 28 степени оти го убивала вирусот, а нашето тело има 36 :facepalm:

Значи не да се ствара паника, туку да се сфати состојбата сериозно.
Tesko e da se kontrolira, narodot nema svest, primer vo Sidnej sekoj den se trubi, sekoj sto doaga od Kina, Iran i slicno da odi samoizolacija, Ama badijala, tesko odi luge ne pocituvaat, pred dva dena doaga eden idiot na rabota da bara nekoj servis, a samo sto se vratil od Kina, ovie go prasuvaat prvo prasanje dali si bil poslednive 2 nedeli vo stranstvo, samo sto potvrdi deka se vratil pred dva dena, ovie go zamolija da si odi, tipov odbiva da napusti I si sedna da ceka kako sekoj drug, a cekalnava fully packed. Mi pukna filmot ojdov I mu vikam napustaj da ne te isfrlam jas, so trista molenja od strana na menagerkata se resi da si odi. I ne samo toj, istiot den edna glupaca kaj dojdena tuka pa uste se zali deka ne se custvuva dobro, I taka sekoj den, prost narod ima nasekade kolku sakas.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570


Има логика ова? Треба да се размислува на вакви чекори?
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Kolu sto razbiram trebala da ima 3 simptoma za da bide testirana...da kasla tolku cesto za da nemoze da zbori, teskotii vo disenje, i da ima visoka temperatura.
Nego da se vratime na nasevo....imase prasnja pred nekoj strana i mene mi e nejasno toa, dali test za Korona e na teret na zdravsto ili treba da se plati privatno
I kako se doagja do toj test? Jasno mi e deka ima telefoni....no neli vo vakva situacija site treba da sme istestirani
Мало сутра, да не ни речат ко на оваа што и рекле. Ова буквално искашлај му се на телефон за тест да добиеш.

Има телефони, броеви, само не знам ни јас дали паѓа врз фонд.

Ако има некој што знаенека каже. Јас секако ќе се јавам ако не утре, други ден секако. Матичната ме стави на антибиотик, дпдуша и та ми рече ако ептен ти се влоши состојбата дојди :rolleyes:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.298


Има логика ова? Треба да се размислува на вакви чекори?
А од кај знај овај дека нема Швајцарија да се распадни од Коронава со оглед дека илијадници Италијанци од северот работат таму?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Оф топик си и ја бламираш темава што не е баш за захебаванје
Буразеру, јеси ти при будној несвести? Писао сам један коментар и то реплику на @Acid. Баш сам био он топик у реплици на Ацида. Далеко је то од бламаже. Дапаче тема сама по себи је бламажа. Али ја се извињавам ако сам се овако грешком обламажио. Ево извињење у облику :smirce: :smirce: :smirce:. Ариведерчи...:motorce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom