СДСМ и БЕСА соопштија предизборна коалиција

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
Bolje nego da koalicira so DUI
BESA se kolku tolku neizvalkani i od toa sto go promoviraat, se zalagaat za prakticni promeni namesto za populizam.
Како го кажуваш ова како СДСМ да се некои невини дечиња со цветчиња во косата, неизвалкани, а овие ДУИ лошите дечки багабонти, кои им го уништуваат угледот дружејќи се со нив. :D

Тоа што нема ден да не помине а да не излезе некој скандал или криминал од СДСМ каде што се фатени со рацете во медот или каде што прават suplex на судството, демократијата, правната држава и здравиот разум со некој преседан во севернокорејски стил, тоа нема врска.

Коалицирале со БЕСА за да се оттргнат од криминалците ДУИ и пошто се многу чесни и поштени, се приказни за мали деца на кои ни просечен посетител на Маршот за правда не би поверувал.

Три години им го гланцаа курот на ДУИ без проблем, сега така преку ноќ им текнало дека не чинат ДУИ, откако ги нарушија односите со нив и почна да им гори под нозе. :D

Стратегиската одлука тука е "дај шта даш", и тоа е тоа. Никакви басни за некаква чесност и неизвалканост не поминуваат, да не се лажеме.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Вака на муабет,од тие 20тина шошони што сум ги прашал,ниту еден не се изјасни дека ке гласа за дуи,дури ми рекоа подобро у Чаир за Македонец да гласавме ке ни направеше паркови,клупи,улици како во Аеродром.Е сега баш да видиме што ќе се деси.Као демек не ги интересирало дали бил Албанец или Македонец,барале подобар живот.Од знамиња и светлечки орли не се ранело фамилија.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.783
Поени од реакции
2.726
Како го кажуваш ова како СДСМ да се некои невини дечиња со цветчиња во косата, неизвалкани, а овие ДУИ лошите дечки багабонти, кои им го уништуваат угледот дружејќи се со нив. :D

Тоа што нема ден да не помине а да не излезе некој скандал или криминал од СДСМ каде што се фатени со рацете во медот или каде што прават suplex на судството, демократијата, правната држава и здравиот разум со некој преседан во севернокорејски стил, тоа нема врска.

Коалицирале со БЕСА за да се оттргнат од криминалците ДУИ и пошто се многу чесни и поштени, се приказни за мали деца на кои ни просечен посетител на Маршот за правда не би поверувал.

Три години им го гланцаа курот на ДУИ без проблем, сега така преку ноќ им текнало дека не чинат ДУИ, откако ги нарушија односите со нив и почна да им гори под нозе. :D

Стратегиската одлука тука е "дај шта даш", и тоа е тоа. Никакви басни за некаква чесност и неизвалканост не поминуваат, да не се лажеме.
SDSM gi osloboduvaa masovno na zatvorenicite na DUI.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Како го кажуваш ова како СДСМ да се некои невини дечиња со цветчиња во косата, неизвалкани, а овие ДУИ лошите дечки багабонти, кои им го уништуваат угледот дружејќи се со нив. :D

Тоа што нема ден да не помине а да не излезе некој скандал или криминал од СДСМ каде што се фатени со рацете во медот или каде што прават suplex на судството, демократијата, правната држава и здравиот разум со некој преседан во севернокорејски стил, тоа нема врска.

Коалицирале со БЕСА за да се оттргнат од криминалците ДУИ и пошто се многу чесни и поштени, се приказни за мали деца на кои ни просечен посетител на Маршот за правда не би поверувал.

Три години им го гланцаа курот на ДУИ без проблем, сега така преку ноќ им текнало дека не чинат ДУИ, откако ги нарушија односите со нив и почна да им гори под нозе. :D

Стратегиската одлука тука е "дај шта даш", и тоа е тоа. Никакви басни за некаква чесност и неизвалканост не поминуваат, да не се лажеме.
Ако гледаш криминал шриминал... Тешко дека некоја опција се разликува многу. Затоа и не ми е фактор за избор за гласање.
Автоматски споено мислење:

Вака на муабет,од тие 20тина шошони што сум ги прашал,ниту еден не се изјасни дека ке гласа за дуи,дури ми рекоа подобро у Чаир за Македонец да гласавме ке ни направеше паркови,клупи,улици како во Аеродром.Е сега баш да видиме што ќе се деси.Као демек не ги интересирало дали бил Албанец или Македонец,барале подобар живот.Од знамиња и светлечки орли не се ранело фамилија.
Чуда работа сега кога е најдобра економијата од секогаш им текнало дека е битна. Што не им текна во 90ти.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.360
Поени од реакции
3.516
Како го кажуваш ова како СДСМ да се некои невини дечиња со цветчиња во косата, неизвалкани, а овие ДУИ лошите дечки багабонти, кои им го уништуваат угледот дружејќи се со нив. :D

Тоа што нема ден да не помине а да не излезе некој скандал или криминал од СДСМ каде што се фатени со рацете во медот или каде што прават suplex на судството, демократијата, правната држава и здравиот разум со некој преседан во севернокорејски стил, тоа нема врска.

Коалицирале со БЕСА за да се оттргнат од криминалците ДУИ и пошто се многу чесни и поштени, се приказни за мали деца на кои ни просечен посетител на Маршот за правда не би поверувал.

Три години им го гланцаа курот на ДУИ без проблем, сега така преку ноќ им текнало дека не чинат ДУИ, откако ги нарушија односите со нив и почна да им гори под нозе. :D

Стратегиската одлука тука е "дај шта даш", и тоа е тоа. Никакви басни за некаква чесност и неизвалканост не поминуваат, да не се лажеме.
Ako objektivno sporeduvame koj kolku deliviral niz tekot na godinive togas DUI nesomneno se daleku pogolemi kriminalci od SDSM.
Автоматски споено мислење:

A zosto mislis deka nema skriena koalicija pomegu sdsm i dui?
Nemam takvi informacii, citam samo vesti niz internet.
Автоматски споено мислење:

ok pobedniku, dozvoli da go prerabotam prasanjeto
Sto e podobro, da se nadevas na ponistuvanje na dogovor poradi koj sto imas zagubi, ili da se nadevas na apsenje na teski kriminalci po cena na zrtvuvanje na se shto imas, so nesigurnost deka istata cel voopsto ke se ispolni ili deka ke ti se vrati cenata potrosena, so mnogu mala verojatnost na uspesnost? Hm?

Eve neka ne e drzava, neka bide relacija, klient - firma.
Okej, uspea nekako da ja nadmines prvata prepreka ama se sopna na drugite dve. Ke si odes na popraven.

Kade pravish glupavi sporedbi?
- Nema nikakva dopirna tocka ednata strana na sporedbata so drugata. Dogovorot vo prespa e potpisan bez nikakvi ekonomski i percepirani zagubi i e nevozmozno da se ponisti. Od druga strana nadezta deka ke se uapsat kriminalcite od dui i vmro od vremeto na rezimot e bitna no najverojatno nikogas nema da gi stigne pravdata zatoa sto pomina dosta vreme otkako SDSM se na vlast. I neocekuvano, ne stavija nikoj od glavnite operatori na rezimot vo zatvor.

Kade razmisluvas crno belo?
- Ultimativno toa sto e najbitno e ekonomskiot rast na zemjava i zgolemuvanje na kvalitetot na ziveenje. Ova e tretata perspektiva koja sto si premnogu zaslepen od luzerskiot mentalitet za da ja vidish. Jas ne gi mrazam VMRO zatoa sto sum za SDSM ili zatoa sto se tushiram sekoj den. Gi mrazam zatoa sto ekonomski ja unazadija zemjava decenii dodeka haraa niz ovie predeli i go napravija zivotot za site, ne samo za mene mnogu polos nego pred toa.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.206
Поени од реакции
25.941

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Iskreno ne veruvam deka DUI bi napustil koalicija so sdsm
Кога ќе ми текне дека заедно со LepiDzoni трубевте дека ВМРО на ДУИ му ја прифати цела албанска платформа освен СЈО, јасно ми е колку ти тежат верувањата :)
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.783
Поени од реакции
2.726
Кога ќе ми текне дека заедно со LepiDzoni трубевте дека ВМРО на ДУИ му ја прифати цела албанска платформа освен СЈО, јасно ми е колку ти тежат верувањата :)
Minati vreminja :)
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
1.082
Без да паднат поранешните терористи на ДУИ од власт нема да има никогаш правна држава. Едноставно мора да одговараат за сите сторени кривични деча. ДУИ е најкриминална партија во Европа и регионот. Сите до еден треба да лежат во затвор.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.360
Поени од реакции
3.516
Стварно го немаш тој хендикеп.
Za narednive izbori gledam na VMRO objektivno. Nema da imam nikakov problem da glasam za VMRO na narednive izbori ako:
- go razcistija kriminalot vo sopstvenite redovi (ne mora ni da se pokajat za proslata garnitura, samo da go razcistea denes)
- ponudija NEKAKOV ekonomski plan
- pokazaa zrelo politicko odnesuvanje kako opozicija (namesto toa go dobivme skandalot so mizrahi, "bombite" na milososki, sekoja vtora izjava na micko...)
- pokazaa bilo kakva avtenticna politicka pozicija za nesto (vo momentot pozicijata im e 100% reakcionerstvo)

Gi mrazev VMRO dodeka traseshe rezimot na gruevski, denes objektivno gledano mislam deka se ziva patetika.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
- pokazaa zrelo politicko odnesuvanje kako opozicija (namesto toa go dobivme skandalot so mizrahi, "bombite" na milososki, sekoja vtora izjava na micko...)

Gi mrazev VMRO dodeka traseshe rezimot na gruevski, denes objektivno gledano mislam deka se ziva patetika.
Што е проблемот со бомбите на Милошоски? Живо ме интересира :D
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.379
Поени од реакции
36.311
Мене единствена мотивација за наредни избори ми е одмаздољубивоста. Не ме интересира колку тендери ќе наместат Вмро после ако се на власт или колку пари ќе украдат или уште колку партијаши ќе вработат во администрација. На оваа држава и нема оправање.

Мене само ме интересира Димитров, Заев и по можност уште некој од северната комуњарска елита да завршат во Шутка и Идризово каде што разни тврди предмети во форма на пенис ќе им бидат ставани во аналниот отвор од страна на прљави цигани. Сакам да ги видам во судница ослабени, пропаднати со подочњаци до земја кај што од очите можеш да им видиш дека биле третирани како последни животињи во затвор.

Само се плашам дека Мицковски ниту има капацитет тоа да го изведе ниту пак има желба за такво нешто.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.287
Поени од реакции
18.114
Мене единствена мотивација за наредни избори ми е одмаздољубивоста. Не ме интересира колку тендери ќе наместат Вмро после ако се на власт или колку пари ќе украдат или уште колку партијаши ќе вработат во администрација. На оваа држава и нема оправање.

Мене само ме интересира Димитров, Заев и по можност уште некој од северната комуњарска елита да завршат во Шутка и Идризово каде што разни тврди предмети во форма на пенис ќе им бидат ставани во аналниот отвор од страна на прљави цигани. Сакам да ги видам во судница ослабени, пропаднати со подочњаци до земја кај што од очите можеш да им видиш дека биле третирани како последни животињи во затвор.

Само се плашам дека Мицковски ниту има капацитет тоа да го изведе ниту пак има желба за такво нешто.
Нема да го видиш тоа.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Мене единствена мотивација за наредни избори ми е одмаздољубивоста. Не ме интересира колку тендери ќе наместат Вмро после ако се на власт или колку пари ќе украдат или уште колку партијаши ќе вработат во администрација. На оваа држава и нема оправање.

Мене само ме интересира Димитров, Заев и по можност уште некој од северната комуњарска елита да завршат во Шутка и Идризово каде што разни тврди предмети во форма на пенис ќе им бидат ставани во аналниот отвор од страна на прљави цигани. Сакам да ги видам во судница ослабени, пропаднати со подочњаци до земја кај што од очите можеш да им видиш дека биле третирани како последни животињи во затвор.

Само се плашам дека Мицковски ниту има капацитет тоа да го изведе ниту пак има желба за такво нешто.
Мене па тотално ми е гајле дали некој ќе лежи затвор итн ни од сегашната ни од мината власт. Правосудство ми е на дно на приоритетите.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
232
Поени од реакции
287
Не ми се допаѓа насловот на темава ја би ,, СдсСеверна и БЕСА договорија идна федерализација " Попрво би си исекол рацете него да гласам за СДС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom