СДСМ и БЕСА соопштија предизборна коалиција

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
Вааау учителу да не беше ти, немаше да знаеме ние ништо.
E ajde de, raspali pa da procitame sto se znaes ili mislis deka znaes so tvoite kolku 18,19 godincinja. Ete ko za pocetok za koj glasase na poslednite parlamentarni izbori, ako voopsto i smeese da glasas togas.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.002
E ajde de, raspali pa da procitame sto se znaes ili mislis deka znaes so tvoite kolku 18,19 godincinja. Ete ko za pocetok za koj glasase na poslednite parlamentarni izbori, ako voopsto i smeese da glasas togas.
За никој и никогаш нема ни да гласам и да сакам нема да можам да ги надгласам ваквите како тебе, многу ве има така да џабе е.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.017
Поени од реакции
80.846
E ajde de, raspali pa da procitame sto se znaes ili mislis deka znaes so tvoite kolku 18,19 godincinja. Ete ko za pocetok za koj glasase na poslednite parlamentarni izbori, ako voopsto i smeese da glasas togas.
Има ли некој на форумов, на кој не си му рекол: - Ај да видиме сега за кој гласаше на минатите избори!
(тебе ти се паднало список изглеа да праиш)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
За никој и никогаш нема ни да гласам и да сакам нема да можам да ги надгласам ваквите како тебе, многу ве има така да џабе е.
Za nikoj do skoro ne ni mozese da glasas i da si sakal taka da batali toj muabet. I ko e djabe so go tupis. Odi nadvor i igraj si so vrsnicite, vidi sto ubavo e vremeto.
Автоматски споено мислење:

Има ли некој на форумов, на кој не си му рекол: - Ај да видиме сега за кој гласаше на минатите избори!
(тебе ти се паднало список изглеа да праиш)
Ima be kako ne. Ako nemas zaprimeteno obicno gi prasuvam onie sto togas se pravea mnogu pametni kolku vaka od denesna gledna tocka da im voocam deka ajde da recam ne ste bile i ne ste ni priblizno tolku pametni kolku sto se puvate deka ste. Kako ti na primer. Ti mi si kapitalen primerok na ne tolku pameten forumski lik. Inaku uste gi cekas bombite za smilkovsko ili.... Sepak Zaev ti veti, a cim toj veti nema zaebancija tuka iako ete i pokraj toa sto na site tuka ni gi poteci madinjata 10 godini minimum agitirajki za nego sepak ne go udostoi so glas na izbori. Barem taka rece ama od druga strana mnogu raboti imas receno od koi samo (i toa ova po tvoe tvrdenje) na prsti od edna raka si gi mislel stvarno. Koj da znae dali i toa spagja vo niv ili samo si tropal gluposti.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.002
Za nikoj do skoro ne ni mozese da glasas i da si sakal taka da batali toj muabet. I ko e djabe so go tupis. Odi nadvor i igraj si so vrsnicite, vidi sto ubavo e vremeto.
Автоматски споено мислење:


Ima be kako ne. Ako nemas zaprimeteno obicno gi prasuvam onie sto togas se pravea mnogu pametni kolku vaka od denesna gledna tocka da im voocam deka ajde da recam ne ste bile i ne ste ni priblizno tolku pametni kolku sto se puvate deka ste. Kako ti na primer. Ti mi si kapitalen primerok na ne tolku pameten forumski lik. Inaku uste gi cekas bombite za smilkovsko ili.... Sepak Zaev ti veti, a cim toj veti nema zaebancija tuka iako ete i pokraj toa sto na site tuka ni gi poteci madinjata 10 godini minimum agitirajki za nego sepak ne go udostoi so glas na izbori. Barem taka rece ama od druga strana mnogu raboti imas receno od koi samo (i toa ova po tvoe tvrdenje) na prsti od edna raka si gi mislel stvarno. Koj da znae dali i toa spagja vo niv ili samo si tropal gluposti.
Од вакви како тебе не сум дома и не можам да ги видам врсниците.
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
8
"И во твојот бастион ќе те победам Ахмети " - Заев

ммм.. каков арсенал има Зоки, со Билал Касами ќе победи, звучи интересно оваа невозможна мисија.:свиркам:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.017
Поени од реакции
80.846
Ima be kako ne. Ako nemas zaprimeteno obicno gi prasuvam onie sto togas se pravea mnogu pametni kolku vaka od denesna gledna tocka da im voocam deka ajde da recam ne ste bile i ne ste ni priblizno tolku pametni kolku sto se puvate deka ste. Kako ti na primer. Ti mi si kapitalen primerok na ne tolku pameten forumski lik. Inaku uste gi cekas bombite za smilkovsko ili.... Sepak Zaev ti veti, a cim toj veti nema zaebancija tuka iako ete i pokraj toa sto na site tuka ni gi poteci madinjata 10 godini minimum agitirajki za nego sepak ne go udostoi so glas na izbori. Barem taka rece ama od druga strana mnogu raboti imas receno od koi samo (i toa ova po tvoe tvrdenje) na prsti od edna raka si gi mislel stvarno. Koj da znae dali i toa spagja vo niv ili samo si tropal gluposti.
Склопи барем една смислена реченица, напиши ја на кирилица и врати се.
Автоматски споено мислење:

"И во твојот бастион ќе те победам Ахмети " - Заев
Заев комотно може стенд-ап да држи.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.360
Поени од реакции
3.516
Ова денес го прочитав на повеќе места, изгледа ова е северџанскиот наратив кој треба да звучи убедливо деновиве...
А баш мислев со какви инструкции ќе излезат од штабовите, тоа да ти било „доста беше Дуи, дајте ни нов силувач да смениме малку“
Zar ke bese posrekjen ako koaliciraa so DUI namesto? Taa omraza koja ja imate kon SDSM e tolku totalna sto ne mozete ni racionalno da diskutirate za nivnite strategiski odluki. Samo kako nekoi narkomani ve dvizi stimulus.

Jas go nemam toj hendikep. Planiram da ne glasam za nikoj na ovie izbori no milo mi e sto SDSM pocna da se trga od DUI, koi se dokazani kriminalci i aramii i koi sto go unazadija francuskoto naselenie vo drzavava decenii pozadi nas.

Ustvari cekaj malce...

северџанскиот
Jasno mi e so kakva mustra si imam rabota.
Nisto, teraj magareto i produzi da se nadevas na ponistuvanje na dogovorot od prespa. Valjda toa ke ja nasoci drzavava na podobro
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.017
Поени од реакции
80.846
Да, СДСМ се тргна од ДУИ дека биле криминалци, а не дека ДУИ неќе предизборна коалиција со нив, туку се врти накај ВМРО.
Утре да му се јави Ахмети на Заев и да му понуди предизборна коалиција, БЕСА ќе лета низ прозор, експресно.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.480
Поени од реакции
28.766
Jasno mi e so kakva mustra si imam rabota.
Nisto, teraj magareto i produzi da se nadevas na ponistuvanje na dogovorot od prespa. Valjda toa ke ja nasoci drzavava na podobro
Sto e poloso, da se nadevas na ponistuvanje na dogovor, ili da se nadevas na apsenje na teski kriminalci po cena na se sto imas?
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.360
Поени од реакции
3.516
Sto e poloso, da se nadevas na ponistuvanje na dogovor, ili da se nadevas na apsenje na teski kriminalci po cena na se sto imas?
Okej, three things:
1. Navikni se da prasuvas sto e podobro, a ne sto e poloso (luzerski majndset).
2. Ne razmisluvaj vo crno i belo.
3. Ne postavuvaj glupavi sporedbi.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.480
Поени од реакции
28.766
Okej, three things:
1. Navikni se da prasuvas sto e podobro, a ne sto e poloso (luzerski majndset).
2. Ne razmisluvaj vo crno i belo.
3. Ne postavuvaj glupavi sporedbi.
ok pobedniku, dozvoli da go prerabotam prasanjeto
Sto e podobro, da se nadevas na ponistuvanje na dogovor poradi koj sto imas zagubi, ili da se nadevas na apsenje na teski kriminalci po cena na zrtvuvanje na se shto imas, so nesigurnost deka istata cel voopsto ke se ispolni ili deka ke ti se vrati cenata potrosena, so mnogu mala verojatnost na uspesnost? Hm?

Eve neka ne e drzava, neka bide relacija, klient - firma.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
Од вакви како тебе не сум дома и не можам да ги видам врсниците.
Ete sega samo solza sto mi protece niz obraz.
Автоматски споено мислење:

Склопи барем една смислена реченица, напиши ја на кирилица и врати се.
Oti, tesko ti e da procesiras na latinica? Smetas deka na kirilica polesno ke ti bidi?
I na koja kirilica preferiras? Neznam forumot dali poddrzuva bugarska kirilica. Ili mozebi na ovaa nasata mislese Konevski sto ja izsrbizira? Taka edno vreme ne pisuvase tuka ili greska sum.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.783
Поени од реакции
2.726
Zar ke bese posrekjen ako koaliciraa so DUI namesto? Taa omraza koja ja imate kon SDSM e tolku totalna sto ne mozete ni racionalno da diskutirate za nivnite strategiski odluki. Samo kako nekoi narkomani ve dvizi stimulus.

Jas go nemam toj hendikep. Planiram da ne glasam za nikoj na ovie izbori no milo mi e sto SDSM pocna da se trga od DUI, koi se dokazani kriminalci i aramii i koi sto go unazadija francuskoto naselenie vo drzavava decenii pozadi nas.

Ustvari cekaj malce...



Jasno mi e so kakva mustra si imam rabota.
Nisto, teraj magareto i produzi da se nadevas na ponistuvanje na dogovorot od prespa. Valjda toa ke ja nasoci drzavava na podobro
A zosto mislis deka nema skriena koalicija pomegu sdsm i dui?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom