Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 ноември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
52
Intervju 23.8.2018 vo sofija,
Finalna 4/5. 9.2019
I od denes na polozitelno..
Se nadevam deka ke dobijam ukaz, no i ne sum siguren bidejki sum so dokumenti od prv bratuced ..
Ako odi taka maksimum znaci i kaj mene za 10 dena ke se smeni status... Fala na odgovorot, ne gubi nadez imase mnogu sto dobija preku bratucedi... Srekno!
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Izgleda treba prvo da se opismenis i naucis kako da pisuvas, pa posle da delis soveti na drug, zatoa sto vaka kako sto e napisano nisto ne se razbira sto sakas da kazes... Ovde ja prekinuvam komunikacijata so tebe, zatoa sto nemam vreme, nitu sakam da se zanimavam so nepismeni i da se ubeduvam dali napagas, osuduvas ili ne... Se si kaza uste na prviot odgovor!!!
Eden sovet od mene: ako mozes pomogni na drugiot, ako ne, ne se pravi pameten i ne osuduvaj gi drugite, gledaj si go svojot dvor!!! Prijaten den!
Eve ti pomagam,I ne se pravam pameten tuku se Pravam Pametna ...Osuduvam zatoa Sto ,imate objasneto 2 - 3 strani nazad ( prolistajte ) Blagodaram na ubavite zborovi na Edna pismena licnost kako vas ....Se odjavuvam ,kraj na Filmot
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Eve ti pomagam,I ne se pravam pameten tuku se Pravam Pametna ...Osuduvam zatoa Sto ,imate objasneto 2 - 3 strani nazad ( prolistajte ) Blagodaram na ubavite zborovi na Edna pismena licnost kako vas ....Se odjavuvam ,kraj na Filmot
So vi e vas be vo privatni poraki ako sakate i otepatese so go dupite cel forum so bos muabet. @palekrstic reagiraj
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
34
Поени од реакции
119
Zdravo, nova sum na forumov ve sledam od poodamna, soprugot ima podneseno za bg pasosh od 27.11.2018 chekame na zadolzitelna, intervju vo ambasada vo sk
Sakav da ve prasham na stranata za proverka na dolnoto pole po br na prepiska random pishav brojche 20355/2018 mi izleze ova ..dali toa znachi deka samo kaj nas vo Mk e zakochena celava rabota ili neshto sum greshka?
 

Attachments

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
So vi e vas be vo privatni poraki ako sakate i otepatese so go dupite cel forum so bos muabet. @palekrstic reagiraj
@Bigo @Lela996 ,ве замолувам да ставите крај на дискуксијата!!!
Не ве опоменувам со казнени поени,бидејќи бевте воздржани од навреди,но секако нема да дозволам да оди реплицирањето до недоглед.
Членови ,ве разбирам дека сте нетрпеливи но сепак треба да имате и разбирање кон другите што секојдневно се обидуваат да најдат некоја корисна информација тука.
Благодарам на разбирање.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Zdravo, nova sum na forumov ve sledam od poodamna, soprugot ima podneseno za bg pasosh od 27.11.2018 chekame na zadolzitelna, intervju vo ambasada vo sk
Sakav da ve prasham na stranata za proverka na dolnoto pole po br na prepiska random pishav brojche 20355/2018 mi izleze ova ..dali toa znachi deka samo kaj nas vo Mk e zakochena celava rabota ili neshto sum greshka?
Грешка си, тоа е некој друг апликант со поднесено барање од Виена. Завршена му е постапката и го добил гражданството таму.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
Izgleda treba prvo da se opismenis i naucis kako da pisuvas, pa posle da delis soveti na drug, zatoa sto vaka kako sto e napisano nisto ne se razbira sto sakas da kazes... Ovde ja prekinuvam komunikacijata so tebe, zatoa sto nemam vreme, nitu sakam da se zanimavam so nepismeni i da se ubeduvam dali napagas, osuduvas ili ne... Se si kaza uste na prviot odgovor!!!
Eden sovet od mene: ako mozes pomogni na drugiot, ako ne, ne se pravi pameten i ne osuduvaj gi drugite, gledaj si go svojot dvor!!! Prijaten den!
+1
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2020
Мислења
34
Поени од реакции
119
Грешка си, тоа е некој друг апликант со поднесено барање од Виена. Завршена му е постапката и го добил гражданството таму.
Toa mi e muabetot deka 2018 a veke zavrshena postapka a kaj nas od 2018 ne sme ni do pola shto se vika..
Inaku moze da me dodadete i mene na spisokot
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
Eve ti pomagam,I ne se pravam pameten tuku se Pravam Pametna ...Osuduvam zatoa Sto ,imate objasneto 2 - 3 strani nazad ( prolistajte ) Blagodaram na ubavite zborovi na Edna pismena licnost kako vas ....Se odjavuvam ,kraj na Filmot
Дај не спамај веќе аман
Автоматски споено мислење:

3 преписки интервју 25.08.2018 Софија
Од 02.09.2019 на финална
Денес на положително
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
18
Не може со сигурност да ти кажеме дали ќе допиеш пасош, а за колку се чека има горе на страната линк (во анкетата стои), отвори го и ќе видиш точно колку трае и колку се чека за кој статус.
Blagodarm ..Vidov ama pisuvaat nekoi sega deka ne davaat poveke od brat sestra e sega toa me zagrizuva ..imam pradedo bil e vojnik u bg ama ja nema voenata kniska doma ..dovolno li ke bide samo izvod na umrenite od nego da odnesam dodeka ne mi e smenet seuste statusot ???
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Blagodarm ..Vidov ama pisuvaat nekoi sega deka ne davaat poveke od brat sestra e sega toa me zagrizuva ..imam pradedo bil e vojnik u bg ama ja nema voenata kniska doma ..dovolno li ke bide samo izvod na umrenite od nego da odnesam dodeka ne mi e smenet seuste statusot ???
Odnesi izvod i potvrda od bugarski klub od lazar mladenov.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
Статусите од финална на положително ви се менуваат според датумот на интервју,а не според датумот кога се ставени на финална
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Oke vi blagodaram znaci izvod na umrenite od pradedo mi da odnesam i potvrda ama od kade da ja izvadam potvrdata kade se naoga klubot lazar mladenov ?
Ti ako si so dokumenti samo od brat/sestra, ke treba da odneses izvod od tebe,tatko,dedo,pradedo(roden od 1900 do 1918 godina) i potvrda od lazar od strumica.
Mora da se povrzes so izvodi, za da vidat deka ti e pradedo. Potvrdata obicno ja vadat posrednicite, taka da prasaj nekoj posrednik da ti pomogne. Ako si od skopje, jas znam dobar posrednik, pisi mi vo inbox ke ti dadam brojce.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom