Македонска берза

Член од
2 април 2017
Мислења
186
Поени од реакции
154
Eth denes 251$, koga kazav pred nekoj den bese 209$. Kolku% e toa? :D :LOL: Idnata godina koga ke bidat 5k$ ke ja podigneme berzata. ;) Se izvinuvam izlazav, dur pisuvam 254$.
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2017
Мислења
158
Поени од реакции
133
251$, koga kazav pred nekoj den bese 209$. Idnata godina koga ke bidat 5k$. Што, каде и како ???
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Citaj be Brane, ubavo citko e napisano. ;) Koj del ne ti e jasen?
Аууу, сега прочитав, и ти си бил од таа крипто-сектата, кај и да е ќе почнеш Хербалајф да ни шиткаш.
Имаш посебни теми за таа проблематика, не смарај тука.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.108
Поени од реакции
705
Abe da ne ne isfrlija od NATO ?Vcera krevaat zname na NATO denes MSE down, nas vekje nisto ne moze da ne iznenadi.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Баш да видиме што ќе се случува со акцијата на Макпетрол зошто 99 проценти е веројатноста да не се реализира трансакцијата за Гама до изборите
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
toa otvara pat, za celata dobivka od 2mil eur (kako sto kaza Gogovski deneska za faktor) da ja puknat vo dividenda... 110-115 denari neto... da pocekame do kraj na fevruari, da vidime...
Како оваа акција држи цена од 7 проценти принос на капиталот мене не ми е јасно
 
Член од
20 април 2009
Мислења
123
Поени од реакции
67
Баш да видиме што ќе се случува со акцијата на Макпетрол зошто 99 проценти е веројатноста да не се реализира трансакцијата за Гама до изборите
I da ne pomine Ga-ma sega ke pomine vo Juni,tie sto kupuvaa denes a pominaa 109 akcii najverojatno znaat nesto povekje od Ga-ma, a na prodazna strana se spekulantite sto ja cekaa Ga-ma no za zal ne ja docekaa :);)
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2018
Мислења
256
Поени од реакции
504
I da ne pomine Ga-ma sega ke pomine vo Juni,tie sto kupuvaa denes a pominaa 109 akcii najverojatno znaat nesto povekje od Ga-ma, a na prodazna strana se spekulantite sto ja cekaa Ga-ma no za zal ne ja docekaa :);)
Od kaj znaete koj povece znae, toj sto kupuva ili toj sto prodava?
Gledam obicno pogolemiot del smetaat deka povise znae toj sto kupuva.
Ja razbiram logikata koga kako za KMB znaeme deka kupuva Adora koj e blizok so Hari, ama ovde koga poima nemame koj kupuva, a koj prodava si go vrtite muabetot kako sto vi odgovora - da ne kazam shpekulirate
 
Член од
23 февруари 2019
Мислења
286
Поени од реакции
260
Сепак Глигорие Гоговски не ја кажа вистината за ТТК. Добивката е 1,7 милиони евра а не 2.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom