Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pa neli se mali pod 16 godini ?najmaloto mi e 4 godini


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вака,

Моја блиска пријателка заврши работа со посредник на тој начин што во општина појдоа и двајцата родители,ги пријавија децата им поднесоа за ЕГН,за помалата од 8 години за 1 месец излезе изводот,а на поголемата од 12 години за 3 месеци излезе изводот.После со тој извод одиш во МВР и ги сликаш за пасош.Ова е информација најнова.Така да најди си посредник и ќе ти заврши работа во општина.
П.С.
Децата се родени пред да го земат државјанството.
 
Член од
25 ноември 2019
Мислења
101
Поени од реакции
108
Ако е така супер. Порано со пријава е било можно само ако се децата родени после земане на државјанството.
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Дали при вадење на умреници/изводи по права вертикална линија, прадедо е краен степен на предок на кој можеш да се повикаш, или може на пример и со прапрадедо роден во период од 1900 до 1918?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дали при вадење на умреници/изводи по права вертикална линија, прадедо е краен степен на предок на кој можеш да се повикаш, или може на пример и со прапрадедо роден во период од 1900 до 1918?
Ako mozes da se povrzis i ti odgovara prapradedo moze.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Потврда ќе ти извадат дупликат бесплатно.Мора изводите да се преведат и легализираат во Бугарија.
ima li nekoi promeni 27.11.2018 intervju uste zadolzitelnaaaAa ima li nekoj promenaa
Автоматски споено мислење:

21.11.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
I jas drugar cekam 1g i 3m i nisto!
nie 2018 izgleda ce cekame do potpis uste edna godina sigurno ..:)
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Sestra mi pravese intervju 03.10.2018, uste e zadolzitelna, so dokumenti od predok i potvrda.
Ne sum cul nekoj od noemvri da ima promena.
 
Член од
6 февруари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
Датумите за аплицирање за бугарско државјанство во мин правда / интервју се завршени до почетокот на 2020 август!
Сакам да те прашам, дали може да ми дадеш информација како да закажам термин за интервју ми кажаа на страна на министерство за правосудие ама не можев да го најдам, ако имаш линк да ми пуштиш? фала ти ептен!
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
117
Поени од реакции
10
Здраво дали некој правел обнова на бугарски пасош во скопје во амбасада ? да сподели како оди процедурата дали воопшто е можно и колку кошта дали се исплати или подобро да се оди во софија
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom