Микрогинон?некој се разбира во врска со тие апчиња за несакана бременост?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Ja pojma neam sto sakas da prasas, a veruvam i drugite nemaat pojma. Inace imase smrten slucaj pred nekoa godina od ovie apcinja, taka da bolje kondomi kupi si.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
0
Да, гинеколог, не бидете пички и ти и невестата, одете на лекар.
Нене,ги имам апчињата но внатре се 21 таблета па дали сите да ги испијам? Во аптека жената ми рече само 10 да испијам бидејќи штетно е да испијат сите,пошо дечко ми на грешка сврши во мене.помош ве молам
Автоматски споено мислење:

Луѓе не сум машко,женско сум
Автоматски споено мислење:

Ja pojma neam sto sakas da prasas, a veruvam i drugite nemaat pojma. Inace imase smrten slucaj pred nekoa godina od ovie apcinja, taka da bolje kondomi kupi si.
[/QUOTE
Ja pojma neam sto sakas da prasas, a veruvam i drugite nemaat pojma. Inace imase smrten slucaj pred nekoa godina od ovie apcinja, taka da bolje kondomi kupi si.
женско сум не сум машко,хахахаххаах:)
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нене,ги имам апчињата но внатре се 21 таблета па дали сите да ги испијам? Во аптека жената ми рече само 10 да испијам бидејќи штетно е да испијат сите,пошо дечко ми на грешка сврши во мене.помош ве молам
Автоматски споено мислење:

Луѓе не сум машко,женско сум
Автоматски споено мислење:
Вака според акалов, две пакетчиња испиј ако сакаш само немој да се репродуцираш.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нене,ги имам апчињата но внатре се 21 таблета па дали сите да ги испијам? Во аптека жената ми рече само 10 да испијам бидејќи штетно е да испијат сите,пошо дечко ми на грешка сврши во мене.помош ве молам
Ти испиј 10, а останатите дај и ги на аптекарката да ги испие.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Inace mislev kondomi za decko ti. Tebe ti treba morning after pill a ne mikroginon. Prosto e neverovatno da ne znaete koe za sho e i da slusate gluposti sho vi kazuvaat.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Не ми дошло да зафрканција,побарав мислење дали некој/а се разбира..
Не се до толку штетни. Аптекарката не знам зошто така те уплашила, веројатно поради word of mouth (на пријателка татко ѝ, има пријател од Англија чиј баџанак работи како тестер на лекови, ми кажа штетни се).
Кој знае повеќе, аптекарката или фармацевстката фирма што ги произвела???
Ако се штетни зошто би продавале кутија цела со толку и толку апчиња???
Размисли малку со тиквата.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
0
Inace mislev kondomi za decko ti. Tebe ti treba morning after pill a ne mikroginon. Prosto e neverovatno da ne znaete koe za sho e i da slusate gluposti sho vi kazuvaat.
Па јас знам како,само ме интересираше мислење од другите пошо не знам дали сите треба да ги испијам,дека во аптека ми рекој само 10 бидејќи се штетни за здравјето и за понатаму е мижно од овие апчиња да не може да се затрудни..o_O
Автоматски споено мислење:

Не се до толку штетни. Аптекарката не знам зошто така те уплашила, веројатно поради word of mouth (на пријателка татко ѝ, има пријател од Англија чиј баџанак работи како тестер на лекови, ми кажа штетни се).
Кој знае повеќе, аптекарката или фармацевстката фирма што ги произвела???
Ако се штетни зошто би продавале кутија цела со толку и толку апчиња???
Размисли малку со тиквата.
Во ред,фала ти!❤
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Па јас знам како,само ме интересираше мислење од другите пошо не знам дали сите треба да ги испијам,дека во аптека ми рекој само 10 бидејќи се штетни за здравјето и за понатаму е мижно од овие апчиња да не може да се затрудни..o_O
Автоматски споено мислење:


Во ред,фала ти!❤
10 те ги пијаш ти, а останатите мора дечко ти. Апојте мора да ги пиете на полна месечина, свртени со лицето на север и не смеете да имате секс следната година за да фати иљачот.

А шо години си?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
0
10 те ги пијаш ти, а останатите мора дечко ти. Апојте мора да ги пиете на полна месечина, свртени со лицето на север и не смеете да имате секс следната година за да фати иљачот.

А шо години си?
17
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Ок се се пијат 3 дена мислам. Не се плаши. Како што пишува во упатството така. Има и време колку може после секс да се измијат за да делуваат. Прашај во аптека и прочитај во упатството.
Инаку бонус факт лечат акни...ќе ти го измазнат лицето ако имаш.
И за жал има многу сељаци овде...незнам дали е поради анонимноста или стварно се такви.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom