Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Sega slucajno vidov minejki pokraj Kam market vo Stip kaj gradskiot pazar totalno izgoren nadvoresen del od klima ured i toa od poznata marka.
Pa eve ako nekoj znae ako e nekoj kompetenten neka odgovori od sto e doslo da se zapali nadvodesniot del na klima uredot. Koga go vidov ova si rekov boze sacuvaj mozelo e da izgori cela kuka no navreme go ugasile.
Za tvoe info, kontejner se zapalil vo KAM.
Sreka sto klimata e top kvalitet pa ne eksplodirala.
Veke naracaa nova GREE klima.
Za proverka, vlezi vo KAM i prasaj sto se slucilo.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
16 април 2019
Мислења
372
Поени од реакции
522
Za tvoe info, kontejner se zapalil vo KAM.
Sreka sto klimata e top kvalitet pa ne eksplodirala.
Veke naracaa nova GREE klima.
Za proverka, vlezi vo KAM i prasaj sto se slucilo.

Ako e bil oginot dole ke e bila zapalena i plastikata na tendata polukruzna sto e odma pod klimata a taa si e zdrava ima samo plastika vrz nea rastopena od kljmata.
Jas ne pisav ni marka ni brend tuku prasav sto doveduva do vakvi raboti da se zapali nadvoresen del na klima ured

A garancijata dali vazi ako se samozapali klima ured od tvojata marka sto si e spomnal ?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Ako e bil oginot dole ke e bila zapalena i plastikata na tendata polukruzna sto e odma pod klimata a taa si e zdrava ima samo plastika vrz nea rastopena od kljmata.
Jas ne pisav ni marka ni brend tuku prasav sto doveduva do vakvi raboti da se zapali nadvoresen del na klima ured

A garancijata dali vazi ako se samozapali klima ured od tvojata marka sto si e spomnal ?
Jas ne sum od pozarna pa da ti davam mislenja za pozari.
Zatoa ti kazav idi vo KAM i prasaj si.
A sto se odnesuva do tvoeto prasanje, za da se zapali nadvoresna edinica na klima ured treba da zapalis ogin pod nea....hahhha
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Sega slucajno vidov minejki pokraj Kam market vo Stip kaj gradskiot pazar totalno izgoren nadvoresen del od klima ured i toa od poznata marka.
Pa eve ako nekoj znae ako e nekoj kompetenten neka odgovori od sto e doslo da se zapali nadvodesniot del na klima uredot. Koga go vidov ova si rekov boze sacuvaj mozelo e da izgori cela kuka no navreme go ugasile.
Ми делува како вакво парче од многуте

1579707064730.png
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Za tvoe info, kontejner se zapalil vo KAM.
Sreka sto klimata e top kvalitet pa ne eksplodirala.
Veke naracaa nova GREE klima.
Za proverka, vlezi vo KAM i prasaj sto se slucilo.
Да
Ако контејнерот беше во воздух и превртен однопаку. Со пламенот надолу.
Накај компресорот.

Супер греат Амберите, нема што.
 
Член од
9 ноември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
24
Поочигледно од оваа слика дека надворешната единица горела неможи да биди! Зошто се запалила? Лоша инсталација на каблите.

Sent from my MI 4W using Tapatalk
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.529
Поени од реакции
10.016
Ne mi lici deka deka se bit pazar procistuvacive galiba...
Zborime za pare-muzika soodnos...
Сакав да зимам за дома прочистувач,и фино лепо пред да фрлам пари си изгуглав reviews,test,comparisons и сл. Баш овој Xiaomi ме заинтересира поради цената...
Хорор! Во секој тест последен,и тоа со ограмна разлика!На слепо да отидев во Сетек,Нептун и било кој друг да земев,вклучително и остали но-нејм кинези сигурно подобар од овој ќе бил.

Е сега успат научив и дека за моја квадратура ќе ми требаат минимум два,или еден од 800++€! Настрана цена на филтри и се премислив.

А тоа цена-квалитет може кај мобилните,друга тема и област... За бела техника и апарати за домаќинство уште многу треба учат.А и како ќе научат кога на готово си порачуваат производи,им лепат лепенка и ги извезуваат како бренд-нејм!?
П.С.btw дури ни мобилни не прават сами,TCL им ги произведува.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Сакав да зимам за дома прочистувач,и фино лепо пред да фрлам пари си изгуглав reviews,test,comparisons и сл. Баш овој Xiaomi ме заинтересира поради цената...
Хорор! Во секој тест последен,и тоа со ограмна разлика!На слепо да отидев во Сетек,Нептун и било кој друг да земев,вклучително и остали но-нејм кинези сигурно подобар од овој ќе бил.

Е сега успат научив и дека за моја квадратура ќе ми требаат минимум два,или еден од 800++€! Настрана цена на филтри и се премислив.

А тоа цена-квалитет може кај мобилните,друга тема и област... За бела техника и апарати за домаќинство уште многу треба учат.А и како ќе научат кога на готово си порачуваат производи,им лепат лепенка и ги извезуваат како бренд-нејм!?
П.С.btw дури ни мобилни не прават сами,TCL им ги произведува.
Dobro be sto mislis deka ima vo toj precistuvacot. Kako go naprajvte kako cudo na tehnikata. Ne be stvarno se imas nekogas zaprasano sto ima vnatre?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Сакав да зимам за дома прочистувач,и фино лепо пред да фрлам пари си изгуглав reviews,test,comparisons и сл. Баш овој Xiaomi ме заинтересира поради цената...
Хорор! Во секој тест последен,и тоа со ограмна разлика!На слепо да отидев во Сетек,Нептун и било кој друг да земев,вклучително и остали но-нејм кинези сигурно подобар од овој ќе бил.

Е сега успат научив и дека за моја квадратура ќе ми требаат минимум два,или еден од 800++€! Настрана цена на филтри и се премислив.

А тоа цена-квалитет може кај мобилните,друга тема и област... За бела техника и апарати за домаќинство уште многу треба учат.А и како ќе научат кога на готово си порачуваат производи,им лепат лепенка и ги извезуваат како бренд-нејм!?
П.С.btw дури ни мобилни не прават сами,TCL им ги произведува.
Сепак со телефоните направија име! Не би требало да се брукаат со шкљ роба на други полиња! Или ребрендирај нешто саглам или не си уништувај репутација!
Од друга страна пак кога еден Мерцедес си дозволи да продава исти пикапи како Дачија, јасно е на кај иде светов!
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
... za da se zapali nadvoresna edinica na klima ured treba da zapalis ogin pod nea....hahhha
Ne e smesno druze tuku ekstremno opasno osobeno so R32 gasot..ne se ni osuduvam da postiram od jezivi videa sto ima so eksplozii od klimi na yt...poveketo se poradi covecka greska na ona majmunine u indija sto se edini poaljkavi i pobahati od nasive priuceni mamlazi (sekoja cest na isklucocite neli), a ima nekoi sto rokaat sami od sebe..
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
se glea deka e od dole oganot ama na koj kako mu odgovara :D
Автоматски споено мислење:

vcera staviv nekoi sliki i linkovi ama ne se seuste objaveni tuka, dali treba pak da gi stavam ili administratorot gi nema videno uste za da bidat objaveni
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Сакав да зимам за дома прочистувач,и фино лепо пред да фрлам пари си изгуглав reviews,test,comparisons и сл. Баш овој Xiaomi ме заинтересира поради цената...
Хорор! Во секој тест последен,и тоа со ограмна разлика!На слепо да отидев во Сетек,Нептун и било кој друг да земев,вклучително и остали но-нејм кинези сигурно подобар од овој ќе бил.

Е сега успат научив и дека за моја квадратура ќе ми требаат минимум два,или еден од 800++€! Настрана цена на филтри и се премислив.

А тоа цена-квалитет може кај мобилните,друга тема и област... За бела техника и апарати за домаќинство уште многу треба учат.А и како ќе научат кога на готово си порачуваат производи,им лепат лепенка и ги извезуваат како бренд-нејм!?
П.С.btw дури ни мобилни не прават сами,TCL им ги произведува.
Da ne ideme sega off topic ama isto imam surfano i ne vidov bas deka e najlos konkretno modelov sto ti go postirav. Baska ima delovi pun ku*ac da naracas za niv na internet za razlika od tie falenite so gi gledas vo saksonskite testovi sto neznam koj u mk ke ti gi oprai i koga..
Istotaka i filtrite im se najrasprostraneti gi ima segde i se od najeftinite..
Denesno vreme sekoj od sekogo nesto pozajmuva i koristi taka da ic ne e vazno dali nesto nekoj proizveduva ili implementira tuku kolku pare za muzika isporacuva a vo toa se Xiaomi neprikosnoveni gi hejtal ti ili ne..
Baska ova u kola se pika koga ke ides do gr na setnja ili odmor ti ili nekoj blizok i so parcijalen ili celosen povrat ddv ke ti iskoci 180-160€ a ne ovde da ne bricat 250 jevri lesinarive..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom