Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Депре за некоја циганка со пчелите. Ок, разбирам све тоа порука, шије ми га ѓура, екологија, јака жена и тн.
Али бре ја не глеам више одамна такви филмови. Го иам одглеано својот фер-шер од нив, на времето и доста ми е. Што не значи дека рачунам оти е срање филмот, или поруката е лоша, или дека не сакам да добие Оскар. Него само кажувам факт дека ја не трошам време на таков филм. Еве сега на пример ќе гледам некој ужасен филм за Битката за Мидвеј од лани (не тој сите што мислите! туку овој), што пак ќе ми бидат подобро потрошени саат и пол неголи тоа со пчелите да го глеам или оноа Рома ли како и да се викаше и слични.
игнорантност
фина особина
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Ова не личи дека се попалил по трендот за да го гледа?
Ама ова е само еден, други нема, не може така да се гледа
Ама ќе има и просечњаци што ќе го гледаат поради трендот и вистински ќе им се допадне
hhhh
Демек ако не ти се допадне некоја патетика за некакво ридско суштество, што по ниеден нормален цивилизациски стандард не може да се класифицира за човек, не си доволно животно просветлен? :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Демек ако не ти се допадне некоја патетика за некакво ридско суштество, што по ниеден нормален цивилизациски стандард не може да се класифицира за човек, не си доволно животно просветлен? :D
Ти си софистициран трол.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
ова е почетен стадиум од болеста на шутрак
Како тролање, океј. Како опсервација и колку да се напише нешто, полу за никаде. Како шега, за никаде.
Ама најстрашно е ако не сфаќаш што се дешава. Не ќе да си до толку.
@Ron Burgundy на време си го избриша мислењето. Еден друг веќе си доби казнени. И секој останат, освен @Anon кој ќе реплицира во темата ќе биде пријавен од моја страна. @Anon-че, please не реплицирај на другите, само мене. :love:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
@Ron Burgundy на време си го избриша мислењето. Еден друг веќе си доби казнени. И секој останат, освен @Anon кој ќе реплицира во темата ќе биде пријавен од моја страна. @Anon-че, please не реплицирај на другите, само мене. :love:
Јас не ни сфаќам што е поентата со точките на Анон.
Прееска се случи да ја отворам темата зашто имаше ново мислење, и единственото мислење што не го бев видела беше точката на Анон.
Не знам што правите ама хоупфули има некоја цел.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Јас не ни сфаќам што е поентата со точките на Анон.
Прееска се случи да ја отворам темата зашто имаше ново мислење, и единственото мислење што не го бев видела беше точката на Анон.
Не знам што правите ама хоупфули има некоја цел.
Секој филм треба да е во посебно мислење, нели? А ако постирам едно по друго, ќе ми ги спои двете мислења во едно. Затоа @Anon ми помага за да не се случи тоа, и темата да изгледа убаво. После секое мое мислење, он ја брише точката и постира нова. Не можеше никако инаку да се изведе тоа. Уствари, можеше - да направам дупли акаунт и сам да го правам тоа со точките, ама постоеше опасност да ме банираат (иако се сомневам во тоа, сепак е за некаква цел, а до сега на форумов не сум добил ни еден казнен поен, а не па бан, ама што е сигурно, сигурно е).

Претходно исто се спојуваа мислењата, ама во ТОП 250 темата правев една финта: во старата верзија на форумов во едно мислење можеше да се постираат максимум 20 слики. Јас земав слика од неколку портокалови пикселчиња, и ја постирав 20 пати под филмот, во мислењето. Кога ќе ставев во новото мислење нови 20 слики од пикселчињата, автоматски не можеше да ги спои мислењата и ги даваше како посебни. Со новата верзија на форумов тоа багче е укинато и ја немам таа можност: ако постирам 20 слики во едно мислење, под него не можам да постирам ново се додека некој друг не постира пред мене. Затоа мораме вака да се малтретираме. ;)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Господа и Дамо,
Продуховениот на-повисоко-ниво филмофил, Анон:

Прегледај го приврзокот 229330
Се преовлекува слатизмот многу во стариве филмови, зборевме и за Одри... и не можам а да не го забележам.
Ти си се пронашла изгледа.
Повели и кажи кој дел не е точен.
Има нешто што намерно изоставив и малку ми го побива кажаното, сети се па пиши.
И не знам зошто мислиш дека ривјуво би се косело со моето продуховно филмско гледиште.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Се преовлекува слатизмот многу во стариве филмови, зборевме и за Одри... и не можам а да не го забележам.
Ти си се пронашла изгледа.
Повели и кажи кој дел не е точен.
Има нешто што намерно изоставив и малку ми го побива кажаното, сети се па пиши.
И не знам зошто мислиш дека ривјуво би се косело со моето продуховно филмско гледиште.
Ситни рипки се овие за мене брале, јас се пронаоѓам во Саманта од Сексот и Градот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ситни рипки се овие за мене брале, јас се пронаоѓам во Саманта од Сексот и Градот.
Да ама сепак периодот игра улога, ваделе максимум за тоа време.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
екој филм треба да е во посебно мислење, нели? А ако постирам едно по друго, ќе ми ги спои двете мислења во едно. Затоа @Anon ми помага за да не се случи тоа, и темата да изгледа убаво.
Ако сакавте да изгледа убаво можеше со мене да се договориш, јас ќе ставав рандом слики од Ен Хатавеј, Одри Хепбрн и Мерилин Монро, а не точки и запирки.

Убаво... :cautious:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Ако сакавте да изгледа убаво можеше со мене да се договориш, јас ќе ставав рандом слики од Ен Хатавеј, Одри Хепбрн и Мерилин Монро, а не точки и запирки.

Убаво... :cautious:
Анонче рече, што и да прави, освен филм ако гледа, да му ѕвонам. Тебе ако ти ѕврцкам после секое мислење, ќе треба ем ја, ем ти сметка со седумцифрена сума да платиме - којзнае кај си. :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Анонче рече, што и да прави, освен филм ако гледа, да му ѕвонам. Тебе ако ти ѕврцкам после секое мислење, ќе треба ем ја, ем ти сметка со седумцифрена сума да платиме - којзнае кај си. :pos:
Смееш и филм ама да не биде у кино :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom