Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Иако и јас бев повеќе за тој од двата што јас ги пишав го елиминираа зашто на жената повеќе и се допаѓал ноте 8
Јас знам само за ледиком дека имаат хиаоми, а и доаѓаме до проблемот каде што мобилариве не примаат картички а луѓево не планираат да го платат во ќеш
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јас знам само за ледиком дека имаат хиаоми, а и доаѓаме до проблемот каде што мобилариве не примаат картички а луѓево не планираат да го платат во ќеш
Нема пишано на каков начин сака да го плати. Note 8 pro и на реклама на фб го имаше во вип за 9000
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Aj nekoj neka spodeli iskustva za Redmi Note 8t ako go koristi/koristel, ili Redmi Note 8 pro.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Нема пишано на каков начин сака да го плати. Note 8 pro и на реклама на фб го имаше во вип за 9000
Да во право си не пишав како сакаат да го плаќаат, ама и мене ми се пожалија на тоа у последен момент. На крај искочи да го земат од телеком ноте 8т моделот (да не беше воопшто во план од таму или таква комбинација ама имале мн поени и телефонот им излегол 0 денари)
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
159
Поени од реакции
74
Redmi Note 8T или Mi A3...?
Note 8T има NFC и подобра резолуција, Mi A3 Амолед и чист Андроид.
Која сток камера е подобра, и дали има за Note 8T GCam...?
Батерија...?
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Redmi Note 8T или Mi A3...?
Note 8T има NFC и подобра резолуција, Mi A3 Амолед и чист Андроид.
Која сток камера е подобра, и дали има за Note 8T GCam...?
Батерија...?
Ja bev u ovaa dilema, se odluciv za mi a3, profi kamera, 720p ekran DA ama uopste ne se primetuva radi toa sho super boi ima. Baterijata e okej, so intenzivno rabotenje cel den tera bez frka, fingerprintot on screen e isto okej,za igranje ne postuem mnogu mobile gaming, ali igrav nekoi igri ne zagreva. Suma sumarum tel e profi za cenata nema muabet, ali i 8t veruem e super. Samo za 8t ima muabet ne pasuva na telekom so zadnjiov update rasprasaj se ubavo. A spored recenzii shto gleav mi a3 vadi bolje kamera i od 8 proto.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Redmi Note 8T или Mi A3...?
Note 8T има NFC и подобра резолуција, Mi A3 Амолед и чист Андроид.
Која сток камера е подобра, и дали има за Note 8T GCam...?
Батерија...?
Mi A3.
OneUI and STOCK is what i like to ROCK!!! :roker: :roker: :roker:
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Дали може да се избришат некои фајлови од телефонот ? Конкретно app - app data и other files
Во app data немам 6 гига, туку само пола гига. Не знам од каде 6 гига
84332802_2154725051297221_4559596405953396736_n.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Здраво. Дали може да се избришат некои фајлови од телефонот ? Конкретно app - app files и other files
Во app files немам 6 гига, туку само пола гига. Не знам од каде 6 гига
Прегледај го приврзокот 232077
не можеш, освен ако не е рутиран, све што е фабричко не можеш да го мениш
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872

Mi 10 pro

xiaomiMI-10-Pro-1024x768.jpg

- Snapdragon 865
- USB 3.0 Storage
- 120Hz OLED Display
- 16GB LPDDR5 RAM
- 108MP with 8K Cinema Video Support
- 50X Zoom
- ''Balanced'' Stereo Speakers
- 5,250mAh Battery
- 66W Fast Charging

Ja bev u ovaa dilema, se odluciv za mi a3, profi kamera, 720p ekran DA ama uopste ne se primetuva radi toa sho super boi ima. Baterijata e okej, so intenzivno rabotenje cel den tera bez frka, fingerprintot on screen e isto okej,za igranje ne postuem mnogu mobile gaming, ali igrav nekoi igri ne zagreva. Suma sumarum tel e profi za cenata nema muabet, ali i 8t veruem e super. Samo za 8t ima muabet ne pasuva na telekom so zadnjiov update rasprasaj se ubavo. A spored recenzii shto gleav mi a3 vadi bolje kamera i od 8 proto.
Го прочепкав А3 не знам како не се приметува. На изглед како оние евтините модели со мала резолуција и пиксели се познаваат. За брзина и батерија немам коментар, ене го А1 скоро две години вади 6 часа сот, а верувам и во А3, ама дисплејот....

Сакам да останам на Андроид Оне и ќе чекам Mi A4 со Фул ХД.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997

Mi 10 pro

Прегледај го приврзокот 233550

- Snapdragon 865
- USB 3.0 Storage
- 120Hz OLED Display
- 16GB LPDDR5 RAM
- 108MP with 8K Cinema Video Support
- 50X Zoom
- ''Balanced'' Stereo Speakers
- 5,250mAh Battery
- 66W Fast Charging


Го прочепкав А3 не знам како не се приметува. На изглед како оние евтините модели со мала резолуција и пиксели се познаваат. За брзина и батерија немам коментар, ене го А1 скоро две години вади 6 часа сот, а верувам и во А3, ама дисплејот....

Сакам да останам на Андроид Оне и ќе чекам Mi A4 со Фул ХД.
Јас не глеам филмови или јутјуб видеа на телефон така да многу не ми игра улога, али кога и да иам гледано реално не се приметува вероватно е ствар на перцепција.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
ако користиш фхд и се пребациш на хд се приметува, ама не е толку страшно... се чита порака? да. ме боли кур ако се познавале коцки.
си има и предности, побрз е, помалце го оптеретува хардверот, помалце батериај троши, све што е под сд 712 треба да биде хд
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јас не глеам филмови или јутјуб видеа на телефон така да многу не ми игра улога, али кога и да иам гледано реално не се приметува вероватно е ствар на перцепција.
Лошо е и за читање, не само за гледање видеа.
Се приметува и тоа како.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
ако користиш фхд и се пребациш на хд се приметува, ама не е толку страшно... се чита порака? да. ме боли кур ако се познавале коцки.
си има и предности, побрз е, помалце го оптеретува хардверот, помалце батериај троши, све што е под сд 712 треба да биде хд
Ако ти е само за читање порака купи си Нокиа 3310

Во секој случај ептен утнат модел и ептен боде во очи тоа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom