Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Така да, убаво е човек да се опушти, но да знае како.
Епа како да се опушти човек поинаку ако не е буксна?
Хероинот добар ли е за опуштање?
Може треба малце да сменам, ме замисливте со ова влијаело на концентрација и меморија.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Епа како да се опушти човек поинаку ако не е буксна?
Хероинот добар ли е за опуштање?
Може треба малце да сменам, ме замисливте со ова влијаело на концентрација и меморија.
"Опуштање" како термин за релаксација постои и пред да ја "измислат" тревата. Постојат многу начини, но се е до начинот на живот и перцепцијата. Зошто мислиш дека човек може да се опушта САМО АКО консумира дрога?
Инаку да, иам пробано и дур те држи, тебе концентрацијата ти е за нигде. Има луѓе кои тоа можат да го "возат" ама сметам дека е лошо.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Епа како да се опушти човек поинаку ако не е буксна?
Хероинот добар ли е за опуштање?
Може треба малце да сменам, ме замисливте со ова влијаело на концентрација и меморија.
Самото тело има ендоканабоиден систем и сосема природно е конзумација на канабис. Моето искуство вели дека 2 пати макс месечно е идеално за опуштање.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Iam visok gane, sakam da napravam kolacinja.
Nekoj proveren recept?

Idealno vegan.
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Decki mnogu e bitno sto vsusnost pusite...Mnogu e tazno toa sto kaj nas klimata za odgleduvanje e idealna a povekjeto od toa sto mozes da go najdes e kosovarsko sranje.Moj sovet e da najdete nesto kvalitetno bez razlika na cenata
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Decki mnogu e bitno sto vsusnost pusite...Mnogu e tazno toa sto kaj nas klimata za odgleduvanje e idealna a povekjeto od toa sto mozes da go najdes e kosovarsko sranje.Moj sovet e da najdete nesto kvalitetno bez razlika na cenata
received_616350099169573.jpeg
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Decki mnogu e bitno sto vsusnost pusite...Mnogu e tazno toa sto kaj nas klimata za odgleduvanje e idealna a povekjeto od toa sto mozes da go najdes e kosovarsko sranje.Moj sovet e da najdete nesto kvalitetno bez razlika na cenata
Не би рекол, баш спротивното е периодов, не можеш на лоша ганџа на налеташ. Критикал куш веќе скоро секој втор има, прекрасен хибрид вреден за парите.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Не би рекол, баш спротивното е периодов, не можеш на лоша ганџа на налеташ. Критикал куш веќе скоро секој втор има, прекрасен хибрид вреден за парите.
Kako se dvizhi cenata vo Makedonija otprikika za toa gane po petka?
Jas tuka vo Malta plakjam 13€ po gram za petka.
25ka mu doaga 12€, a 50ka 11€.
Toa e najeftinoto shto mozhesh da go najdesh za ovoj kvalitet.
Ima lugje prodavaat i po 20-25€ po gram za istoto.
Toa muljot crn gaden chini nekoi 4-5-6€ po gram, no mnogu slabo se prodava.

Hashot e eftin i e po 6-7€/g, megjutoa mene voopshto ne mi odgovara.
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Не би рекол, баш спротивното е периодов, не можеш на лоша ганџа на налеташ. Критикал куш веќе скоро секој втор има, прекрасен хибрид вреден за парите.
Ne se razbiram ali prasanjeto mi e dali vo Skopje ima nesto asalno osven hibridi ili ?
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
Дали при систематски преглед може да се открие користење на марихуана?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
Дали при систематски преглед може да се открие користење на марихуана?
Не, затоа што не се прави тестирање на марихуана преку мокрача кога се прави обичен редовен систематски преглед.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Не, затоа што не се прави тестирање на марихуана преку мокрача.
Се прави најчесто преку мокрача, бидејќи е најевтин и најдостапен таквиот начин на детекција, но сепак при систематски прегледи не се бара присуство на дроги, најчесто. Не е исклучена можноста некој работодавец и да бара такви тестови.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
Се прави најчесто преку мокрача, бидејќи е најевтин и најдостапен таквиот начин на детекција, но сепак при систематски прегледи не се бара присуство на дроги, најчесто. Не е исклучена можноста некој работодавец и да бара такви тестови.
Знам за тоа, но јас одговорив на неговото прашање...а и ретко кој работодавец , познавајќи ги какви се шкрти, го одбираат најевтиниот пакет за систематски преглед, но сепак останува како што велиш можноста да побара и тоа.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Имав еден на работа......месец дена работеше, по три комада ги цицаше.....и мене ми смота еднаш еден :D
Работи и не се жали...ама трефкар доста време, не го брљавеше толку. Додека работеше стварно вреден, ама јбг не можеш да планираш со такви на долг рок.
Систематски да сум му правел кој знае што ќе покажало хахахахахахахх
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Дали при систематски преглед може да се открие користење на марихуана?
...ахам, и тоа на ист начин дали си козумирал во моментот или пред две недели, ќе даде ист резултат на позитивен урински тест зависи во која група на „уживатели“ спаѓа испитаникот!

test.jpg

... не знам до каде е усвојување на законот (проверка кога сообраќаец ќе застане возач) освен „дување“ за одредување промили на присуство на алкохол ќе се испитува и присуство на марихуана во здивот на возачот, и сега кога ќе размислиме дека марихуана (канабис) е дозволено конзумирање за медицински цели, во моментот не ќе смее да се вози, а во систематски испитување се уште не е задолжително- нема по протокол!

thc levels.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom