Дискусија околу Полицијата

Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Гледам многу паметни во државава останале, барем станете вие паметниве полицајци па да ви го видиме аирот ние глипите што не знаеме ништо
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Така е кога се прима се и сешто преку тате и врски.
Нема врска тоа,тие што имаат мозок не ни планираат у џандари да одат
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Полиција не сакаат криминалци и лица со такви намери, ве сваќам.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Полицијата се криминалци. Работните места си ги купуваат, соработуваат со криминалците или пак ништо не превземаат против нив. Како и да е соучесници се.
Цел ден по кафана, сендвичари се, јадат, пијат, не плаќаат. А ни закони знаат, физички неспремни...
Едноставно срам за државата.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Празни муабети и не основани, ако е така и ти си криминалец
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Празни муабети и не основани, ако е така и ти си криминалец
Е што, ние не ги гледаме полицајците како седат во униформи по кафиќи? Во работно време нема они што да барат таму. Треба улици да шпартаат.
Полицаец на улица да ти затреба не може ни за лек да најдеш.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Ако не си знаел секој вработен има право на пауза, кој колку прочитај ќе најдеш, а ако ти затреба полиција звони на 192
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Ако не си знаел секој вработен има право на пауза, кој колку прочитај ќе најдеш, а ако ти затреба полиција звони на 192
Вас цел ден ви е пауза.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Сериозни сте со муабетиве?

Било кој што не го бива за ништо друго, оди во полиција. Да не зборам дека во последно време и пари даваат за да дојдат до тоа место, сега и партиски врски не работат така како порано, само кешарица.

И каква професионалност, чесно работење и некорумпираност очекувате од такви?

Секоја чест на исклучоци, али огромен дел од помладиве џандари се опишани погоре.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Полицијата се криминалци. Работните места си ги купуваат, соработуваат со криминалците или пак ништо не превземаат против нив. Како и да е соучесници се.
Цел ден по кафана, сендвичари се, јадат, пијат, не плаќаат. А ни закони знаат, физички неспремни...
Едноставно срам за државата.
+1
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Малце го претерувате...и тие за леб работат, опремата и условите се пред 20 години со последен update.
Секаде има нормални и помалку нормални вработени. Јас не мислам дека се полоши од куп администрација кои се многу помрзливи и подрски.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Малце го претерувате...и тие за леб работат, опремата и условите се пред 20 години со последен update.
Секаде има нормални и помалку нормални вработени. Јас не мислам дека се полоши од куп администрација кои се многу помрзливи и подрски.
Полоши се верувај.Тие се дно на дното.А не само за леб,работат и за сендвич од лесковачки роштиљ.Им купуеш сендвич и имаш личен џандар у џеб
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.413
Поени од реакции
62.011
Да ми каже некој дали е нормално сообраќаен полицаец да стопира со обична светилка, буквално со блиндирање? Јеботе, секој може да искочи со таква светилка, и да те застане кај сакаш.

Зарем немаше некое правило дека мора со црвено светло, со кружна ротација, или мене меморијата не ме служи добро.

Никаде во свет не сум видел такво нешто, а ја поминав скоро цела Европа со кола.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да ми каже некој дали е нормално сообраќаен полицаец да стопира со обична светилка, буквално со блиндирање? Јеботе, секој може да искочи со таква светилка, и да те застане кај сакаш.

Зарем немаше некое правило дека мора со црвено светло, со кружна ротација, или мене меморијата не ме служи добро.

Никаде во свет не сум видел такво нешто, а ја поминав скоро цела Европа со кола.
Сигурно и ти филмови си правиш.

Во Европа кај не смее да те запре без да има причина, туку си покажува и значка и негово име. Мене само еднаш ме имаат запрено во Словенија и ми се извини цајканот, не ми се гледала вињетата од негов агол. Тука освен што може да те запре за кур ќејф, може да те замара до утре само за да те казни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom