Фан Клуб: Вардар

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Прв пат сезонава можеме да кажеме дека имавме напаѓач у тимот и одма се осети разлика, го изигравме најдобариот натпревар сезонава. Феноменален Џемо денес, она што го спомнав во средата со Силекс при вториот гол, денес им го правеше во тек на цел натпревар на дефанзивците на Академија. Само нека продолжи вака.
Има некоја магија у тимов како што немаше ни во оној кој не внесе во Европа. Идната недела за прв пат после повеќе од 10 години татко ми ќе дојде на натпревар од првенство. Никогаш не престана да го прати Вардар сите овие години али ете после толку време се појави тим кој му пројави желба да дојде на Градски, а тоа да не е европски натпревар.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539

„Секако дека сме среќни, радосни и задоволни. Ова е голем за сите нас во Вардар. Ова се едни од најубавите моменти за мене во мојот спортски живот. Посебно сум горд што работам со овие момци, кои се со екстра квалитет и и како фудбалери, но и како личности. Успеавме да направиме тим, во кои сите поединечни квалитети се ставени во улога на Вардар и само на Вардар. Но не сме ја завршиле есенската полусезона, едвај чекаме да дојде недела и мечот со Шкендија. Со победа да го украсиме крајот што се вели. Потоа следува анализа, сакам сите овие играчи да останат, а ако ни се укине суспензијата за трансфери, да се донесат најмногу 2-3 играчи со кои би јуришале напролет и на шампионската титула па така ја заокружиме сезоната со нова круна“ посочи стратегот на Вардар.

Дали оваа изјава значи дека постојат шанси и се работи на тоа?
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
876
Поени од реакции
2.693
Ја мислам пуштена е се чека само не се дига фама околу тоа, што за конкурентите што за медиумите да не праваат дополнителен притисок врз Вардар.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Има ли шанси да се помести терминот во недела ?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343

„Секако дека сме среќни, радосни и задоволни. Ова е голем за сите нас во Вардар. Ова се едни од најубавите моменти за мене во мојот спортски живот. Посебно сум горд што работам со овие момци, кои се со екстра квалитет и и како фудбалери, но и како личности. Успеавме да направиме тим, во кои сите поединечни квалитети се ставени во улога на Вардар и само на Вардар. Но не сме ја завршиле есенската полусезона, едвај чекаме да дојде недела и мечот со Шкендија. Со победа да го украсиме крајот што се вели. Потоа следува анализа, сакам сите овие играчи да останат, а ако ни се укине суспензијата за трансфери, да се донесат најмногу 2-3 играчи со кои би јуришале напролет и на шампионската титула па така ја заокружиме сезоната со нова круна“ посочи стратегот на Вардар.

Дали оваа изјава значи дека постојат шанси и се работи на тоа?
Ја наговестив уште пред некое време за ваква можност, ама во Вардар од план до реализација многу споро идат работите...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Ја наговестив уште пред некое време за ваква можност, ама во Вардар од план до реализација многу споро идат работите...
На фудбалерите им е ветено исплата на дел од долгот пред дербито, па да видиме. Се збори за некој играч од Широки, ама...
Ќе видиме до недела дали ќе мрдне, или нови лаги.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hoy
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
На фудбалерите им е ветено исплата на дел од долгот пред дербито, па да видиме. Се збори за некој играч од Широки, ама...
Ќе видиме до недела дали ќе мрдне, или нови лаги.
Виктор Ангелов игра во Широки.Ама тоа би било на лето..
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.889
Поени од реакции
17.497
Da se povredi na kraj ...definitivno nema da igra so Iskra ..
Штета,неговата борбеност ќе недостасува.
Автоматски споено мислење:

Ќе може ли некој што е во странство да ми помогне,и да ми каже како ја гледа Вардар,линкот на МРТ не работи.
На која од Арените ќе ги даваат?

И онака не можам да ја гледам цела ама барем прво да го изгледам.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Штета,неговата борбеност ќе недостасува.
Автоматски споено мислење:

Ќе може ли некој што е во странство да ми помогне,и да ми каже како ја гледа Вардар,линкот на МРТ не работи.
На која од Арените ќе ги даваат?

И онака не можам да ја гледам цела ама барем прво да го изгледам.
Ќе пробам да ти пратам во недела m3u линк па преку vlc player да го пуштиш,но не сум сигурен дали за во странство ќе работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom