Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Ako brojot na molba mi ,e 18422/2016 i intervju 13.02. 2018. Dali mozr da si go otkrijam brojot na prepiska nekako avtomacki toa e brojceto sto go davat na intervju? Ili ke moram da zvonam na posrednikot sto ne znae kaj mu e glavata
27.11.2018 na intervju sofija seuste prepiskata se namira zadolzitelnobsohl......
Автоматски споено мислење:

12.09.2018 intervju, još na zaduzitelno
27.11.2018 sofija intervju uste e 2 satatus zadolzitelna prepiska..m
Автоматски споено мислење:

Nekoj promena od zadolzitelna
27.11.2018 intervju seuste zadolzitelna prepiska vie koj datum bevte
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
04.04.2016 intervju polozitepno 18.12.2018 preku vujko bes potvrda na moe drugarce e 103** broj vo petokot objaveno received_1152690818259502.jpeg
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
27.11.2018 na intervju sofija seuste prepiskata se namira zadolzitelnobsohl......
Автоматски споено мислење:


27.11.2018 sofija intervju uste e 2 satatus zadolzitelna prepiska..m
Автоматски споено мислење:


27.11.2018 intervju seuste zadolzitelna prepiska vie koj datum bevte
27.09 intervju i uste zadolzitelna
 
Член од
29 октомври 2019
Мислења
41
Поени од реакции
51
Mi treba itno sovet! Na sestrami ja odbija so dokument kopija od BG pas od vujko mi u megu vreme(pred 3 meseci) tatko mi izvadi bg pas.. Screenshot_20191118_144855_com.android.chrome.jpg
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Sega kako sto gledam potvrdite od bg klubovi izgleda vrsat golema rab osobeno za tie so podnele so dok od bratuced, vujko, cico... Posto od spodelenoto gledam deka mn ima odbieni primer od vujko a se bez potvrda... Ili gresam?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Mi treba itno sovet! Na sestrami ja odbija so dokument kopija od BG pas od vujko mi u megu vreme(pred 3 meseci) tatko mi izvadi bg pas.. Прегледај го приврзокот 222575
Напишете жалба со достава од копија од пасош на татко ви.
Можеби ќе земат во предбид и ќе ја уважат жалбата ,па ќе ве вратат во постапка со позитивно мислење и потпис.Пробајте не губите ништо,може само да добиете,а вака од ново 2 до 3 години ќе чекате.
 
Член од
29 октомври 2019
Мислења
41
Поени од реакции
51
Напишете жалба со достава од копија од пасош на татко ви.
Можеби ќе земат во предбид и ќе ја уважат жалбата ,па ќе ве вратат во постапка со позитивно мислење и потпис.Пробајте не губите ништо,може само да добиете,а вака од ново 2 до 3 години ќе чекате.
Fala ti mnogu Palekrsic!
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Sega kako sto gledam potvrdite od bg klubovi izgleda vrsat golema rab osobeno za tie so podnele so dok od bratuced, vujko, cico... Posto od spodelenoto gledam deka mn ima odbieni primer od vujko a se bez potvrda... Ili gresam?
Sega kako sto gledam potvrdite od bg klubovi izgleda vrsat golema rab osobeno za tie so podnele so dok od bratuced, vujko, cico... Posto od spodelenoto gledam deka mn ima odbieni primer od vujko a se bez potvrda... Ili gresam?
Ништо несезнае, се е каша попара, еве јас сум одбиен со пасош од вујко и потврда но дали посредникот ја однесе......ако сам не ги однесеш документите во ништо не се верува, поздрав.
 
Член од
9 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
84
Mi treba itno sovet! Na sestrami ja odbija so dokument kopija od BG pas od vujko mi u megu vreme(pred 3 meseci) tatko mi izvadi bg pas.. Прегледај го приврзокот 222575
Od koga cekase za potpis?
Автоматски споено мислење:

Ништо несезнае, се е каша попара, еве јас сум одбиен со пасош од вујко и потврда но дали посредникот ја однесе......ако сам не ги однесеш документите во ништо не се верува, поздрав.
Bash mi e zal,a moze da mi kazish od koga bese na polozitelno poradi toa shto i jas sum kako tebe,samo jas licno ja dostaviv
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom