Зошто сте сами?

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Si baram soodvetna , teshko se naogja nekoja sexy budala adekvatna na mene, plus prilichno sum ostar koga stanuva zbor za maximalno opushtanje i davanje maximum na devojka, mora da bide slichna na mojot mindset, fizichki izgled i ludost.:)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Древниот наш пријател Буда (наш пред се мислам на мене и @Bodhidharma ;) ) има речено:
- Ако човек на свом животном путу не сретне вечег или равног себи боље је да сам настави својим путем, јер живети са особом која је у незнању само чемо узалудно протрачити свој живот. -
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Древниот наш пријател Буда (наш пред се мислам на мене и @Bodhidharma ;) ) има речено:
- Ако човек на свом животном путу не сретне вечег или равног себи боље је да сам настави својим путем, јер живети са особом која је у незнању само чемо узалудно протрачити свој живот. -
Добро му идел српско-хрватскиот на Буда.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Древниот наш пријател Буда (наш пред се мислам на мене и @Bodhidharma ;) ) има речено:
- Ако човек на свом животном путу не сретне вечег или равног себи боље је да сам настави својим путем, јер живети са особом која је у незнању само чемо узалудно протрачити свој живот. -
Не би се кладел на ова :)
У секој случај добро е за утеха.
Вика: ако не сретне....до кога е рокот за да сретне? :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не би се кладел на ова :)
У секој случај добро е за утеха.
Вика: ако не сретне....до кога е рокот за да сретне? :D
Нема рок. Unlimmited. И ти слабо конташ, ц ц ц :facepalm:
Реченото не се однесува на сексуален партнер, туку општо со какви луѓе не треба да си го арчеме живото.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.653
Древниот наш пријател Буда (наш пред се мислам на мене и @Bodhidharma ;) ) има речено:
- Ако човек на свом животном путу не сретне вечег или равног себи боље је да сам настави својим путем, јер живети са особом која је у незнању само чемо узалудно протрачити свој живот. -
Zasto taj veci od tebe uzalud da protarci svoj zivot?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Zasto taj veci od tebe uzalud da protarci svoj zivot?
Абе give-te me a break бе шупаци :facepalm: Абе како можете да бидете така буквалисти како мали деца и да не ја сфаќате мислата на ауторот шо сака да каже? А мислата не е ништо филозоска, напротив ногу е проста која се однесува за нашиот секојдневен живот.
НЕКОЈ бате. Ти треба да си го сменеш никот во НИКОЈ. Уствари "никоj" со мали букви. :tapp:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Jas velam deka podobro e sam otkolku da imas nekoja da te zamara ako nekoj ti pratil pokana na fb da proveruva kolku prijateli imas na fb site drugari otisle na ergenska ona ne te pusta te pusta ali so tegnenje vrsir raboti na nejzinata familija za bilo sto a ne go cenat toa i na kraj kova ke se vratis kapnat od rabota te tera da ja masiras i da ti se zali za nejzinata rabota a da ne kazam onoa drugoto koga ke si vo vrska bataluvas vezbanje taretani i od 80 kg stanuvas 120 kg
80% od vrskite i brakovite ako ne se taka pa ete i zatoa nekad najbolje sam
Првите делови од постот ти се како ќе се поставиш, ако уште од старт ги расчистите работите нема да имате проблеми ни со социјални мрежи ни со излегувања (нормално ако е очигледно дека шпарташ наоколу треба ненормална да е да не ти удри заушка).
За болдот ако си баце претходно ќе бидеш баце и после врска/брак, тешко на тебе ако чекаш да фатиш некој/некоја и да удриш на ждерење и само по кафеани. Има луѓе што и во брак, имаат родено и тн и пак се во форма и си водат грижа за себе и за изгледот, а има и дечки кои не се замараат воопшто и додека се сами.
Автоматски споено мислење:

Тешко се наоѓа компатибилна личност....од друга страна, има луѓе способни за мимикрија и сл. способности...ќе мислиш како се погоди овој/оваа таков каков што ми треба. Ќе те ебат у мозок цел живот, и тоа ако си "среќникот" и не приметуваш за што станува збор. Ако си Шерлок Холмс ондак веројатноста да останеш сам(или да си привремено сам од моменти на моменти) ти е доста голема и во тој случај си "несреќникот".
Љубовта е слепа, ама секогаш во еден правец....
Идеална/идеален нема да има никогаш, добро е да се почитуваш себеси, ама лошо е да забегаш и да се преценуваш. Не може да си некој што нема сол да си фрли во очи, труп во тело, мутава или грда фаца, никаков имот, а да мислиш дека ќе фатиш некоја со манекенско тело, многу кеш, од добро семејство и повисока класа, или пак со бизнис.
Ретко има мешање на многу висок со многу низок социјален слој, или пак многу убава со грд или просечен ако не станува збор за апла богат или пак апла бистар.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Во контекст на темата
Да, да....Не дека нема спонзоруши машки и женски ама да не го претеравте со глобализирање? Мене се повеќе ми изгледа дека на голем дел на машката популација овој муабет им стана алиби за мањак на женски партнерки.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Идеална/идеален нема да има никогаш, добро е да се почитуваш себеси, ама лошо е да забегаш и да се преценуваш. Не може да си некој што нема сол да си фрли во очи, труп во тело, мутава или грда фаца, никаков имот, а да мислиш дека ќе фатиш некоја со манекенско тело, многу кеш, од добро семејство и повисока класа, или пак со бизнис.
Ретко има мешање на многу висок со многу низок социјален слој, или пак многу убава со грд или просечен ако не станува збор за апла богат или пак апла бистар.
Не реков идеална/идеален, реков компатибилна личност :)
Тоа значи сродна душа во поглед на карактерот и интелектот што го поседуваме, ама еве нека биде до негде и финансиски и надворешна убавина што мене на пр. не ми е битно.
Можеби јас сум пристрасен во давaње општа констатација, од причина што сум доста нетипичен, иако сум бил во секакво опкружување кое во принцип не би било за мене.
Греота е човек да се жали во толку народ околу себе, ама некад шансите се во такви временски интервали да мораш да реагираш брзо....два три пати ако се зезнеш тогаш станува драматично. А ако мораш да се задоволиш со нешто што не ја дели твојата природа онда е некако неубаво чувство..
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.653
Абе give-te me a break бе шупаци :facepalm: Абе како можете да бидете така буквалисти како мали деца и да не ја сфаќате мислата на ауторот шо сака да каже? А мислата не е ништо филозоска, напротив ногу е проста која се однесува за нашиот секојдневен живот.
НЕКОЈ бате. Ти треба да си го сменеш никот во НИКОЈ. Уствари "никоj" со мали букви. :tapp:
Мислата е таа бе серко еден јапонско хрватски. Или на македонски да бараш некој рамен на себе или подобар за да не си го губиш времето џабе. Автоматски за тие што ги бараш подобри од тебе ќе бидеш слабак па ќе бидеш одбиен бидејќи нели и тие сакаат да најдат некој подобар од нив.

Ебати мислата нефункционална
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Мислата е таа бе серко еден јапонско хрватски. Или на македонски да бараш некој рамен на себе или подобар за да не си го губиш времето џабе. Автоматски за тие што ги бараш подобри од тебе ќе бидеш слабак па ќе бидеш одбиен бидејќи нели и тие сакаат да најдат некој подобар од нив.

Ебати мислата нефункционална
Не е поента да се фрламе со математички тавтологии, многу е едноставно: почитувај се себеси и не прифаќај ништо што не е барем толку вредно како ти самиот.
*прима превод од една плавуша...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom