Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Bravo,super,cestito!!!!!
Фала, сите да си дочекате!!!

Кажете ми само, за да закажам термин за подигање на указ, каде што ми бара скенирана копија од пасош, може да го сликам пасошот со телефон и да ги пуштам сликите, или во каков формат треба да биде?
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
108
Поени од реакции
286
poddadeno prvo 2012,2013 intervju 2014 dopolnitelna 2015 otkaz.
2016 ponovo poddadeno
2017 02.11 noemvri intervju
29.11 polozitelnoso potvrda od lazar od bkks i nisto drugo
potpis denes 146 ukaz
site da si docekate i nemoj da se otkazuvate.
pozdrav i se najubavo
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Drugari cestitki i so zdravje i za ubavo da si gi koristete pasosi te... Mene samo me interesira, ovie sto bile 11 mesec 2017 na intervju i Sega dobija ukaz, neli ne e logicno da bile od 11 mesec 2018 na polozitelno... Se mi se cini deka ovaa 2017 ja cistat so ukazi po toa koj koga bil na intervju....
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Фала, сите да си дочекате!!!

Кажете ми само, за да закажам термин за подигање на указ, каде што ми бара скенирана копија од пасош, може да го сликам пасошот со телефон и да ги пуштам сликите, или во каков формат треба да биде?
Поп'лвате всичките останали полета в'в формата. Полетата са зад'лжителни.

- Лице - Име и Фамилија на латиница, изписани с главни букви, изписани по начин по които са изписани в международнија паспорт;

- Паспорт - Номер на международен паспорт;

- Електронна пошта (e-mail), на којато ште получите линк за потв'рждение за резервираната от Вас дата и час за получаване на удостоверението. Копие на това потв'рждение трјабва да носите с'с себе си при получаване на удостоверението, което ште Ви послужи пред охраната на Министерство на правос'дието, за допускане в сградата;

- Сканирано копие на паспорт. Може да прикачите фајл с разширение– PNG, JPG, JPEG, PDF. Фајл'т трјабва да б'де голјам до 2 MB. (Ако вашијат фајл е по-голјам може да го преоразмерите с помоштта на Paint http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/resize-a-picture-using-paint/);

- Натиснете бутона „Резервирај“
Автоматски споено мислење:

Drugari cestitki i so zdravje i za ubavo da si gi koristete pasosi te... Mene samo me interesira, ovie sto bile 11 mesec 2017 na intervju i Sega dobija ukaz, neli ne e logicno da bile od 11 mesec 2018 na polozitelno... Se mi se cini deka ovaa 2017 ja cistat so ukazi po toa koj koga bil na intervju....
Tie sto bea od juni 2017 do Noemvri 2017 gi fati bran pobrzo-
na finalna im se smeni za 10 mseci i za 2 meseci bea staveni na polozitelno.
Vkupno edna godina od intervju tie veke cekaa za potpis.
No sega statusite se odolgovlcija......isto kako da sme bile na dopolnitelna,taka mu doaga
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
poddadeno prvo 2012,2013 intervju 2014 dopolnitelna 2015 otkaz.
2016 ponovo poddadeno
2017 02.11 noemvri intervju
29.11 polozitelnoso potvrda od lazar od bkks i nisto drugo
potpis denes 146 ukaz
site da si docekate i nemoj da se otkazuvate.
pozdrav i se najubavo
честито
Кога ја однесе потврдата ?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Здраво дечки. На кратко може некој да сподели во порака како оди сега процедурата за бг пасош? Јас поднесов 2012 ама тогаш ме одбија. Дали има некој нов момент, олеснето е или како. Ве молам во порака, да не досадувам тука. Фала ви и убав ден
Olesneto e vo smisol porano baraa stari dok. so predok blgarin a sega mojt kako zamenski dokument da izvais potvrda od strumicko zdruzenie so Dokumenti: tvoj, majka/tatko i baba/dedo ili prababa/pradedo sogode samo da se rodeni pred 1918 g.
 
Член од
14 август 2019
Мислења
56
Поени од реакции
127
Поп'лвате всичките останали полета в'в формата. Полетата са зад'лжителни.

- Лице - Име и Фамилија на латиница, изписани с главни букви, изписани по начин по които са изписани в международнија паспорт;

- Паспорт - Номер на международен паспорт;

- Електронна пошта (e-mail), на којато ште получите линк за потв'рждение за резервираната от Вас дата и час за получаване на удостоверението. Копие на това потв'рждение трјабва да носите с'с себе си при получаване на удостоверението, което ште Ви послужи пред охраната на Министерство на правос'дието, за допускане в сградата;

- Сканирано копие на паспорт. Може да прикачите фајл с разширение– PNG, JPG, JPEG, PDF. Фајл'т трјабва да б'де голјам до 2 MB. (Ако вашијат фајл е по-голјам може да го преоразмерите с помоштта на Paint http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/resize-a-picture-using-paint/);

- Натиснете бутона „Резервирај“
Автоматски споено мислење:


Tie sto bea od juni 2017 do Noemvri 2017 gi fati bran pobrzo-
na finalna im se smeni za 10 mseci i za 2 meseci bea staveni na polozitelno.
Vkupno edna godina od intervju tie veke cekaa za potpis.
No sega statusite se odolgovlcija......isto kako da sme bile na dopolnitelna,taka mu doaga
Toa e taka zatoa sto vo toj period ne se razgleduvani prepiskite od 2016 sto se bile na dopolnitelna, e za tie sto po 11/2017 se imale intervju odi pobavno zatoa sto paralelno se gi razgleduvale i prepiskite od 2016.
Автоматски споено мислење:

Od 2016 ,ima li vkluceno vo noviot ukaz
Spored mojata evidencija nema vkluceno od 2016 god.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
И јас сум во указ 146. Сите да си дочекате.

Прегледај го приврзокот 221029
Od koga bese na polozitelno
Автоматски споено мислење:

Вашата преписка е вклјучена в Указ 146 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација. Bide luge, da si docekate site
Od koga na polozitelno bese cestitki
 
Член од
9 март 2017
Мислења
68
Поени од реакции
95
Do koja data se iscisteni prepiskite sto bevme na polozitelno noemvri, dekemvri, jas sum 5 dek 2018 na polozitelno
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom