Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
PSG izgleda veke odlucile da keshiraat 70m za icardi, periodov u nekolku navrati ausilio bese na utakmici na bresa, spekulaciite sea za sea se sledni, januari vidal ( plus mozno e i matic ), a letoto tonali plus sms.
Za rakitic barselona barale eden od sensi, skriniar ili lautaro :), ne mora da se pisuva inter na sto se za vakov dil.

Denes i oficijalno e potvrdeno deka klubot istoriski gi ima najgolemite finansiski prihodi ( iako seuste ne ni igrale vo nokaut faza u ls so suning ), plus 70m od ikardi, plus mozni nad 40m od mario i barbosa, daleku od nerealno e scenarioto jako investiranje vo sredniot red.
Konkurencijata za tonali, sms, van de beek e pregolema, ali nema da e prv pat marota da sredi vakov tip da dilovi, plus i faktorot konte e dosta biten pri nosenjeto na novi igraci, ko sto bese slucaj so barela i sensi za koi seriozen interes imase od roma, napoli i milan.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Џони е типче кој повеќето од вас очекуваат секој втор коментар да му е феил, али тој е џекче, не ви допушта такво задоволство и продолжува со солидни мислења и после трет/четврт коментар со кое стварно изненадува... али па затоа тука на ред е петтиот... :pijanco: :sleep:
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Мое мислење е тоа според она што го имам гледано..не знам зошто толку го форсираат а и не знам вие што гледате толку во него...класичен Хесус Навас на млади години..дури чисто се сомневам дека е на нивото на Навас бидејќи овај дробеше во Севиља и поради слабиот капацитет на белите дробови мислам не ризикуваа екипите да го купат..Бернандески има шут,асистенција,поголема визија,покреативен играч...и тој во Виола беше добар бидејќи ја имаше цела слобода ама друго е кога ќе одиш во клуб каде што имаш повеќе притисок.
Автоматски споено мислење:

Ете доживеавме и бернандески да бил господ за Киеза.
Ова по мене е поголема глупост и од Инзаги>Батистута муабетот пред некое време.

Најискрено се надевам дека се заебава и за ова,и за судиите/јуве муабетот во серија А пред некој ден.

Се надевам!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Немој бе аман..Инзаги со Батистута ги спореди со Бернандески и Киеза..извини за Киеза прајме муабет не за Роналдо..се извинувам уште еднаш..еднонасочниот Киеза го напрајвте господ тука.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Problemot za kieza e kade bi igral u formacijava ako ne uspee desno mesto kandreva, ko sto ne uspea ni perisic, klasicno krilo e, moze i vo napad, ama u ovaa formacija 352 mesto za nego ima samo kade sto e kandreva a posle ona so perisic diskutabilno e kolku vakov profil na igrac bi bil idealen za konte.
A bernadeski i kieza se sasvim razlicen profil na igraci, glupo e da se sporeduvaat, dobri se inace i dvajcata.
Ja mislam deka kieza ke zavrsi u juve, a nie da go sobereme tonali, ama ova sekako bi se desavalo tek naredno leto a do togas 200 raboti moze da se izdesat, bitno e sea januari sto ke se desava, a u momentov najbitno e da ostaneme neporazeni na gostuvanjeto vo dortmund i sekako do januar da kotirame visoko gore na tabela, ne smee istite sranja od prethodnive 2 godini da ni se desat i da ni visi LS.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Da, ili 4231 moze da igra, ili 433, ako gleame taka.
Ke go lupne kaj kandreva i toa e toa, ne deka bi ni smetalo nas toa. Lautaro i Lukaku tesko deka ke gi menja i prekombinira u idnina odnosno momentalniov sistem, zasto da se menuva ova koga dobro funkcionira, falat samo pokvalitetni igraci stranicno i dobri alternativi za sredina so predispozicii da bidat i prvotimci. Nisto ne praime so biragi, vesino, galjardini ( aj ovoj prijatno iznenadue periodov ), valero, praen e do dusa i ovoj muabet 200 pati, nema sto da se povtarame.
Sto bi rekle anglicanite, fali squad depth, nisto drugo.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Киеза можда како тип на играч (моментално) делуват деkа многу не ви одговарат..али неговиот темперамент и пргавост итекако се fit за овој Интер, а особено за Конте како тренер. Замисли само каков пресинг би бил тој со Барела, Брозо, Киеза и Лаутаро - плуќа за трчање до заутре сабајле. А и за контра напади такоџе :)
Исто така сметам дека не требит да се прајт многу тој муабет "абе тој само крило можит да играт" или "Тој тренер само таа формација ја фурат". Точно е дека секој тренер си имат своја некоја препознатлива формација и секој играч имат своја позиција, се се менвит и адаптират, така и то. Конте го сметав вечити 3-5-2 тип на тренер, па го гледам сега менвит формации во зависност на противник. А млад играч како Киеза со добар тренер како Конте можит многу лесно да се трансформират во скроз подруг играч, и формациски, а секако и играчки :)
 
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Вечер ќе удриме по сиротињи, ставајте во кладилница покерче.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Не ми се верува шо читам..Киеза го напрајвте Ди Мариа..можел да се прилагодвал јакиот играч...мрш да му ебам копитото дајверско..Навас на 33 години е отац фудбала за него..не знам шо фудбал гледате шо го величите Киеза.. :facepalm:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Dobro Dzoni vo red e bato, ednas se izbruka, ne mora sea na sekoj nareden post toa da go povtoruvas.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Dobro Dzoni vo red e bato, ednas se izbruka, ne mora sea na sekoj nareden post toa da go povtoruvas.
Кој вели дека се избрукав?..големите кајгана експерти Стефан и Гуарин?..за мене вие се брукате костантно шо го величите еднонасочниот дајвер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom