Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
А до негде кд се размисли.. менталитет наш македонски е такв.. ебан, лсно покоран, предавнички а полициска ни држава.. назад смо много назад за много работе за жал.
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
202
Поени од реакции
1.369
Прегледај го приврзокот 220306Прегледај го приврзокот 220307


Според навивачките кодекси после одземени транспаренти навивачката група е распадната..
Вие како група не постоите
Прати ми го кодексот на навивачки групи во Македонија во пм ... Зошто Лозари навиват кога дури и патиките му ги земаа на нивни член 1060. Или а видеш фаланга и те асоцира на одземените работи од чентовци, епа провери фалангата и ултра банда што прави оваа и претходната сезона бројка,гостување бројка и организација
 

Attachments

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Прати ми го кодексот на навивачки групи во Македонија во пм ... Зошто Лозари навиват кога дури и патиките му ги земаа на нивни член 1060. Или а видеш фаланга и те асоцира на одземените работи од чентовци, епа провери фалангата и ултра банда што прави оваа и претходната сезона бројка,гостување бројка и организација
Па баш тапан и ударно знаме не е исто :icon_lol: Во случајов што го збориме не е еднина, туку множина... повеќе знамиња.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Не е мала работа да ти земат ударен и уште неколку други знамиња. Овие Ултра Банда гледам се некој нови млади дечки, многу повеќе работат на изглед на трибина гледам и гостовања имаат оваа сезона. Поправете ме ако грешам... Шо е до мене нека продолжат како УБ да постојат, нека се докажуваат како нова група , Фаланга го јадоа страмот и то долго нема да се заборави.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Па баш тапан и ударно знаме не е исто :icon_lol: Во случајов што го збориме не е еднина, туку множина... повеќе знамиња.
Само патиките се земени, тапанот е на цпб, искористен е за слика на патиките. Ова е дешавка на финале куп МЗТ - Работнички во Кавадарци прехлани. Кога Лозари ги нападнаа Цпб, и го изедоа.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Како то го изедоја,или си се смешал со друга ситуација?
Не отварај веќе зборани теми за кои 90% од форумот точно знајме како било и шо било...
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Фаланга и Ултра Банда како една целина се доста активни се гледа дека вложуваат доста труд во работата на групата во смисла на организација секаде се присутни бројка за мак тифо солидна, креативни баш и не се ни естетски ни вокално. Песните и голем дел од знамињата,налепниците реквизитите им се копија. Дури имаат една маица не знам на која подгрупа беше ме мрзи да барам иста како во тој период што извадија Партизановци со јужњачкото знаме и подоста се ложат на Вандал Бојс со знакот извичник али секое поштовање за трудот окулу групата. Фаланга ако има образ да вади знаме пак никој не може да им замери а најмалку Лозари. Зошто? Затоа што па како да кажам на еден од најкоректните можни начини нивната водечка група УлтраКру губи знаме во Скопје од Ц.П.Б. Па истите како што би рекол нашиот народ ни срам ни перде слават годишнини љубилеј се прогласуваат за бог знае какви едуцирани ултаси. Мене таа нивна актерска улога во ликот на Фирма Нови Сад со која единствена сличност им е губењето знамиња, броење и калкулирање со порази ни немаат. Позитивно за нив е тоа што баш баш се трудат да направат нешто имаат добри певливи мелодии. Имаат по некое интересно знаме доста квалитетно обработени мурали, имаат одличен фотограв. Ми се допаќа тоа што се трудат да го наметнат навивањето за Тиквеш како градска приказна. Имаат одличен фотограв за утра гасерски слики али очигледно не доволно едуциран па излагаат слики баш чисто каде им се гледат лицата на луѓето на трибина Верувам ради братството со Вечните бр1(извинете молам беше појако од мене) не смеат/сакаат да се себе прогласуваат како најјаки итн. Али се на се по мене доста подобри од Фаланга
 
Последно уредено:

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Фа-50 навивачи
Цпб-30 навивачи
Паткари-освен со охрид, друга слика немам видено од нив, претпоставувам и 20,30 луѓе се
Рибари- од 50 до 100
Кумани-НЕ ПОСТОЈАТ
Лавови-НЕ ПОСТОЈАТ
Балисти-НЕ ПОСТОЈАТ
Винари-НЕ ПОСТОЈАТ
Фаланга-40/50 навивачи во најфобар случај
Ајдуци, или новата група-10 навивачи
Шверцери-освен со вардар не знам друга активност нивна, ама не вервам повеќе од 50 да се.
Мајмуни-НЕ ПОСТОЈАТ
Лозари-40 навивачи на обична утакмица, на дерби утакмици се супер
Кимити-последните натпревари им се ок, али бројката е таа околу 100 до 150 навивачи.
Чкембари-100 навивачи горе долу константно
И за која сцена вреди да коментираме, нема луѓе, ни на стадиони ни во сали ни па во државата. Сами сме свесни, пола од екипите ни се иселија, апатија владее голема во општеството. Не бива долго ништо од нас, а сњ сомневам дека на повидок ке биди нешто за скоро
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Како то го изедоја,или си се смешал со друга ситуација?
Не отварај веќе зборани теми за кои 90% од форумот точно знајме како било и шо било...
Лозари? Ги извадија од патики, ете и фото доказ :) се покајаа што им се пуштија :)
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
55
Поени од реакции
107
Само патиките се земени, тапанот е на цпб, искористен е за слика на патиките. Ова е дешавка на финале куп МЗТ - Работнички во Кавадарци прехлани. Кога Лозари ги нападнаа Цпб, и го изедоа.
Тогаш ви падна дукс цпб , ве сокршија има и видеа како летат вашите членови преку 5реда со 2бокса,а тоа со знамето шо сте ни го земале,тоа е знаме на под група која денес не постои
Автоматски споено мислење:

А иначе кога цпб или некоја друга навивачка група имат навивано цела сезона дома гости пајро шоу макс , некој гостувања по 500души , сите 30утакмици навивање 90мин ,оваа е минатата сезона а оваа сезона исто така има пајро, ноќна утакмица ОГноМетии димни бакли стробови , сега сами се снаоѓаме за превоз во штип 12000 за превоз мак каменица, прилеп,кочани сегден сами си плаќаме превоз и тоа одиме од 30до 50ка,во штип 150.Па после викајте дека ЛОЗАРИ не се број еден во моментот.Фаланга ако се подобри од лозари на гостување одат една кола затоа што групата им е претежно мали деца.Комити незнам дали одат на секое гостување ,а друга навивачка група не се ни толку активни дома.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Тогаш ви падна дукс цпб , ве сокршија има и видеа како летат вашите членови преку 5реда со 2бокса,а тоа со знамето шо сте ни го земале,тоа е знаме на под група која денес не постои
Прво јас сум за МЗТ, а второ бев од спроти и ја видов цела ситуација. Се залетавте и после незнаевте како да избегате :). Никогаш не би ги бранел цпб педерчиња тешки, ама што е вистина, вистина е. После утакмицата на неутрални нивни 5-6 души им се залетавте и тука повредивте 2 ца. Нападот беше 15 на 5 пред бензинската.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
55
Поени од реакции
107
Прво јас сум за МЗТ, а второ бев од спроти и ја видов цела ситуација. Се залетавте и после незнаевте како да избегате :). Никогаш не би ги бранел цпб педерчиња тешки, ама што е вистина, вистина е. После утакмицата на неутрални нивни 5-6 души им се залетавте и тука повредивте 2 ца. Нападот беше 15 на 5 пред бензинската.
Тоа со бензиски е поединци или други луѓе ме сваќаш нели сигурно воѓата не бил,оти лозари тогаш се 600души и може некој малечки биле и ај ке му кршиме автобусот
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Па после викајте дека ЛОЗАРИ не се број еден во моментот.
Е ради вакви размислувања сцената не ни ја бива. Затоа и ни треба распаѓање.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.276
Со добри песни,интересни пароли,бакљи,дружба меѓу членовите,бројката може да порасне.Проблем е што ниту една група нема ништо од ова и си тапкаме у место со истите членови долги години,истите песни,истите знамиња...
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Интересно место пред компјутер за губење на време.
Пишуе ли некој член на едно време озбиљни екипе и најјактивни што бесва? Сем некоја стара глава од Комити друг никој. Форум е место куде се губи време и свак може да каже што мисли и кој знае колко деца има позади профили кои ги пишуев сви глупости.
Активни биле некои си банде фаланге и различни курци палци.
Момци никој не се замара и не ве ебе за да ви објаснуе нешто, мислите ли дека у Кумани, Фа, Цпб, Комити нема озбиљни главе кои можев да ви објаснив како стоив ствари иако сакав да ве угасив (ВЕЌ НАПРАВЕНО)
Нема зашто, навијачки живот га много људи живив у нашу ебану државу али не су активни по трибине и остали ствари зашто сви знаев како идев работе и на људи им е преко главу. Што и сакаш да направиш неможе, зашто тј до тебе можда не ама тј следеќи ке гу заебе работу, немаштина, партие сакав све да контролирав, полиција свугде, навивачки групе не су у корист на никога веќ се плашив од исти ако су независни, затој и фотељаши се трудесва да ги ослабнев и за жал испоугасив.
Сг туј навивате, објаснуете се.. се су тој цртани гледани, и да.. тија од штип како се викав су угаснати, тија не постоив под заставу да искачав.. како семкари само треба.
Жално е што квалитетни људи су на страну и уморни од све, ама да.. овој е Македонија
Ја се ипакнадам дека ке дојде дн кд ке пукне па, на народ е преко главу.. тг или тија ке су први на линију или ке су надвор од границе.
И сг што викате, Беласица подобра од Овче Поле? ахх.. :D :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom