Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Одбрав изборен предмет од друг смер, ама од ФИНКИ е. Дали се рачуна како изборен предмет или предмет од универзитетска листа? За во образецов ми е, не знам каде да го внесам.

Како не може???
Како изборен пиши го. На универзитетска листа се пишуваат оние од други факултети.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
40
Поени од реакции
16
Одбрав изборен предмет од друг смер, ама од ФИНКИ е. Дали се рачуна како изборен предмет или предмет од универзитетска листа? За во образецов ми е, не знам каде да го внесам.

Како не може???
Појма немам така некои кажуваат
Автоматски споено мислење:

Како изборен пиши го. На универзитетска листа се пишуваат оние од други факултети.
Ти доби одговор од студентски на електронското пријавување?
Автоматски споено мислење:

Одбрав изборен предмет од друг смер, ама од ФИНКИ е. Дали се рачуна како изборен предмет или предмет од универзитетска листа? За во образецов ми е, не знам каде да го внесам.

Како не може???
Ти доби одговор од студентски на електронското пријавување?
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Здраво
Дали може некој да ми пушти слики од тетратка за АОК, што пишувал на час за делот за задачи
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Може некој да ми ги прати двете уплатници по 750 денари што се, не ми ги отвора на соопштението.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.338
dali moze da se zapisat bazi i alogaritmi bez ispolneti uslovi i kaj koj profesor?
Би требало да може кај било кој професор да можеш бази да запишеш.
Порано Давчев не дозволуваше, но замина во пензија.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
dali moze da se zapisat bazi i alogaritmi bez ispolneti uslovi i kaj koj profesor?
Како ќе запишеш алгоритми а не си положил стуктурно?
Одиш да учиш понапредни работи а не си ги совладал ни основните.
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
9
Структурно не го положив за неколку поени,материјалот ми е познат ќе можам и на колоквиум да го исчистам
Автоматски споено мислење:

Би требало да може кај било кој професор да можеш бази да запишеш.
Порано Давчев не дозволуваше, но замина во пензија.
лани испратив молба кај Слободан и не ми дозволија
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
лани испратив молба кај Слободан и не ми дозволија
Пак нема да ти дозволат, Бази на податоци можеш да го запишеш без положен Алгоритми, ама Алгоритми без положено Структурно програмирање не можеш.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
40
Поени од реакции
16
Никој не ми одговори за предметот инженерска математика? Го полагал некој? Кај кој професор?
Автоматски споено мислење:

И дали некој доби повратен mail од студентски прашања за електронскиот упис?
 
Член од
5 септември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Никој не ми одговори за предметот инженерска математика? Го полагал некој? Кај кој професор?
Автоматски споено мислење:

И дали некој доби повратен mail од студентски прашања за електронскиот упис?
Инженерска математика треба да е Калкулус 3 или 90% од материјалот од Калкулус 3 треба да се поклопува, таква информација имам добиено. Секоја година може да се сменат професори на ФИНКИ, до пред една година Калкулус 3 го држеше Весна Димитрова.
Сепак Инженерска математика е изборен предмет од новата програма, така да годинава првпат ќе се реализира заради тоа што ние што сме по стара програма немаме право да запишуваме предмети од новата програма. Ништо не можеме да ти кажеме за сигурно, најдобро обрати се кај продекан за настава за кој ќе го држи предметот па потоа пиши маил до професорот што ќе го држи предметот за да сподели со тебе повеќе информации за начин на полагање и да ти пушти некој pdf материјали или евентуално книга од која ќе се одвиваат предавањата. Good luck!
 
Член од
9 септември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дигитизација6.00Изборни предмети
Економија за ИКТ инженери6.00Изборни предмети
Управување со техничката поддршка6.00Изборни предмети
Шаблони за дизајн на кориснички интерфејси6.00Изборни предмети
Океј здраво кои 2 од овие 4 ги предлагате, ми треба нешто полесно бидејки ке презапишувам структурно и математика од прва год
 

Kajgana Shop

На врв Bottom