Морал

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.708
@Ipsissimus , ти дали си „библиски глуп“ во очите на еврејскиот бог? :)
Ако не си, ништо не си поминал ...

Моралот ти е далеку од библијата, ништо не правиш!
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Таќе е Хепта, оти само постоењето на „библискиот морал„ го спречува постоењето на бајато-ново-еонскиот неморал, сведен на начелото „...Ш‘о сакам, то‘ пра‘ам...„...:icon_lol:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.708
Таќе е Хепта, оти само постоењето на „библискиот морал„ го спречува постоењето на бајато-ново-еонскиот неморал, сведен на начелото „...Ш‘о сакам, то‘ пра‘ам...„...:icon_lol:
Евреите се криви и за „библискиот морал“ а и за распнувањето на твојот Исус... но тие барем си го гледаат патот, не доаѓаат да заморуваат други како заради „нехристијанскиот“ морал ќе горат сите од христијанскиот концепт на божественост во која само веруваат... за да знаат утре, нели!
Бегај таму...

Знам јас како оди историјата... штета што се менуваат работите во светот, за вас, а само манастирите ви ги оставаме за да ги прибираат таквите ко тебе кои се „Библиски глупи“ заради „Библискиот морал“...
Не знам што чекаш... каснеш и во верата и во моралот и во одењето во манастир каде што одат само најизбраните во Христа бога :)

Цитирај ме кога ми се обраќаш христијанину, не биди „морален“ до толку.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Хепта,

препрепрочитај си го постов, за да видиш колку ништо има во него...:icon_lol:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.708
Хепта,

препрепрочитај си го постов, за да видиш колку ништо има во него...:icon_lol:
За христијаните и е наменето да биде ништо... :) , за други ќе се најде по нешто...
Вашиот христијански морал кој го продавате на сите и ги осудувате сите со него чија основа е верување во богови, не ви дозволува да погледнете подалеку од носот!
Казна следува, света книга, морал нема мрдање ни лево ни десно! Право кон манастирите на богот, бидејќи морал тука во светот нема, само на планина или во пустелија... :vozbud:
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Евреите се криви и за „библискиот морал“ а и за распнувањето на твојот Исус... но тие барем си го гледаат патот, не доаѓаат да заморуваат други како заради „нехристијанскиот“ морал ќе горат сите од христијанскиот концепт на божественост во која само веруваат... за да знаат утре, нели!
Бегај таму...

Знам јас како оди историјата... штета што се менуваат работите во светот, за вас, а само манастирите ви ги оставаме за да ги прибираат таквите ко тебе кои се „Библиски глупи“ заради „Библискиот морал“...
Не знам што чекаш... каснеш и во верата и во моралот и во одењето во манастир каде што одат само најизбраните во Христа бога :)

Цитирај ме кога ми се обраќаш христијанину, не биди „морален“ до толку.
Ova e toa.... miki e olicetvorenie na tatao.. hepta ti i na sinot...
Jazik ne se naogja...
Zatoa sho i dvajcata ste otideni u ekstremite... princip na polaritet hepta... visokot se klati odi od eden kraj do drug... hermerika...
A sushtinata e balans... a pomiruvanje nema... poshto ne mozete da se svatite....

Se slozivme deka pedofilijata na site ni e odvratna... uh ona u stomakot cuvstvo pocnuva da vrie... uh da go vidam kje go ubijam... neli hepta... odvratno.... zamisli go sho mu praj na nevinoto dete....

Epa Hepta i Miki taka koga kje mu dojde mislata kako penis vlaga u anus na drug maz.... istoto go osekja.... a jebiga razmialuvame slikovito... i on e gneven zashto go natera da ja vidi taa slika... i se plashi... si vika lele cim go vidov dali mozam da go odvidam.... pa jadez u sebe...

Mozebi toa na dvajcata vi e osnova da pocnete da razgovarate.... i da porasnete

Da se skontate...zaedno.....
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.708
Ти си тој со херметизмот, гледам... а и со чудните болни размисли ... ох богови богови, до кога? :)
Се собраа христијани од различни секти на тема морал и подучуваат други каде грешат бидејќи тие така веруваат ... лајк.
Уште да не убедите дека „библиски глуп“ во однос на светот значи просветленост и толку, сме завршиле...

Нема што да расправа човек со вас... ништо.

@alf - барај да ти вратат профилот не мора до толку да „гасеш“ сепак ова е само форум :D
 
  • Хаха
Reactions: alf

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
За христијаните и е наменето да биде ништо... :) , за други ќе се најде по нешто...
Вашиот христијански морал кој го продавате на сите и ги осудувате сите со него чија основа е верување во богови, не ви дозволува да погледнете подалеку од носот!
Казна следува, света книга, морал нема мрдање ни лево ни десно! Право кон манастирите на богот, бидејќи морал тука во светот нема, само на планина или во пустелија... :vozbud:
Хепта, лебати,

од кај ја наоѓаш оваа огромна количина од ништо, која ја наведуваш у твоите монолози?

Ваљда не ти е претешко прашањево...:icon_lol:

Но, ај да ти помогнам...Морам, исто како и на твојот брат по заблуда.

Наиме, кога ѓаволот Го искушуваше Христа Бога, ѓаволот Му нудеше ништо, оти ѓаволот ионака нема ништо, т.е. има ништо, а истиот тој лик, од Христа Бога бараше многу нешта за возврат.

Ете, ти помогнав, а ти само треба точно да ми одговориш...Односно, само да го препишеш одговорот кој се наоѓа во мојов допис...:pos:
Автоматски споено мислење:

Da se skontate...zaedno.....

И, кога ќе се издеси тоа „контање„?...
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.708
Прашањето е навистина морално...

Па не гледаш дека зборувам за библијата (посебно оној христијанскиот дел како тие разбираат, како тие осудуваат, како тие пророци препознаваат а другите, фалус за ништо не ги бидува ќе горат, такви никакви грозни бидејќи не веруваат во Исус, таканаречен од нив Христос, убавецот на боговите) од која црпеш демек „морал“? Од таму доаѓа тоа мое ништо... со тебе не можам да зборувам за ништо друго!
Верувањето ти е „многу јако“, на 300 ти е пуштено...
Не можам со тебе на друг начин да зборувам, премногу омраза глеадм, и никако да ја поминам таа христијанска омраза кон се што не е христијанско...

Христијанското православно гласило „Премин“ со неговите „морални поуки“ и христијанска мистика сигурно ти е пример како треба... гнасно!

П.С. Ѓаволот? Што? Кому што му нудел? Ах да, ти беше верник христијанин, веруваш во новиот завет, во сказните дека навистина се случило тоа, без кој не може за никој ништо да осудиш... заборавив!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.104
Поени од реакции
16.005
Ova e toa.... miki e olicetvorenie na tatao.. hepta ti i na sinot...
Jazik ne se naogja...
Zatoa sho i dvajcata ste otideni u ekstremite... princip na polaritet hepta... visokot se klati odi od eden kraj do drug... hermerika...
A sushtinata e balans... a pomiruvanje nema... poshto ne mozete da se svatite....

Se slozivme deka pedofilijata na site ni e odvratna... uh ona u stomakot cuvstvo pocnuva da vrie... uh da go vidam kje go ubijam... neli hepta... odvratno.... zamisli go sho mu praj na nevinoto dete....

Epa Hepta i Miki taka koga kje mu dojde mislata kako penis vlaga u anus na drug maz.... istoto go osekja.... a jebiga razmialuvame slikovito... i on e gneven zashto go natera da ja vidi taa slika... i se plashi... si vika lele cim go vidov dali mozam da go odvidam.... pa jadez u sebe...

Mozebi toa na dvajcata vi e osnova da pocnete da razgovarate.... i da porasnete

Da se skontate...zaedno.....
Треба да се запрашаш зошто толку ја спомнуваш педофилијата и проституцијата. Теоретски си можеби поткован но суштината не ја познаваш, а суштината си ти самиот.
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Треба да се запрашаш зошто толку ја спомнуваш педофилијата и проституцијата. Теоретски си можеби поткован но суштината не ја познаваш, а суштината си ти самиот.
3 na 1 a :)

Pretpostavuvash... ne smeesh ... ne znaesh ....

Samo mislish deka znaesh....

Eve primer mozam jas da pretpostavam deka na hepta i iipsi ne mi ide pa morashe postariot da pomogne... ama ne znam... moze si pomlad.... ne e vo red da pretpostavam i zatoa nema.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.104
Поени од реакции
16.005
3 na 1 a :)

Pretpostavuvash... ne smeesh ... ne znaesh ....

Samo mislish deka znaesh....

Eve primer mozam jas da pretpostavam deka na hepta i iipsi ne mi ide pa morashe postariot da pomogne... ama ne znam... moze si pomlad.... ne e vo red da pretpostavam i zatoa nema.
Играш улога на Дон Кихот. Ако, битно забавно да ти е.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.708
Не да не ми иде, се ежам кога те читам посебно она „библиски глуп“ кога напиша дека си... тука прекинува муабетот со мене!

Глупости пишуваш во скриен обид да ми накалемиш како јас или @Ipsissimus поддржувам(e) педофилија бидејќи велиме дека религиските текстови од минатото не носат морал како што зборуваат денешните верници.
Ова твоето е ниско и неморално, а креваш врева за морал, поточно не ни зборуваш за темава, си тераш некој твој филм!

Бегај таму и ти... научете се да пишувате и јасно да си ги запишувате размислите, не глупости да читаме...
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Играш улога на Дон Кихот. Ако, битно забавно да ти е.
Da, super zabavno mi e, blagodaram.
Автоматски споено мислење:

Не да не ми иде, се ежам кога те читам посебно она „библиски глуп“ кога напиша дека си... тука прекинува муабетот со мене!

Глупости пишуваш во скриен обид да ми накалемиш како јас или @Ipsissimus поддржувам(e) педофилија бидејќи велиме дека религиските текстови од минатото не носат морал како што зборуваат денешните верници.
Ова твоето е ниско и неморално, а креваш врева за морал, поточно не ни зборуваш за темава, си тераш некој твој филм!

Бегај таму и ти... научете се да пишувате и јасно да си ги запишувате размислите, не глупости да читаме...
Hepta ne mislam vekje deka podrzuvate pedofilija... na moment priznavam dobiv somnez.... pa zverot vo mene... kjerka neli... dali ushte da se objasnuvame...

Bibliski glup znaci profaaundli glup...kako sarkazam...

Shto ti e tolku ludo vo toa shto go zboruvam?

Samo sum tatko koj shto pocna da posakuva da mu stane deteto lezbejka.. deka ako vie ste idninata... izborot na mojata kjerka..........

:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom