Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Да се цитирам самиот себе си еднаш. Вчера во мечот Кокс - Савехоф имаше шут 6/6 и 2 асистенции за гол ( имаше можеби и уште некоја асистенција , не ја следев утакмицата 100% фокусиран а, статистиките на ЕХФ се мизерија, нека се угледаат малку на СЕХА). Баш ме интересира како ќе ги одигра другите мечеви, вреди да се следи дечково и доколку некој од управа чита да се размисли за носење во Вардар. :D
Сум го гледал тој Семенов ама мислам дека ова му е плафонот,тешко дека може да игра во некој поголем клуб.
Реално има многу ракометари подобри од него што може да се соберат во Вардар.

На пример јас веднаш би тргнал по Лазар Кукич од Ла Риоха,Србин е тоа може да биде предност плус млад 23 години има.
На многу натпревари сум го гледал,играше и на светсково за Србија,јак дечко нема некои предиспозиции ама борбен е премногу,јак на дуел,мислам дека би се вклопил во Вардар пошто го има тоа срце(муда) не се плаши воопшто да предземе одговорност,игра без страв и дрско.
На неколку интервјуа што сум го слушал ми изгледа океј дечко плус не е некоја ѕвезда умислена,исфорсиран некој,во Партизан играше со години за џабе,слична им беше ситуација како во Вардар.
Во генерацијата е со Милосављев,Илич,Радивојевич,Марсенич итн сите од таа школа добро се снајдоа во големи клубови.
Мислам дека не би барал некоја голема плата,а сигурен сум дека ќе гине на терен.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Сум го гледал тој Семенов ама мислам дека ова му е плафонот,тешко дека може да игра во некој поголем клуб.
Реално има многу ракометари подобри од него што може да се соберат во Вардар.

На пример јас веднаш би тргнал по Лазар Кукич од Ла Риоха,Србин е тоа може да биде предност плус млад 23 години има.
На многу натпревари сум го гледал,играше и на светсково за Србија,јак дечко нема некои предиспозиции ама борбен е премногу,јак на дуел,мислам дека би се вклопил во Вардар пошто го има тоа срце(муда) не се плаши воопшто да предземе одговорност,игра без страв и дрско.
На неколку интервјуа што сум го слушал ми изгледа океј дечко плус не е некоја ѕвезда умислена,исфорсиран некој,во Партизан играше со години за џабе,слична им беше ситуација како во Вардар.
Во генерацијата е со Милосављев,Илич,Радивојевич,Марсенич итн сите од таа школа добро се снајдоа во големи клубови.
Мислам дека не би барал некоја голема плата,а сигурен сум дека ќе гине на терен.
Да и мене ми се допаѓа Куќиќ од она малку што сум го видел.

По малку се зафркавам за Семенов. Сметам дека е добар играч, но највеќе го споменувам како опција заради тоа што е непознат, Русин е и стилот на игра кој го негува потсеќа на Кара. Али во секој случај има други играчи кои би сакал да ги видам во Вардар пред него. :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Гомез од Порто, и Макуч од Цеље
Макуч е дијамант. Само не знам, мислам дека и он уше на почеток на кариера ја затера со повреди. А и за него нема да биде така лесно да се донесе, мора да се одврзе кесето.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Мене овој Гомез ми е звер,кине дечкото.Играч за иднина
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Има некоја шанса за некој нов играч? Некој има инфо или тоа е тоа? До 5-6то коло може да се пријават играчи за ЛШ.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
значи овие копилињава од ЕХФ каков пи-ар му праат Веспрем,секој ден некој пост за нив.Со цевче у уво да им дуваат,пак нема да ги биде!
Има некоја шанса за некој нов играч? Некој има инфо или тоа е тоа? До 5-6то коло може да се пријават играчи за ЛШ.
Најверојатно дп полу сезона не,се што им било на пик пропаднало.Јас колку што знам.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Натпреварот меѓу Монпелје и Вардар почнува од 17:15 часот, а ќе го судат данските арбитри Гјединг и Хансен. Одма ти се пристемнуе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom