Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 октомври 2018
Мислења
15
Поени од реакции
44
Јас поднесов документи 2015 год, на интервју бев Октомври 2016. Дали знае некој нешто поврзано со давање на укази од 2016 год интервјуа? Позз.
jas bev fevruari 2016 na intevju pa uste cekam za potpis od 5dekemvri
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Јас поднесов документи 2015 год, на интервју бев Октомври 2016. Дали знае некој нешто поврзано со давање на укази од 2016 год интервјуа? Позз.
I jas isto podnesov 2015 na intervju bev nekade a gust 2016 Sega mi pisuva deka udostoverenieto mi e prateno vo bitola isto Tamu podneseno I dokumenti
Автоматски споено мислење:

I jas isto podnesov 2015 na intervju bev nekade a gust 2016 Sega mi pisuva deka udostoverenieto mi e prateno vo bitola isto Tamu podneseno I dokumenti
ti do kade si so koj status si
Автоматски споено мислење:

I jas isto podnesov 2015 na intervju bev nekade a gust 2016 Sega mi pisuva deka udostoverenieto mi e prateno vo bitola isto Tamu podneseno I dokumenti
Автоматски споено мислење:


ti do kade si so koj status si
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. Interview in december 2017 in Sofia with proof of origin from the association in Albania. When will a decree come out.?
 
Член од
25 март 2019
Мислења
71
Поени од реакции
117
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. Interview in december 2017 in Sofia with proof of origin from the association in Albania. When will a decree come out.?
8-11 months more u need to wait if this status is from now or theese days. Anyway thats the waiting period for this status until decree
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
8-11 months more u need to wait if this status is from now or theese days. Anyway thats the waiting period for this status until decree
Зошто одговараш на Англиски? Ако некој го пронашол форумов, знае кај да влезе и што да напише за да постави прашање значи знае Македонски.
 
Член од
25 март 2019
Мислења
71
Поени од реакции
117
Зошто одговараш на Англиски? Ако некој го пронашол форумов, знае кај да влезе и што да напише за да постави прашање значи знае Македонски.
Za da ne dosaduva druze aman vekje chat go napravija forumov kako i da e vo pravo si pozz
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48
Dobar posrednik za podiganje drzavjanstvo bo bitolskiot region i kolku pari kosta od podiganje do pasos pozz
 
Член од
21 јули 2019
Мислења
40
Поени од реакции
32
Ulazi potpisi ima li za noemvri
Автоматски споено мислење:

Ima li potpisi ako ne da odam jas da si go potpisam od noemvri cekam depresija ima veke. Od cekanje
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom