Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.360
Поени од реакции
38.334
Најголем дел на плацовите се со удрени коли поправени и вратена километража. Изгледа ова ќе да е причината за да бара кола од странство.
Мислиш убавите коли на запад се ефтини?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Мислиш убавите коли на запад се ефтини?
Јас знам дека зачувана и евтина не идат во иста реченица.
Пример:
- Кола од 3000евра од запад , тука ја продаваат за 5000евра.
- Кола од запад од 5000евра ќе е далеку подобра од овие тука што ги продаваат за 5000евра.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.360
Поени од реакции
38.334
Јас знам дека зачувана и евтина не идат во иста реченица.
Пример:
- Кола од 3000евра од запад , тука ја продаваат за 5000евра.
- Кола од запад од 5000евра ќе е далеку подобра од овие тука што ги продаваат за 5000евра.
Да, а царина и други давачки додека платиш место 5 ќе те чини 7 илјади. Најубаво од тука е да земеш, џабе сите малтретирања кога исти курац ти се фаќа дали тука или таму кога немаш буџет. Солидни коли има до 4000 илјади што се возени низ мк, нормално бензинци, но тие ги заоѓате и идете по кршевите.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дизелите ќе поефтинат. Германија во неколку градови забрани тие коли да се возат, така да добар дел од таквите ќе дојдат тука по подобра цена.

Се наоѓа и во Бугарија добри коли, само треба да го знаеш плацот.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Да препорачате некој добар авто плац преку кој може да нарачам кола од странство да ми донесат?
Auto Welt Кочани.Нема шанси да ти подвалат.Малку се поскапи ама тоа се одбирани возила,немаш промашај со нив.Јас касно ги дознав
Автоматски споено мислење:

Јас знам дека зачувана и евтина не идат во иста реченица.
Пример:
- Кола од 3000евра од запад , тука ја продаваат за 5000евра.
- Кола од запад од 5000евра ќе е далеку подобра од овие тука што ги продаваат за 5000евра.
Така е.Другар у Германија плати Бемве 5ка поскапо од тука на Македонски таблици што коштаат,200.000 му сврте само филти и уље мењаше.Колку пари толку музика
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Ај сега ако знае некој да каже.Зошто Меривата е иста цена со Корсата а е според мене каде каде по кола.Неквалитетна изработка ли,што ли?Кварливи ли се или што е работава?
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Мазда 6 2005/06/07 бензин барам...
Кај нас потешко, само дизели возат.
Два клучни совети за 6ката како претходен сопственик.
Подвозјето обавезно провери го, склони се на многу корозија, а и да нема ќе треба сигурно да се премачка.
Голема е веројатноста за кратко да ти троши масло, не знам што е проблемот и кај дизелот и кај бензин/плин.
За мене ова беше клучно да се откажам од нив.
Ако најдиш решение за тоа остатокот се функционира одлично. :misticen:
Автоматски споено мислење:

Ај сега ако знае некој да каже.Зошто Меривата е иста цена со Корсата а е според мене каде каде по кола.Неквалитетна изработка ли,што ли?Кварливи ли се или што е работава?
И јас мислам дека Меривата е далеку подобра од Корсата и во вожња и функционалност и мене и за изглед. Добро е некој што има да кажи мислење од прва рака што ја има.
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
26
Здраво другари, кратко време ја имам колата, што конретно би значело ова? Се работи за голф 6, 1.4 2009. 20190823_202335.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Ај сега ако знае некој да каже.Зошто Меривата е иста цена со Корсата а е според мене каде каде по кола.Неквалитетна изработка ли,што ли?Кварливи ли се или што е работава?
Дизел или бензин?

Дизелите имаат мана со варијабилниот замаец, колега имаше дизел и знам пиштеше од неговата баш од замаецот и прилично пари фрли по сервиси.
Бензиците 1.6 и 1.8 не би требало да се лоши, е сеа сепак зависи колку се зачувани.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Поскапи носат во Auto Welt. Golden Car тие продаваат со мала км и не се увезени.

Во Бугарија ќе се најде има поголем избор, нормално има и ѓубре, ама и добри коли иако се со вратени км. Таму се оди со некој што знае како да им симне цена и да се договори.

Трето некој да ти донесе, ама пак не знаеш друг што ќе избере ако ти не си видиш и пробаш на лице место.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom