Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
A

andrea85

Гостин
Ne e moe denes potpisano..
Образувана преписка N:8941/2017/31.08.2017 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 118 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Денес и на едно чупе заедно шо поддадовме док му потпишаа. Указ 118. Положително од крај септ 2017.
Документи со некој документ од прабаба.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
@Honkonk mislam deka i kaj tebe ima ako ne se lazam:)
Не се лажеш, мене ме има во указ 118, а видов дека има и многу други. :) Сите да си дочекате.
Подоцна ќе пишам детали, нема да останам должен.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Не се лажеш, мене ме има во указ 118, а видов дека има и многу други. :) Сите да си дочекате.
Подоцна ќе пишам детали, нема да останам должен.
Суперр,баш се израдував,со здравје и со среќа да си го служиш!!!!!
Поздрав
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Од 8900 па нагоре вклучувајки ги и 9000+ се со имиња од Македонија. Да се надеваме и на указ 119 па и евентуално 120 пошто немаше ништо за Август, указ 117 беше од крај на Јули.

Не се лажеш, мене ме има во указ 118, а видов дека има и многу други. :) Сите да си дочекате.
Подоцна ќе пишам детали, нема да останам должен.
Со среќа, баш ми е мило. И ти се утепа од чекање тука со нас. Кога пиша сега мислам дека се израдував исто како мене да ми потпишале.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom