Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
135
Од советот сум одбиена. Глупости живи дека сум требала пак истите документи да ги носам, тоа е приказна на посредниците. Еве со членот dvladev заедно бевме во исто време и почнавме заедно само со потврда. Денес нему му е одобрено зашто однесе дополнителен документ крштеница. Јас немав дополнителен документ и денес сум одбиена. Вие верувајте што сакате, но јас бе знам ниту еден лично што добил само со потврда. За сите што знам дека добиле со потврда се овде од форумот, а можеби се посредници. Нејсе, нема да дознаеме сигурно.
Gluposti jas dobov so potvrda od bbk od strumica i so izvodi povrzani od pradedo dedo tatko.. i toa seloto vo koe sto ziveel pradedomi, istocna makedonija ne bese 100posto bugarsko naselenie.. pisuvase deka ziveele i cigani turci i slicno.. 20 posto samo bugarsko, jas na sovetot pominav ti si od sovetot odbiena i ne sum nikakov posrednik.. naprotiv so posrednik ke ja dovrsam rabotata i utre ke odam so nego da si go podignam drzavjanstvoto
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Gluposti jas dobov so potvrda od bbk od strumica i so izvodi povrzani od pradedo dedo tatko.. i toa seloto vo koe sto ziveel pradedomi, istocna makedonija ne bese 100posto bugarsko naselenie.. pisuvase deka ziveele i cigani turci i slicno.. 20 posto samo bugarsko, jas na sovetot pominav ti si od sovetot odbiena i ne sum nikakov posrednik.. naprotiv so posrednik ke ja dovrsam rabotata i utre ke odam so nego da si go podignam drzavjanstvoto
ako de, so srekja neka ti e. ne vikam deka lazes. Mojata vistina e ovaa, tvojata e taa.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
4
Поени од реакции
22

Attachments

Член од
15 април 2018
Мислења
35
Поени од реакции
58
Zdravo, imam informacija deka bugarite ne primaat dokumenti za otpocnuvanje procedura za drzavjanstvo. Dali nekoj ima pokonkretna izformacija dali i zosto ne primaat dokumenti? Pozdrav
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Zdravo, imam informacija deka bugarite ne primaat dokumenti za otpocnuvanje procedura za drzavjanstvo. Dali nekoj ima pokonkretna izformacija dali i zosto ne primaat dokumenti? Pozdrav
Август не примаат документи за издавање на произход во ДАБЧ. Од Септември си продолжуваат со работа. Министерството си работи т.с примаат молби за државјанство(во случај да ти е издаден произходот. )
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
307
Поени од реакции
294
Август не примаат документи за издавање на произход во ДАБЧ. Од Септември си продолжуваат со работа. Министерството си работи т.с примаат молби за државјанство(во случај да ти е издаден произходот. )
A treba li da se zakazuva online, zatoa sto nema nitu edna slobodna data?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
A treba li da se zakazuva online, zatoa sto nema nitu edna slobodna data?
Да, онлајн треба, само што во ДАБЧ треба неколку пати во денот да проверуваш, зошто ги пуштаат повремено, и треба се да ти е спремно за внесување зошто може да ти помине терминот.Посредниците обично закажуваат преку ред, имаат термини, ако неможеш сам пробај баррм за происход преку нив.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Од советот сум одбиена. Глупости живи дека сум требала пак истите документи да ги носам, тоа е приказна на посредниците. Еве со членот dvladev заедно бевме во исто време и почнавме заедно само со потврда. Денес нему му е одобрено зашто однесе дополнителен документ крштеница. Јас немав дополнителен документ и денес сум одбиена. Вие верувајте што сакате, но јас бе знам ниту еден лично што добил само со потврда. За сите што знам дека добиле со потврда се овде од форумот, а можеби се посредници. Нејсе, нема да дознаеме сигурно.
Овде е собрана најголемата багра ретардирани посредници, се знае тоа од порано!
Жал ми е за отказот, има илјадници одбиени оваа година, тоа е реалноста!
А овие нека си верглаат 24/7, тоа им е работа...ги научија веќе сите, не се наивни луѓето барем повеќето. А нови жртви секогаш имало и ќе има, па затоа и демнат како хиени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom