Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.622
Поени од реакции
10.893
Супер за Мегваер, само ме плаши што ако тој или Линделоф се повредат.
Од ајде да речеме солидна одбрана се враќаме на повраќаници, што воопшто не ми личи на добар а далеку од долгорочен план. За да имаш константност потребна е и добра клупа.
Од друга страна послаба средина не паметам. За нападот свеќа и масло во црква секој петок, башка ова со Дибала е шпанска серија па и да дојде ништо нема да смени.
Се на се 5то место ќе биде премија.
Ова е мое мислење и искрено не играч до два, туку сезона до две можат да ме предомислат за подобар резултат.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Супер за Мегваер, само ме плаши што ако тој или Линделоф се повредат.
Од ајде да речеме солидна одбрана се враќаме на повраќаници, што воопшто не ми личи на добар а далеку од долгорочен план. За да имаш константност потребна е и добра клупа.
Од друга страна послаба средина не паметам. За нападот свеќа и масло во црква секој петок, башка ова со Дибала е шпанска серија па и да дојде ништо нема да смени.
Се на се 5то место ќе биде премија.
Ова е мое мислење и искрено не играч до два, туку сезона до две можат да ме предомислат за подобар резултат.
5 mesto? Koj ocekuvas da bide pred nas od Celzi i Arsenal?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.951
Поени од реакции
10.600
со среденава одбрана јас оптимист сум е сеа ова средена у наводници јбг неможе на секоја позиција класа да се има
многу ке зависи од погба дали ке штрајкува или ке игра тоа е клучот за сезонава


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Тоа со штрајковите на Погба мене ми личи на финта. Да се покрие фактот дека макс што може е да врзе три добри утакмици, после као не му се игра или нешто не му е погодено.
Во Јуве имаше подолги серии ама таму вода носеше, не седеше у чело.
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Кој канцер, страшна работа.
Автоматски споено мислење:

Супер за Мегваер, само ме плаши што ако тој или Линделоф се повредат.
Од ајде да речеме солидна одбрана се враќаме на повраќаници, што воопшто не ми личи на добар а далеку од долгорочен план. За да имаш константност потребна е и добра клупа.
Сега да не претеруваме. Прва постава се Ван Бисака, Мегваер, Линделоф и Шо. Втора постава се Далот, Туанзебе, Смолинг и Јанг. Има и трета постава, ама неа не ја споменувам. Туанзебе е одличен како прва резерва, а колку и да го потценуваме Смолинг тој е моментално најдобра четврта опција во лигата.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Изгледа толку од Дибала, последните информации се дека тој не сака да иде во Јунајтед!
Прво платата од 15 милиони наспроти 10 што ми нуделе нашиве, второ сакал да се бори за место во Јуве.
Логично и не баш, додека е Кики таму нема да се наигра. Сега ќе почне удварање на ПСЖ ;)
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
92
Многу време се губе на еден трансфер... па сега идеме дури на друг. Веќе требаше да биде се завршено у пм.. За 3 место ќе се бореме со арсенал, тотенхем и можеби челзи. Уште сме далеку од сити и ливерпул
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.622
Поени од реакции
10.893
Што да очекувам повеќе од овој тим? Туку така ќе го сменат менталитетот преку лето и ќе газат од септември? Цела сезона?
Друже...
Гледам позитивно на работите и ми е мило што почнуваат промени, меѓутоа реалноста е друга. За пет години се смени се од корен без да се направи а камо ли да се одржи долгорочен план за успеси, со што автоматски ќе се градеше и наметнуваше тој менталитет кој недостасува.
Не мислам на тој кока кола маркетинг што го водат, туку на инвестиција во школата, кадарот и менаџментот.
Смешни се изјавите од времето на Ферги каде Манчестер инвестира и мисли на иднината бла бла, а од друга страна преплатува играчи од други екипи.
Како ќе ги мотивираш овие играчи за нешто повеќе? Нивниот бекап па? Смешно е.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.477
Поени од реакции
20.366
Какви се ова шпекулации за Манџо?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Се на се 5то место ќе биде премија.
Ова е мое мислење и искрено не играч до два, туку сезона до две можат да ме предомислат за подобар резултат.
Зошто мислиш дека баш 5то место е премија?
Еве јас не гледам разлика од тоа дали ќе завршиме 5ти или 15ти ако не играме ЛШ. Исто е.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Што да очекувам повеќе од овој тим? Туку така ќе го сменат менталитетот преку лето и ќе газат од септември? Цела сезона?
Друже...
Гледам позитивно на работите и ми е мило што почнуваат промени, меѓутоа реалноста е друга. За пет години се смени се од корен без да се направи а камо ли да се одржи долгорочен план за успеси, со што автоматски ќе се градеше и наметнуваше тој менталитет кој недостасува.
Не мислам на тој кока кола маркетинг што го водат, туку на инвестиција во школата, кадарот и менаџментот.
Смешни се изјавите од времето на Ферги каде Манчестер инвестира и мисли на иднината бла бла, а од друга страна преплатува играчи од други екипи.
Како ќе ги мотивираш овие играчи за нешто повеќе? Нивниот бекап па? Смешно е.
Za mene se osven prvo mesto e neuspeh kako i sekogas...e sega realnosta kako sto velis e druga.

Ako ne zavrseme pred Celzi i Arsenal smesta neka mu vracat otkaz na Ole..
Neka zavrzat tamu treto mesto i neka osvojat nekoj kup kje bide dobra sezona, pa od slednata atak na tutulata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom