Дискусија околу Полицијата

Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.739
Приведен охриѓанец во чие возило била пронајдена марихуана

во време кога масовни убијци се бранат од слобода, се приведува и задржува граѓанин за најдено кесе марихуана во негово возило ??? Овака секој може да биде приведен, а башка да не потсетувам дека самите ситни продавачи на дрога знаат да ја кријат дрогата по разни места, по туѓи влезови и подруми, зошто да не и по туѓи возила кој не се користат.. да не кажувам дека сега, кога канабисот е легализиран ова е малку чудно
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Чудо е како не се трескаше за оној Душко шо му најдоа див коноп у двор, а го спукавте у затвор пошо бил у сдс.
Не беше тогаш "борец за права", јорго ханиотис
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
КОја полиција
се е мафија само со или без униформа
чест на исклучоците,
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Eeeeee, mene mi ukradova ALAT od kola. Prijaviv, dojdova na lice mesto I nisto ne napraviva osven zapisnik . Имаше видливи отпечатоци од прсти. Инсистирав да се земат отисоци, и пријавив лице за кое се сомневам а беше блиску автомобилот, ама пак ништо ?!?!?! Треба ли да се ПОСОМНЕВАМ ВО ВМЕШАНОСТ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ????
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Eeeeee, mene mi ukradova ALAT od kola. Prijaviv, dojdova na lice mesto I nisto ne napraviva osven zapisnik . Имаше видливи отпечатоци од прсти. Инсистирав да се земат отисоци, и пријавив лице за кое се сомневам а беше блиску автомобилот, ама пак ништо ?!?!?! Треба ли да се ПОСОМНЕВАМ ВО ВМЕШАНОСТ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ????
треба
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Eeeeee, mene mi ukradova ALAT od kola. Prijaviv, dojdova na lice mesto I nisto ne napraviva osven zapisnik . Имаше видливи отпечатоци од прсти. Инсистирав да се земат отисоци, и пријавив лице за кое се сомневам а беше блиску автомобилот, ама пак ништо ?!?!?! Треба ли да се ПОСОМНЕВАМ ВО ВМЕШАНОСТ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ????
Ти изглеа не знаеш кај живееш.
Крадење на доста повреден имот од твојов, е дочекано и решено од страна на полицијата, само со записник, во милион случаи. Мотор, точак од 50.000 и ред други примери.
Не. Најверојатно не е вмешана полицијата, туку едноставно ги боли кур (ако немаш врски).
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Ти изглеа не знаеш кај живееш.
Крадење на доста повреден имот од твојов, е дочекано и решено од страна на полицијата, само со записник, во милион случаи. Мотор, точак од 50.000 и ред други примери.
Не. Најверојатно не е вмешана полицијата, туку едноставно ги боли кур (ако немаш врски).

За жал така е .....
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
https://lider.com.mk/makedonija/specijalec-na-mvr-si-podnese-otkaz-ne-sakam-da-i-sluzam-na-severna/
Остана некој асолен во МВР?

Бај д веј, дали имате информации што се слуши со Полицаецот Филиповски кој беше избоден со нож од страна на син на функционер во МВР? Дали воопшто се соочуват со кривична пријава? Знам дека јавно беше изјавено дека нема да се прогледа низ прсти, ама сеуште нема никакви информации. Како и да е, добро е што Полицаецот е океј и ќе продолжи со должност.
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Ете... јас имам проблем со МВР.
ЕДЕН АДВОКАТ МЕ НАВРЕДУВАШЕ И МИ СЕ ЗАКАНУВАШЕ. ПРИЈАВИВ ВО МВР.... И ГОДИНА ИПОЛ СЕУШТЕ НЕМА ОДГОВОР ПО ОДНПС НА ПРИКАВАТА.
НЕМА СЛУЖБА КАЈ ШТО НЕ ПРИЈАВИВ, АМА СЕПАК НИШТО .......
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ете... јас имам проблем со МВР.
ЕДЕН АДВОКАТ МЕ НАВРЕДУВАШЕ И МИ СЕ ЗАКАНУВАШЕ. ПРИЈАВИВ ВО МВР.... И ГОДИНА ИПОЛ СЕУШТЕ НЕМА ОДГОВОР ПО ОДНПС НА ПРИКАВАТА.
НЕМА СЛУЖБА КАЈ ШТО НЕ ПРИЈАВИВ, АМА СЕПАК НИШТО .......
Пријави во Хаг.
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Чудо е како не се трескаше за оној Душко шо му најдоа див коноп у двор, а го спукавте у затвор пошо бил у сдс.
Не беше тогаш "борец за права", јорго ханиотис
Kako ide toa ?????
Автоматски споено мислење:

Нели за да се стигне до ХАГ мора да се поминат сите судови првостепен, Апелација па Врховен ....па на крај ХАГ....?!?!?!??!
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Нели за да се стигне до ХАГ мора да се поминат сите судови првостепен, Апелација па Врховен ....па на крај ХАГ....?!?!?!??!
За да стигнеш до Хаг треба да бидеш воен злосторник...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има ли попедерско нешто од тоа да го наместиш радарот пред патарина и да застануваш се што не вози 60? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom