Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.159
Тоа е твое мислење, за мене штетата која ја напраивте вие со сите години гласање за грујо е поголема.
Од кај виде ти Владе за кој гласал? Или па јас за кој сум гласал....


Тоа се тие изливи од малиот мозок, сместен во левата петица, кој ги изедначува патриотите со ДПМНЕ.... Колку за илустрација....
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Исто како и тогаш, ако некоја власт не ми се свиѓа ја мењам.[DOUBLEPOST=1562590386][/DOUBLEPOST]
Не сум конфузен, гласачите си се лепат за власт и никој не ни е крив за тоа.[DOUBLEPOST=1562590816][/DOUBLEPOST]
Да грујо ни стоеше на патот, човек кој децата и жената си ги остаи за да не лежи иако се перчеше со тоа. Тој човек ни ја бранеше државата. Ти имаш потешкотии да разбереш нешто, власта на заев за мене и многу други не е полоша од власта на грујо последните години. Тој политички механизам не сакам да го видам тука никогаш веќе.
Је* * груја, го нема кизнај од кога
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.159
I ti so koj najde da pravis krivi drini :tapp:.
Ostaj neka si pisuva tamu za rudnicite.
Ма не пишувам за него... пишувам за сите други....Овие се пример пар екселанс, и треба да им се раскажува на младите генерации, каков патос е избришан со нив...
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Мислите да има поврзаност глупоста на Орданоски со грантот и фактот дека вебот на ФИТР не работи веќе од 12? http://www.fitr.mk/
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.324
Поени од реакции
878
Лично за мене такви како тебе ја ебаа цела работа. Ја поистоветивте Македонија со вмро, патриотизмот со груевизам и направивте пола од народот да го боли кур за што и да се случува тука. Се што правеа они беше безгрешно, се праевте слепи на тоа што одредени функционери се понашаа како господ и на крај истите тие ни го начукаа во собрание. Луѓе што лепеа графити со мијаков, на браникот на татковината ќе објаснуваат кој бил патриот сеа(y)
Шо му текнало на татарчев и на даме груев да си прат организација ВМРО сеа ние да се расправаме ☺ .и тој татарчев бил во повластена ситуација богат банкарско семејство заминал швајцарија на студирање ко се вратил ја оформиле организацијата.слично ко али ахмети.дали до климата или се фатиле со масоните.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.888
Поени од реакции
21.347
Тоа е твое мислење, за мене штетата која ја напраивте вие со сите години гласање за грујо е поголема.
Taka de rekovme. Suma sumarum se isplati smenata na vlasta. Ovie ne kradat, sudstvoto ni e primer za nekoruptivnost, ekonomijata ni cveta, se gradi i renovira na golemo, Eu ne moli da vlezime, Nato vekje vlegovme i taka da ne nabrojuvam posto uste mnogu pridobivki ima. E sega malce potpisavme tamu nekoj dobrososedski dogovori, podsmenavme malce ustav, si stanavme dvojazicni ama to e pickin dim vo odnos na pridobivkite. Tuku neznam zosto bi ja menuval ovaa vlast koga imame samo uspesi na site polinja.[DOUBLEPOST=1562596060][/DOUBLEPOST]
Ма не пишувам за него... пишувам за сите други....Овие се пример пар екселанс, и треба да им се раскажува на младите генерации, каков патос е избришан со нив...
Si znaat tie ama egoto taka da nebitno. Niti imam vreme ni nervi da im kopam postovi kako Kazaki za da im ja dolovuvam nivnata politicka pismenost a i nema bas nekoja poenta. Cist primer ti e vojvodata.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.598
Taka de rekovme. Suma sumarum se isplati smenata na vlasta. Ovie ne kradat, sudstvoto ni e primer za nekoruptivnost, ekonomijata ni cveta, se gradi i renovira na golemo, Eu ne moli da vlezime, Nato vekje vlegovme i taka da ne nabrojuvam posto uste mnogu pridobivki ima. E sega malce potpisavme tamu nekoj dobrososedski dogovori, podsmenavme malce ustav, si stanavme dvojazicni ama to e pickin dim vo odnos na pridobivkite. Tuku neznam zosto bi ja menuval ovaa vlast koga imame samo uspesi na site polinja.[DOUBLEPOST=1562596060][/DOUBLEPOST]
Si znaat tie ama egoto taka da nebitno. Niti imam vreme ni nervi da im kopam postovi kako Kazaki za da im ja dolovuvam nivnata politicka pismenost a i nema bas nekoja poenta. Cist primer ti e vojvodata.
Како си ги извади закључоците, ко кај Јамајка на часови да си бил.
Претура од шупље у празно и си вади заклучок, кој не е никаков логичен заклучок од наведеното, туку лична конструкција. После врз таа си градиш замок.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.159
Како си ги извади закључоците, ко кај Јамајка на часови да си бил.
Претура од шупље у празно и си вади заклучок, кој не е никаков логичен заклучок од наведеното, туку лична конструкција. После врз таа си градиш замок.
Ти си војводо, материјал не за замок, за Матрикс...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.888
Поени од реакции
21.347
Како си ги извади закључоците, ко кај Јамајка на часови да си бил.
Претура од шупље у празно и си вади заклучок, кој не е никаков логичен заклучок од наведеното, туку лична конструкција. После врз таа си градиш замок.
Uzivaj vojvodo, sekako sam si imas napisano deka 0.0001 % ti drzat voda i si gi pisuval pri zdrav um i razum a deka drugite ti se onaka tropanje prazna slama. Ne se ni trudam da ti baram logika vo postovite se dodeka ne naglasis vo samiot post deka site ovci ti se na broj i deka go mislis toa sto go pisis. Vo cela tvoja tukasna istorija mislam deka samo dva ti bile takvi(i toa spored tebe a ne deka taka nekoj zaklucil) taka da ......
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.861
Поени од реакции
15.807
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.589
Новиот Грчки премиер уште не устоличен овие со калкулации дали мочаниот преспански договор бил во опасност. Нам најдоброто нешто што би ни се случило во моментов ќе беше баш тоа, договорот да беше пред опасност од еднострано укинување од грчка страна. Меѓутоа и самиот Мицотакис изјави дека: Мицотакис: Договорот од Преспа не може еднострано да се поништи
Грците не се наивни, де факто се свесни дека не имаат во рака, дека колку и да ни биде рокот на траење, дури и да преживееме во било која идна променета форма, ние ќе живееме во нивна сенка. Овие домашниве кретени гледаат на договорот како на решение, што е ,,нонсенс" во најмала рака. Тоа е инструмент за уцени и моментално падна во рацете на еден многу заебан грчки тип, кој што нема да паѓа на геј "заводливите" насмевки на Зоки.

Така да, за овие шарениве виножита, ДА вашето омилено грчко дилдо од договор ќе преживее, симнете се од апарати.
Дури сега, за сите оние што не разбраа што значи нобеловски договор, овој Мицотакис има добро да се погрижи за тоа.
Оти на договорот работеа "дипломатски и правни гуруа" од наша страна, така го срочија заедно со грците, да сега грчкиот Мицко може да го обликува и толкува како што му душа сака. Уствари може да си срочи нов договор од истиот договор по негова мерка и садистички да не шамара со него кога и да му се посака.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.598
Пратеник го бојкотира македонското Собрание затоа што му го претресувале возилото

има право... има имунитет за дела до 5 години затвор, а знаеле дека е пратеник и кој е, смислена правокација...
а што не го претресуваат Кики кога заедно со Коки рекетираат ??
Аха, он е повластен оти е пратеник.
Си има закон таму. Зависи дали е претрес или преглед. Колку што дознав, за преглед не им треба налог, за претрес - да. Преглед - гаќи, чорапи, хауба - не. Претрес - све може да ти претресе.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.655
I sto te pravi tebe nesto posebno za da ne pripagjas na gragjanite koi gi klasificira prethodno. Deka imase najdobri nameri? Ti mozes i utre da ja smenis vlasta ama za zal stetata koja ja napravivte vo megjuvreme duri ja menuvavte a posebno od koga ja smenivte za zal e nepopravliva. E toa druze cim nemozese da go uvidis pred nekoja godina dodeka imase ajde da recam najdobri nameri te pravi politicki nepismen sto e ako neznaese diplomatski izraz za aj da ne recam sto.
А што велиш, како тоа не можеш да сватиш дека си туп и глуп? Па како да свати кога е... (морав да преведам)

Како си ги извади закључоците, ко кај Јамајка на часови да си бил.
Претура од шупље у празно и си вади заклучок, кој не е никаков логичен заклучок од наведеното, туку лична конструкција. После врз таа си градиш замок.
Ма пушти тоа закључоците на Јамајка, туку де речи ни што советуваш ти у тоа минстерство, глеам логиката ти е јака страна зошто не те стаат да го советуваш ЗЗ-топ, му недостасуваат советници со таков капацитет.

Новиот Грчки премиер уште не устоличен овие со калкулации дали мочаниот преспански договор бил во опасност. Нам најдоброто нешто што би ни се случило во моментов ќе беше баш тоа, договорот да беше пред опасност од еднострано укинување од грчка страна. Меѓутоа и самиот Мицотакис изјави дека: Мицотакис: Договорот од Преспа не може еднострано да се поништи
Грците не се наивни, де факто се свесни дека не имаат во рака, дека колку и да ни биде рокот на траење, дури и да преживееме во било која идна променета форма, ние ќе живееме во нивна сенка. Овие домашниве кретени гледаат на договорот како на решение, што е ,,нонсенс" во најмала рака. Тоа е инструмент за уцени и моментално падна во рацете на еден многу заебан грчки тип, кој што нема да паѓа на геј "заводливите" насмевки на Зоки.

Така да, за овие шарениве виножита, ДА вашето омилено грчко дилдо од договор ќе преживее, симнете се од апарати.
Дури сега, за сите оние што не разбраа што значи нобеловски договор, овој Мицотакис има добро да се погрижи за тоа.
Оти на договорот работеа "дипломатски и правни гуруа" од наша страна, така го срочија заедно со грците, да сега грчкиот Мицко може да го обликува и толкува како што му душа сака. Уствари може да си срочи нов договор од истиот договор по негова мерка и садистички да не шамара со него кога и да му се посака.
Да беее, ќе поништуват договор не се луди, кој знае кога повторно ќе добијат ваква екипа каква што е оваа на ЗЗ-топ.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.598
Новиот Грчки премиер уште не устоличен овие со калкулации дали мочаниот преспански договор бил во опасност. Нам најдоброто нешто што би ни се случило во моментов ќе беше баш тоа, договорот да беше пред опасност од еднострано укинување од грчка страна. Меѓутоа и самиот Мицотакис изјави дека: Мицотакис: Договорот од Преспа не може еднострано да се поништи
Грците не се наивни, де факто се свесни дека не имаат во рака, дека колку и да ни биде рокот на траење, дури и да преживееме во било која идна променета форма, ние ќе живееме во нивна сенка. Овие домашниве кретени гледаат на договорот како на решение, што е ,,нонсенс" во најмала рака. Тоа е инструмент за уцени и моментално падна во рацете на еден многу заебан грчки тип, кој што нема да паѓа на геј "заводливите" насмевки на Зоки.

Така да, за овие шарениве виножита, ДА вашето омилено грчко дилдо од договор ќе преживее, симнете се од апарати.
Дури сега, за сите оние што не разбраа што значи нобеловски договор, овој Мицотакис има добро да се погрижи за тоа.
Оти на договорот работеа "дипломатски и правни гуруа" од наша страна, така го срочија заедно со грците, да сега грчкиот Мицко може да го обликува и толкува како што му душа сака. Уствари може да си срочи нов договор од истиот договор по негова мерка и садистички да не шамара со него кога и да му се посака.
Договорот не може да не важи, нити пак е веројатно он да срочи нов договор.
Она што може да се случи, а е лошо за нас, е деловите од договорот што не се затворени, сега да се затворат под уште понеповолни услови за нас и втора работа, можда уште пострашна за нас, е одолговлекување на грчките обврски во врска со евро-атланските интеграциии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom