Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Ве читам и гледам често се ставаат слики од некој тв канали но никако не можам да разберам зошто се радувате толку на оние пиратски тв канали кој ги има во скоро секоја листа. Канали на кој пуштаат филм еднаш месечно да се врти еден филм, канали на кој одат филмови кој истите можеш да ги најдеш на интернетов без да е тоа тв канал...
А, да симнуваш со торент или од некој хостер а тоа ќе го гледаш само еднаш, плус бараш синхронизиран превод...или пак да гледаш онлајн, на некој сајт со вируси....
 
Член од
24 ноември 2018
Мислења
363
Поени од реакции
226
ljudi kako mogu da skeniram kanale a da ip adresa ne blokira

ja mislim da to ne postoji ip adresa uwek blokira cim pocnem skenirati bilo koje kanale
 
Член од
28 септември 2018
Мислења
84
Поени од реакции
77
neznam sto me citirao kada ja u zivotu nisam platio nijednu listu niti imam namere.....ako nemogu doci do nje necu je ni gledati.....a ti ako ovo placas da bi gledao......poslacu ti po 20 komada..



Ko lud placa listu,ja nemam namjeru nikom da se klanjam i molim.
Citirao te jer pises kao da ste otkrili cudo, ubiti sve dostupno na netu.
alat+skripta=lista
i dobis dva brata


gradina

king

itd...itd....sve ide i ne ovisis dal ce neko sa prstom stisnut hahaha

vidis koliko se zainteresiralo za token

 
Последно уредено:

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Ko lud placa listu,ja nemam namjeru nikom da se klanjam i molim.
Citirao te jer pises kao da ste otkrili cudo, ubiti sve dostupno na netu.
alat+skripta=lista
i dobis dva brata


gradina

king

itd...itd....sve ide i ne ovisis dal ce neko sa prstom stisnut hahaha

vidis koliko se zainteresiralo za token

Hehehe....Neki mrze da tu napiše 2 reči, ali kad se radi o pm....prave ubice....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
А, да симнуваш со торент или од некој хостер а тоа ќе го гледаш само еднаш, плус бараш синхронизиран превод...или пак да гледаш онлајн, на некој сајт со вируси....
Коди и се наместено е плус уште некоја програма/апликација за секој случај едно да не функционира добро. До сега сум немал вируси.

Туку и овие што ги направиле тие пиратски тв канали со филмови барале на тотенти, други веб сајтови и барале преводи.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Коди и се наместено е плус уште некоја програма/апликација за секој случај едно да не функционира добро. До сега сум немал вируси.

Туку и овие што ги направиле тие пиратски тв канали со филмови барале на тотенти, други веб сајтови и барале преводи.
Поголем ќеиф од тоа да спуштиш филм/серија од торент во добра снимка и да ја гледаш на раат нема. Можеш да паузираш, и се друго, додека на тв нема шанси секогаш да го фатиш филмот од почеток.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
da posalje neko dobra exyu lista moze i da ima sportske kanale , ili sve je za para vise nema slobodne liste
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
@MARCELLO за коди сме дискутирале и др. теми....многу гломозен, бавно отчитува...андроид тв сеуште сите не можеме да си дозволиме, etc...
@Julian во листиве имаш vod каде ножеш да гледаш филмови во FHD со превод, можеш да паузираш...и се што сакаш да правиш...
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.390
Поени од реакции
2.835
Коди и се наместено е плус уште некоја програма/апликација за секој случај едно да не функционира добро. До сега сум немал вируси.

Туку и овие што ги направиле тие пиратски тв канали со филмови барале на тотенти, други веб сајтови и барале преводи.
još jedan štos za sve, ACE +SODA (P2P) torrent i magnet linkove, pokrivaju SVE (nije za fucking Eu)
Video-kako:
http://sendvid.com/71b5tnz1
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
@MARCELLO за коди сме дискутирале и др. теми....многу гломозен, бавно отчитува...андроид тв сеуште сите не можеме да си дозволиме, etc...
@Julian во листиве имаш vod каде ножеш да гледаш филмови во FHD со превод, можеш да паузираш...и се што сакаш да правиш...
Да, сум користел и користам иптв. Прекрасна работа. Меѓутоа највеќе користам за спорт или некои документарни канали. За филмови и серии строго преку торент. Вод листите се со ограничена содржина, немаат сите преводи итн.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Да, сум користел и користам иптв. Прекрасна работа. Меѓутоа највеќе користам за спорт или некои документарни канали. За филмови и серии строго преку торент. Вод листите се со ограничена содржина, немаат сите преводи итн.
Ок...Се е работа на вкус...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
@MARCELLO за коди сме дискутирале и др. теми....многу гломозен, бавно отчитува...андроид тв сеуште сите не можеме да си дозволиме, etc...
@Julian во листиве имаш vod каде ножеш да гледаш филмови во FHD со превод, можеш да паузираш...и се што сакаш да правиш...
За коди да се сложувам бавно знае да отчитува стримови ама работи добро зависно од линкот за стримот.
Нормално за стрим преку интернет зависи и спецификации на уредот, интернетот.
Ако не можеш да си дозволиш Android tv има и box уреди со Android за доста прифатливи цени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom