Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 ноември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
58
Pozdrav svima, za 2 nedelje imam intervju u Sofiju da li neko ima pitanja koja se tamo postavljaju?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Pozdrav svima, za 2 nedelje imam intervju u Sofiju da li neko ima pitanja koja se tamo postavljaju?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока


Imase slika od site prasajna I odgovori negde vo komentarite pobaraj, kako sto pamtam jas mene me prasuvaa koi se bugarskite praznici datumite na tie praznici osnovacot na bigarija koja ti e celta otkako ke go izvadis pasosot dali ke rabotis za bugarskata kauza I da nabrois nekolku gradovi vo bugarija[DOUBLEPOST=1561456530][/DOUBLEPOST]
Дали на некого скоро му се има сменето статусот од Образувана преписка во Задолжителна проверка.
И кога бил на интервју.
Mene mi se promeni vo oktomvri a na intervju bev vo juli
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Дали на некого скоро му се има сменето статусот од Образувана преписка во Задолжителна проверка.
И кога бил на интервју.
Кога ке ти се смени во задолжителна, сметај уште 16 месеци ( најмалку ) до положително и од положително 6 месеци најмалку ( нека не ме разубедува никој дека не е така) позз.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Кога ке ти се смени во задолжителна, сметај уште 16 месеци ( најмалку ) до положително и од положително 6 месеци најмалку ( нека не ме разубедува никој дека не е така) позз.
Do polozitelno se stiga i za 13-14 meseci od intervju, 16 mozda ako si preku ambasada. A od polozitelno edna godina cekanje za potpis ne ti bega.


Sent from my SM-J415FN using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Мислите ли оти со пасош од вујко може да ме одбијат?
 
Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
8 meseci pominaa od polozitelno i seuste nema potpis, inaku 31**/2014 preku konzulat Bt.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Zdravo na site. Dali nekoj ja znae procedurata na promena na mk vo bg vozacka dozvola? B C i E?

Vi Blagodaram mnogu
 

S#s

Член од
24 април 2018
Мислења
13
Поени од реакции
4
Do polozitelno se stiga i za 13-14 meseci od intervju, 16 mozda ako si preku ambasada. A od polozitelno edna godina cekanje za potpis ne ti bega.


Sent from my SM-J415FN using Tapatalk
Jas sum 16 meseci na zadolzitelna dokumenti preku roditel i brat a intervjuto bese vo Sofija.taka da aber nema da se smeni statusot
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Маме ебаа, се полнат со пари!
Бев, видов како се работи, ѓупска држава е и таа, се е корумпирано...
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Zdravo na site. Dali nekoj ja znae procedurata na promena na mk vo bg vozacka dozvola? B C i E?

Vi Blagodaram mnogu
зошто неизвадиш мегународна мислам дека е подобро некаде е околу 2000ден со заменета мислам дека прават проблем ДЕБЕЛИ КАЗНИ...
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Кога ке ти се смени во задолжителна, сметај уште 16 месеци ( најмалку ) до положително и од положително 6 месеци најмалку ( нека не ме разубедува никој дека не е така) позз.

Ne e tocno
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
10
Поени од реакции
2
Kolku se ceka za potpis?
I dali dodeka si na toj status moze da te odbijat?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom