Федер Бау душеци - ИСКУСТВА

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
460
Поени од реакции
376
Доколку сакате да спиете на потврдо( јас не сакав ама сега сум презадоволен од изборот на жена ми)
душек со пристојна цена(околу 13 000) е овој од симпо, памукот е квалитетен, челична опруга во џеб и кокосови влакна.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Кој може да си дозволи, Магнифлекс е топ.
te poslusav denes kupiv tip Stilisio,pa izgleda i najevtin od tamu,drugite od 1000 E pa nagore a ovoj skromni 500 e.
Go donesova pred 1 saat i jas cekam nekoj kamion ili kombe,a toa edno kolice vrti okolu zgrada edno pola saat i koga se razbravme sto cekam ili sto toj bara tuka sleduva iznenaduvanje,otvara gepek i mi vadi edna cigara za pogolemi cickovci,uste ne sum go otvoril,pa sto ke izleze ke vi javam.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
te poslusav denes kupiv tip Stilisio,pa izgleda i najevtin od tamu,drugite od 1000 E pa nagore a ovoj skromni 500 e.
Go donesova pred 1 saat i jas cekam nekoj kamion ili kombe,a toa edno kolice vrti okolu zgrada edno pola saat i koga se razbravme sto cekam ili sto toj bara tuka sleduva iznenaduvanje,otvara gepek i mi vadi edna cigara za pogolemi cickovci,uste ne sum go otvoril,pa sto ke izleze ke vi javam.
Добро сеа, доставата не е некој репер за производот. Неколку пати имам преспано на душек од Магнифлекс, им нема рамни
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
mozebi ja utnav malku rabotava
sega na komjuter mi iskacaat eden kup prodavnici za duseci.
I tami gledam so slicni ili pomali ceni a za pokvalitetni duseci,nekade i so popusti 10-30 posto.
Takvi prodavnici imalo vo Trgovski-moj san, pa karsi Katolicka crkva,pa karsi Tehnoloski fakultet i drugi.
Pa prosetajte imat golem izbor.
E i ova prv pat go cuv,trebalo dusekot da bide na letvi a ako e na polna osnova-iverica-lesonit tamu trebalo da se napravat poveke otvori za ventilacija.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
mozebi ja utnav malku rabotava
sega na komjuter mi iskacaat eden kup prodavnici za duseci.
I tami gledam so slicni ili pomali ceni a za pokvalitetni duseci,nekade i so popusti 10-30 posto.
Takvi prodavnici imalo vo Trgovski-moj san, pa karsi Katolicka crkva,pa karsi Tehnoloski fakultet i drugi.
Pa prosetajte imat golem izbor.
E i ova prv pat go cuv,trebalo dusekot da bide na letvi a ako e na polna osnova-iverica-lesonit tamu trebalo da se napravat poveke otvori za ventilacija.
Па земи бе друже една бормашина,од пазар една круна или поголема бургија и сито и решето направи го лесонитот[DOUBLEPOST=1560969166][/DOUBLEPOST]И не си утнал со Магнифлекс у никој случај
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Па земи бе друже една бормашина,од пазар една круна или поголема бургија и сито и решето направи го лесонитот
imam jas tri fioki so burgii(nekoj i retki) zatoa ne se sekiraj, a vednas izbusiv desetina so dijametar 35mm,ama imam i nekolku ubodni pili pa taka drug pat ke napravam pogolemi otvori kako kanali na ivericata,inaku spalnata sam si ja izrabotiv)kako i kujna i dnevna) ama ova so dupkite dole ne sum go znael.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
imam jas tri fioki so burgii(nekoj i retki) zatoa ne se sekiraj, a vednas izbusiv desetina so dijametar 35mm,ama imam i nekolku ubodni pili pa taka drug pat ke napravam pogolemi otvori kako kanali na ivericata,inaku spalnata sam si ja izrabotiv)kako i kujna i dnevna) ama ova so dupkite dole ne sum go znael.
Никако со убодна пила,ке направиш големи кратери и ке го ослабнеш лесонитот,поише помали дупки на 12-13 см[DOUBLEPOST=1560969668][/DOUBLEPOST]Кај најде бургија 35ка,да не мислеше на 3.5?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Никако со убодна пила,ке направиш големи кратери и ке го ослабнеш лесонитот,поише помали дупки на 12-13 см[DOUBLEPOST=1560969668][/DOUBLEPOST]Кај најде бургија 35ка,да не мислеше на 3.5?
tocno pisav so 35mm dupcev dupki, pa ti pisav imam burgii i drug alat,ne sum mesar tuku KV-bravar.Inaku pod dusek mi e iverica so potpora na nekolku letvi .
Ima burgii komplet od 10-35mm za drvo. Gi ima i sega na pazarite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom