MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.549
Jaс вчера вечерта кај 00 часот снемав телевизија а живеам во Тетово и дури сабајлето во 9 часот дојде.

Вчера вечерта наеднаш почна да кочат сите тв канали и потоа едно време снема тв црна слика, почнав да рестартирам и рутер и ресиверите едно 30 пати но ништо не помагаше дури и со рестарт на ресиверите да се појават оние зупчаниците на сликата. Сабајлето станав кај 8 и нешто ги рестартирав одново и дојде телевизијата без проблем.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
148
Поени од реакции
95
Se javiv jas vo kontakt centar i rekoa demek imalo nadgradba na serverite neso. Dali toa moze da donese nesto povolno za nas korisnicite da ne znae nekoj?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Инаку околу 3,30 дојде телевизијата негледам некаково подобрување
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.747
Инаку околу 3,30 дојде телевизијата негледам некаково подобрување
Нема што да се очекува. За жал сеуште HD каналите не се со баш најдобар квалитет за разлика од Вип особено (за другите не можам да кажам) најверојатно поради низок битрејт. Мада зошто се уште ги пуштаат со низок битрејт навистина не ми е јасно кога дури bandwidth cap-от е 36.5 Mbps за 2 HD+3 SD канали.

Мада на таа цена која им се плаќа треба дефинитивно да има подобрување.
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
на 2 телевизори имам и кабловска од вип и макств.

пред кабловските да пуштат хд, макств имаше каде каде подобра слика од кабловската.

одкако кабловската пуштија хд сликата им е подобра од хд на макств, приметно подобра.

така да за телевизија во живо на хд подобро е на кабловска и тоа без (можно) framedrop,
за видеотека, премиум содржина (платени канали: арена, хбо хд и сл) подобро е на макств.

ретардирано е што во видеотеката содржините (твтека, архива, хбоод) не им се во хд, освен многу мал број на филмови за изнајмување (плаќање).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.549
Во видеотеката е додадено и Epic Drama содржини од истоимениот канал на Viasat.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Во видеотеката е додадено и Epic Drama содржини од истоимениот канал на Viasat.
И јас го ориметив. Само го има веќе десетина дена, ако не и подолго.

Туку само кај мене е побрз имтернетот или...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.549
И јас го ориметив. Само го има веќе десетина дена, ако не и подолго.
Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Би било добро да стават содржини и од други канали во видеотеката. На српскиот оператор SBB Eon има видеотека од AXN, Vavoom, Pikaboo, Minimax, National Geographic..
 
Член од
10 ноември 2011
Мислења
120
Поени од реакции
56
Денеска имам проблеми со логирање во maxtvgo.mk.
Дали некој друг го има истиот проблем?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Можно ли е квалитетот на сликата да зависи од типот на ресивер? Користим од првите ресивери(околу 10год стар) и не сум задоволен од SD сигналот.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Дали RTL и RTL2 Хрватските има програма кај вас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom