Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ne mozam da pisuvam od sreka potpisan mi e ukazot denes intervju 05.05 2017 polozitelno 16 06 2018 na site vi ja posakuvam mojata sreka da si ja docekate pozdrav
So srekaaa!!!![DOUBLEPOST=1557834789][/DOUBLEPOST]
Zdravo decki sto znaci ova ? Vistina li e ? So dokumenti od prv bratuced sum.

Вашата преписка е вклјучена в Указ 50 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Честитки и од мене,само со прв братучед помина или носеше потврда ?
 

dsa

Член од
5 јуни 2010
Мислења
14
Поени од реакции
5
Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо № 04-12-91/25.04.2019 г.

Radi sto e odkazov da ne znae nekoj?
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо № 04-12-91/25.04.2019 г.

Radi sto e odkazov da ne znae nekoj?
Kakvi dokumenti prijatele?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Prv braticed i potvrda
Потврдата изгледа или не ти ја имаат доставено или имаш лоша среќа и не ти ја земале во предвид.
Ете малку погоре од тебе пример како твојот му потпишале државјанство.
Сам ли ја носеше потврдата,се поврза ли со изводи се како што треба со превод и заверка?
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
Znaci so bevme na inter vju 2016 go so bevme na dopolnitelna se uste nejki da ni podpisuva samo na tija so se bez dopolnitelna mu podpisuvaa nas ne zaboraija I taka ce ostani .
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Koga jas gi nosev dokumentite odnosno izvodite mi napravija samo kopija od niv i mi gi vratija osven mojot izvod koj sto go zadrzija. seuste sum na zadolzitelna pa dali treba da mu gi odnesam sega i ostanative orginali??
Ако си останал само на ова,без оригинали,затоа ти е даден отказ.
Пробај си повторно од ново,сега побрзо ќе оди само носи оригинали.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Има ли уште што биле на интервју 2017та и се сеуште на задолжителна ?
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо № 04-12-91/25.04.2019 г.

Radi sto e odkazov da ne znae nekoj?
Dokumentite se Ok, potvrdata od BKK ili ti ja nema odneseno posrednikot ili imas nesto utnato na samoto intervjy ?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Dokumentite se Ok, potvrdata od BKK ili ti ja nema odneseno posrednikot ili imas nesto utnato na samoto intervjy ?
Ako imal utnato na intervju nemalo da e na polozitelno,znaci ili posrednikot ne ja odnel potvrdata ili sluzbenicite go videle samo proishodot vrz osnova na bratuced i ne primetile deka e dostavena i potvrda i go odbile,pusta sreka
 

dsa

Член од
5 јуни 2010
Мислења
14
Поени од реакции
5
Intervju bev juni 2017 a od juli 2018 polozitelno potvrdata vo juni 2018 e odnesena od posrednikot se nadevam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom