Гатање, видовитост

Член од
15 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
4
Luge sakav da ja spodelam mojata radost. Poveke godini stradav zdrastveno sum bil kaj mnogu lekari no sepak nisto. Bev kaj edna baba na 80 godini vo Selo Orizari do Veles. Moja najgolema preporaka e ja posetite pari ne zima sto znaci raboti za gospod, mi kaza deka baela za mnogu raboti. Go imam samo telefonot 043511222.
..kako SE vika fata liki[DOUBLEPOST=1555312205][/DOUBLEPOST]
U koja naselba broj mob..moj Mel e vidi853@gmail.com piss mi[DOUBLEPOST=1555334929][/DOUBLEPOST]
Za vidovitost ne znam, seuste ne sum sretnal covek koj sto mi pogodil nesto, taka da sega za sega poveke sum naklonet kon veruvanjeto deka nema takvi. A za luge koi sto imaat nekakvi "nadprirodni moki", kakvi i da se, ili pak obicni luge koi sto znaat nacini kako na metaficki nacin da dejstvuvaat, kako gi vikaat-crni magii i takvi sranja, i da mu nastetat nekomu radi zloba, zavist, pari i red drugi raboti veruvam deka postojat zosto samiot sum bil svedok na mnogu takvi slucaevi. No isto taka ima i luge koi taa mok ja koristat za izlecuvanje na lugeto od razni bolesti za koi sto medicinata ne uspeala da napravi nesto, gi lecat lugeto od tie "crni magii". Znam deka seto ova zvuci banalno i glupavo, i premnogu sueverno, ama jebiga koga so svoi oci ke vidis i te kako ke veruvas. Imase slucaj koga sin na eden doktor bese onaka " poremeten " i zalepen za invalidska kolicka bas radi takvii crni magii, tatko mu se obide po cel svet, ne najde lek, i nikomu ne mu bese jasno stu mu se slucuva. Edni dvajca uspeaja da go spasat....

Sepak ja ostavam otvorena moznosta da bilo nekoe psiko-fizicko poremetuvanje na organizmot za koe sto naukata do sega ne znae sto pretstavuva, sto ne znaci deka i vo idnina ke bide isto. No sepak cudno e kako tie dvajca go izlecija...
Bravo ..a kaj koj SE lugeto
 
Последно уредено:
D

dabedaa

Гостин
Ajde koj e za vo ponedelnik da odi... kaj baba Milevka Sreda i cetvrtok..pred 11 sat da sme tamu treba...posto zenata gleda od 11 sat..taka beshe od 11 sat do 17 casot..pa ako saka nekoj ke ve vodam.. :d
 
D

dabedaa

Гостин
Da da znam toa sum bil ..znam kako e gledam deka I'ma zainteresirani ke imI'm pokaz kaj se naodja I jas ke odam voedno..:)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
15 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
4
Jas sekogas sum vikala deka sum covek sto veruva vo fakti i data nisto nedokazano i apstrakno nemalo smisla za mene arno ama se omaziv i pocnav da veruvam gi trgnav site somnezi na strana moite prikazni na ovaa tema se dolgi imam otideno kaj poveke luge sto se vidoviti manje vise se edno isto no jas mu blagodaram na gospod sto po najslucajna slucajnost koga mi bese potrebno vo zivotot mi dade kontakt so edna prekrasna zenicka na koja se nadevam deka nekogas ke i vozvratam so dobrina vo zivotot zenava pravi cuda bukvalno barem za mene se vika beti mlada e ptekrasna e zivee pomegu kumanovo i k palanka
Dobil broj OD beti nakaj palanka nekoj
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Зарем има уште луѓе што веруваат во овие бабини деветини?
 
Член од
15 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
4
Nema ..u mk gledacka na kafe..mislam samo lazat .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom