LCD телевизори

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дали постои поголем ризик (струен удар и други) ако го поврзам телевизорот со интернет преку лан кабел наспроти ако го поврзам со вифи?
Па истото како за ПЦто така и за ТВи освен ако има вградено заштитен електро-механизам инаку ретко се случува и мал ризик е. Јас го ставам вака го поврзувам кабел преку рутерот значи од интернет кабел во рутерот и кабелот од рутерот во ТВ и струен удар нека го отепа рутерот


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Поздравишта екипо. Гледам дека ве бива и тоа ептен па да прашам нешто на кратко. Од вчера на модел на Сони се појавија вертикални линии преку самата слика. Читкарав нешо на нет направив некој солуции шо ги пишуваше но пак е исто. Ме занима шо може да е проблем според Вас. Гледав и на нет исто така како се сервисираат линивее па ме влече нешо крстачот да го зеам пошо имам средно електро у Орце...Живели

image 201.jpg
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Поздравишта екипо. Гледам дека ве бива и тоа ептен па да прашам нешто на кратко. Од вчера на модел на Сони се појавија вертикални линии преку самата слика. Читкарав нешо на нет направив некој солуции шо ги пишуваше но пак е исто. Ме занима шо може да е проблем според Вас. Гледав и на нет исто така како се сервисираат линивее па ме влече нешо крстачот да го зеам пошо имам средно електро у Орце...Живели

Прегледај го приврзокот 207671
Колку ти е стар сонито?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
okolu 5,5 godini drugarce.
Тогаш не е сони односно панелот е од самсунг ,а не од Сони , а сега Сони се подобрени и панелот пак е од самсунг ама според спецификацијата што го бара од Сони , чаре нов екран или нов ТВ предлог LG


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Поздравишта екипо. Гледам дека ве бива и тоа ептен па да прашам нешто на кратко. Од вчера на модел на Сони се појавија вертикални линии преку самата слика. Читкарав нешо на нет направив некој солуции шо ги пишуваше но пак е исто. Ме занима шо може да е проблем според Вас. Гледав и на нет исто така како се сервисираат линивее па ме влече нешо крстачот да го зеам пошо имам средно електро у Орце...Живели

Прегледај го приврзокот 207671
носи го на мајстор, не би требало да е страшен проблем, треба да се прелеме некој врска
пробај преку друг влез, хдми или па пушти видео од усб дали има линии?
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Фала за помошта другарчиња. Искрено се слагам со тебе хоре, и јас мислам дека е или кабелчето - рибон или пак станува збор за ладни лемови. Сепак ова е мое скромно знаење, и мислам дека не е екранот. Баш ке пробам и видео преку усб да пуштам, дал ке се појават линиите.. Иначе го изгаснав од адаптер некој 30 минути и кога пак го уклучив сликата беше ок, ама после 1 минута лека-полека пак се појавија линиите.

Pane-G ортак, НИКАД ама баш НИКАД нема да купам друг ТВ сем СОНИ. А за ЛГ ке размислам само кога ке научат црна боја да прават, а некоја си темносина нијанса која е бледа копија на црна.:)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
Па ако разлисташ уназад низ темата ке видиш дека од ЛГ некако најмногу се жалат на расипување сопствениците на ТВа.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Фала за помошта другарчиња. Искрено се слагам со тебе хоре, и јас мислам дека е или кабелчето - рибон или пак станува збор за ладни лемови. Сепак ова е мое скромно знаење, и мислам дека не е екранот. Баш ке пробам и видео преку усб да пуштам, дал ке се појават линиите.. Иначе го изгаснав од адаптер некој 30 минути и кога пак го уклучив сликата беше ок, ама после 1 минута лека-полека пак се појавија линиите.

Pane-G ортак, НИКАД ама баш НИКАД нема да купам друг ТВ сем СОНИ. А за ЛГ ке размислам само кога ке научат црна боја да прават, а некоја си темносина нијанса која е бледа копија на црна.:)
во најлош случај ќе треба процесорот да се прави риболинг. ама поверојатно е на друго место да е проблем со ладен лем
малку е веројатно дека е до екранот

а за црна боја, па ips екраните се такви, има и некои добра црна имаат, ама сепак на pva екран црната е права црна.
ама ips си има и предности и мани, исто и pva
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Фала за помошта другарчиња. Искрено се слагам со тебе хоре, и јас мислам дека е или кабелчето - рибон или пак станува збор за ладни лемови. Сепак ова е мое скромно знаење, и мислам дека не е екранот. Баш ке пробам и видео преку усб да пуштам, дал ке се појават линиите.. Иначе го изгаснав од адаптер некој 30 минути и кога пак го уклучив сликата беше ок, ама после 1 минута лека-полека пак се појавија линиите.

Pane-G ортак, НИКАД ама баш НИКАД нема да купам друг ТВ сем СОНИ. А за ЛГ ке размислам само кога ке научат црна боја да прават, а некоја си темносина нијанса која е бледа копија на црна.:)
Ако црна боја да биде тогаш OLED ама буџетот е таков и повеќето се со iPS и сега шо праиме


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Дали е некој има искуство со QLed дали дава длабока црна?
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
317
Дали е некој има искуство со QLed дали дава длабока црна?
Јас земав сега лудница е телевизорот. Земав ваков филипс
Некаде видов дека е прогласен за најдобар олед. Колкижу е вистина незнам, но телевизор е лудница

setec.mk/index.php?route=product/product&path=10055&product_id=47041&mfp=manufacturers[181],stock_status[7]&sort=p.price&order=DESC

Го земав 79000 денари. Препорака од мене. Разгледај го прво и овој
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Јас земав сега лудница е телевизорот. Земав ваков филипс
Некаде видов дека е прогласен за најдобар олед. Колкижу е вистина незнам, но телевизор е лудница

setec.mk/index.php?route=product/product&path=10055&product_id=47041&mfp=manufacturers[181],stock_status[7]&sort=p.price&order=DESC

Го земав 79000 денари. Препорака од мене. Разгледај го прво и овој
Чекај малце. Ја прашав за Q-LED. Q-LED и O-LED не е исто. Q-LED е технологија на Samsung и е потпуно различна технологија од OLED.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
QLED ти е всушност квантум дот дисплеј кој кај ЛГ ја носи SK ознаката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom