Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Се женам со албанка на пример.И детево в црква или в џамија ќе го носиме?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Се женам со албанка на пример.И детево в црква или в џамија ќе го носиме?
Ако имате две чисти никаде, без разлика дали си се оженил со христијанска, муслиманка....
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Сека веќе има и наши момци шо си имаат девојки албанки.Стравот кај албанките дека ќе бидат осудени во нивната средина е се помал.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Боже сачувај, темава како од претпрошлиот век. Пример Аделина за Македонец се омажи. Кога сум бил дечко, не сум имал ништо против, сум бил со Албанка, но за жена Албанка муслиманка никогаш не би земал.
 

Horny Junkie

АТЕИЗАМ,МУЗИКА, СЕКС,УМЕТНОСТ, ДРОГА!
Член од
21 јуни 2018
Мислења
45
Поени од реакции
15
Оти ќе ги обесат од дома поќето случаеви(зборам за албанките)
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Ja vi ja oziveav temata a nikoj ne se ponudi da pomogne da ja najdeme albankata. Sramota stvarno.
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Нема врска национална припадност ако се со мала интелектуална разлика.
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
3
Незнам за кај вас, но кај нас у Куманово, барем во мојот случај не е така, се дружиме и со албанците и со ромите, а и знам некои дечки од македонска и ромска националност што имаат албанки за девојки. Веќе се други времиња, албанкиве се во многу по експлицитно издание тука
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Зошто, па од една страна религиските разлики, сепак ова е Балкан и тука се знае каур со каурка, муслиман со муслиманка, иако сме нели 21 век кобајаги нели мултикултурализам, либерализам, демократија блаблаблабла сепак старите конзервативни и традиционални табуа се силни и денеска исто како и во минатото, друга работа е и различната етничка припадност односно различната нација и јазик, но сепак мислам дека религијата е пресудна за овие работи (врска или брак) барем овдека на Балканов !
Во принцип сум либерален и не ме интересира националност или религија. Ама од чисто практични причини не би зел Албанка за сопруга. Немам ништо против нив, ама проклет е овој Балкан.
Да претпоставиме дека сум се оженил со некоја од Тетово. Ќе се родат деца, ќе излезат на улица да се играат со другите деца... Уаааа ш*иптари. Нормално дека моите деца ќе се нервираат. Ќе отидеме во Тетово кај нејзините. Уааа каури. Пак ќе се нервираат. Што да птавиме, во пракса е така.
ПС
За Тетово не сум сигурен, ама во Крива Паланка сигурно ќе биде така.
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Во принцип сум либерален и не ме интересира националност или религија. Ама од чисто практични причини не би зел Албанка за сопруга. Немам ништо против нив, ама проклет е овој Балкан.
Да претпоставиме дека сум се оженил со некоја од Тетово. Ќе се родат деца, ќе излезат на улица да се играат со другите деца... Уаааа ш*иптари. Нормално дека моите деца ќе се нервираат. Ќе отидеме во Тетово кај нејзините. Уааа каури. Пак ќе се нервираат. Што да птавиме, во пракса е така.
ПС
За Тетово не сум сигурен, ама во Крива Паланка сигурно ќе биде така.
Пријателе, што ако се заљубите ти во неа таа во тебе?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Пријателе, што ако се заљубите ти во неа таа во тебе?
Опција број 1: Навреме да раскинеме.
Опција број 2: Ќе стапиме во брак, ама нема да имаме деца.
Опција број 3: Ќе стапиме во брак, ќе имаме деца и ќе живееме некаде во Њу Јорк. Таму никој нема да се интересира дали моите деца се шиптaри или каури.
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Опција број 1: Навреме да раскинеме.
Опција број 2: Ќе стапиме во брак, ама нема да имаме деца.
Опција број 3: Ќе стапиме во брак, ќе имаме деца и ќе живееме некаде во Њу Јорк. Таму никој нема да се интересира дали моите деца се шиптaри или каури.
Еве јас што мислам на твоите опции:
1-Мали се шансите двајца заљубени да раскинат;
2-Ќе имате деца т.е трудноќа па потоа и во брак ќе стапите;
3-Во Њујорк нема да знаат што се децата ама ќе ги викаат можеби дамбас, имбецил, морон, есоол и слични американски малтретирања.
Треба да се слуша срцето, не разум или народ.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Треба да се слуша срцето, не разум или народ.
Што се однесува до мене, баш ми е гајле како ќе ме викаат. Шиптaр, каурин, морон... Сеедно ми е. Сум отрпнал на секакви навреди. Но децата се друго.
Имам жив пример со пријател кој стапи во брак со Ромка. Што да му одговори на детето кога го прашува: „Тато, зошто сите ме викаат циганче“?
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Што се однесува до мене, баш ми е гајле како ќе ме викаат. Шиптaр, каурин, морон... Сеедно ми е. Сум отрпнал на секакви навреди. Но децата се друго.
Имам жив пример со пријател кој стапи во брак со Ромка. Што да му одговори на детето кога го прашува: „Тато, зошто сите ме викаат циганче“?
Нека го научи "да ми го јадете к*рево" да им вика. И тие што така му викаат на детево имаат волови и крави што така ги (не)воспитале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom