Фан клуб: РК Пелистер

Член од
21 септември 2011
Мислења
354
Поени од реакции
626
Се налути и потпиша во Финска (Гуглета) :eek:
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
61
Поени од реакции
55
Ke si igra liga na shampioni mue gajle ne da mu karat tuka a nie pak ke si ja chukame glata za desno krilo.
Za koj ke ke ja cukame glata, za Gugleta? So go naprajvte be lugje, nebare Lindberg ili Svan e. Isto kako so Canturija, neka pali patikite, so e do mene i sega mozi, odma. Igraci sto ne znaat da go pocituvaat klubot, a uste pomalku i Bitolskata publika, da se mocam vo niv. Jas samo na stream vidov so se desavasw taka da ne mozam mnogu da kazam, se nadevam ke ima press od upravata :))))), ako se lazime...
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
354
Поени од реакции
626
Јас незнам шо толку галама и за Чантурија, чудо големо големио играч, дал многу абе какви играчи дале многу повеќе па биле лошо дочекани.Играше во еден подпросечен Пелистер и веќе е во салам пензионерски години синкир перспектива беше за клубот. Друго е односот на тренерот можи и тој несмеј така да вреѓа ама па ако се дозволи секој играч да е над тренерот тогаш не барај екипа.
 
П

Пљампач

Гостин
Гуглета е најмал проблем ако си замини... Мада требаше да пробат да го задржат барем на уште една сезона.
Ако не успеат Станојевич да го задржат минимум уште една сезона, то ќе биди катастрофално. Таков играч нити сме имале во последните 15 години на та позиција а нити ќе имаме во иднина ако не успеат да го задржат.
Можам комотно да речам дека е КЛАСА од останатите во екипата.
Истото мислење го имам и за Попович... Дечкото е страшен играч и уште се чудам како се излажа да дојди кај нас.
За нив двата ако не успеат да ги задржат барем на уште една сезона, то ќе биди доказ дека незнат/нејќат да работат долгорочно и дека се шалабајзери како предходните пајташи на двојче шо гледаја само како да истуркат една сезона.
Ова екипа има добра основа ако се задржи барем 80% од играчкиот кадар и да се надогради в година со екстра голман и екстра лев бек.
Можат комотно да ги пуштат во Јуни да си одат : Петров, Дрогата, Кире Митревски, Лекович и сите три голмани... Останатите се ОК и треба да бидат дел од екипата и наредна сезона.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
354
Поени од реакции
626
А и пикер треба Папата веќе треба да биди замена за првиот пикер.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
1.914
Гуглета е најмал проблем ако си замини... Мада требаше да пробат да го задржат барем на уште една сезона.
Ако не успеат Станојевич да го задржат минимум уште една сезона, то ќе биди катастрофално. Таков играч нити сме имале во последните 15 години на та позиција а нити ќе имаме во иднина ако не успеат да го задржат.
Можам комотно да речам дека е КЛАСА од останатите во екипата.
Истото мислење го имам и за Попович... Дечкото е страшен играч и уште се чудам како се излажа да дојди кај нас.
За нив двата ако не успеат да ги задржат барем на уште една сезона, то ќе биди доказ дека незнат/нејќат да работат долгорочно и дека се шалабајзери како предходните пајташи на двојче шо гледаја само како да истуркат една сезона.
Ова екипа има добра основа ако се задржи барем 80% од играчкиот кадар и да се надогради в година со екстра голман и екстра лев бек.
Можат комотно да ги пуштат во Јуни да си одат : Петров, Дрогата, Кире Митревски, Лекович и сите три голмани... Останатите се ОК и треба да бидат дел од екипата и наредна сезона.
Si videl vo posledno osven Nikolic drug stranec da se zadrzal pokje od edna sezona?
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Si videl vo posledno osven Nikolic drug stranec da se zadrzal pokje od edna sezona?
Ne izgazi Bogdan tuka so struga... Treba da probat da go vratat dechkoto za ratacija da go odmora Kobetic, nemozi Kobetic se sam 60 minuti da igra. Ne daj gospod da ima losh den kobe, ima da izgubime od mn poslabi ekipi ako se desi to.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.231
Поени од реакции
4.996
Такви шалабајзерски договори се дават во Пелистер, до крајот на сезоната, па после со можност за продолжување, ист таков имаше Гуглета, си најде клуб кој ќе игра највероватно пак ЛШ макар и во најотепаните групи, не ќе се расправа овде со Јошко болесникот и со битолските кабадаи....
Далеку од то дека е слаб играч, ама јебига ко го договориле само за 6 утакмици, се гледа способноста на управата.
За инцидентот Мартин - Гуглета, не заземам страна од кај никој, ама во право беше до негде Гуглета, каде после примениот гол највероватно побара од Мартин да брани подобро оти тој гол шо го прими во тој момент Мартин се тргна аматерски од гол, а шутот беше како по газ да се манал некој. Исто така до тогаш Мартин дали имаше 2 одбрани во цела утакмица, тотално вон мечот, неможи некој да се тепа одбрана, да јади ќотек, а овај да си се трга од топка.
За реакцијата со публиката можи не му требаше гестикулацијата од типот (не ве слушам свирете) И ТИЕ ТЕПАЧИТЕ од другата страна шо рипнаја, големи мажи сте, шанкуриња, тепачи, прдловци едни, од такви кабадаи како вас градот ни е на ова дереџе.
За Рамбо и Коко шо влегоја на трибина и тие да се тепат немам коментар, тотален аматеризам:tapp:
Шо е ова бе ринг за бокс ? Рамбо и со тој притисок кон судиите на терен можи да помини само во Битола и така извајвме победи против Струга и Охрид со притисок на судиите и влегвање в терен, ама Рамбо вака во гости не те толерираат и нема влегвање в терен и ти се сигурни порази, нема шо да бараме кај Тинекс и Бутел.
И самиот е свесен и знај дека во клубот е само по заслуга на партијата со плава книшка сдс(м).

Низ Србија, Хрватска во лигите можи да се најди топ крило за следната сезона на местото од Гуглета, само треба паметно да се испазари и да му се дај договор на 2-3 сезони, а не на 2 месеци и 5 дена.
Кобетиќ, Станојевиќ и Поповиќ по секоја цена мора да ги задржиме на подолго.
А шут карта да му се дај на Петров, Ниче, Кире Митревски, Јовановски, Лековиќ.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
За десно крило мислам дека тие шо пратат ракомет го имат заприметено. Вукашин Воркапић игра за Металопластика. Искрено ме чуди шо досега никој го нема земено од посилните, но главното е дека треба да се проба да се донеси. Одличен е растура.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Низ Србија, Хрватска во лигите можи да се најди топ крило за следната сезона на местото од Гуглета, само треба паметно да се испазари и да му се дај договор на 2-3 сезони, а не на 2 месеци и 5 дена.
Кобетиќ, Станојевиќ и Поповиќ по секоја цена мора да ги задржиме на подолго.
А шут карта да му се дај на Петров, Ниче, Кире Митревски, Јовановски, Лековиќ.
Проблемот со давање на такви договори е што, генерално се носат играчи кои се анонимни за нашиот пазар, постои голем ризик да не се погоди играчот, а ти да си заглавен со години да го плаќаш.

Инаку и јас сум за подолгорочни договори на клучните играчи, на костурот на екипата, ама не секој можи да се смета за таков играч. Квалитетни, домашни, помлади играчи - такви можат да бидат задржани на подолг рок. Од странците Кобетиќ има капацитет да е таков, евентуално Поповиќ (макар што трошење на толкави средства на лево крило - и тоа странец) не знам колку е паметно. Станојевиќ е познат "платеник" и има 35 години. Ниту ќе го задржи него Пелистер, ниту е паметно да го задржи. Треба да се најди долгорочно решение на десен бек. Станојевиќ не е тоа.

Впрочем фокус за летово треба да бидат голман и десен бек. Проблемот е што тоа се убедливо најтешките позиции за пополнување (и најскапите).[DOUBLEPOST=1554182140][/DOUBLEPOST]
За десно крило мислам дека тие шо пратат ракомет го имат заприметено. Вукашин Воркапић игра за Металопластика. Искрено ме чуди шо досега никој го нема земено од посилните, но главното е дека треба да се проба да се донеси. Одличен е растура.
Воркапиќ го бараат следат многу многу посилни клубови од Пелистер. Тоа не е реално со буџетот и амбициите на екипата.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
1.914
Da ne se lazime se znaj v leto bega cela legija na stranci I ke dojdi nova I taka do nedogled. Inace ko sme veke kaj vrakanje igraci Zare Curic bi sakal da go vidam pak vo Pelister top si bese.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.912
Поени од реакции
7.325
Цел буџет да се потроши да се донеди салам голман по можност митревски и еден пикер две метра од русија грузија било каде плус еден бек и се разбира да се здражи средниот бек овај фарбаниот патем не знам зошто јошко го вади тој кај нас е пола екипа ако има ден играме деугите се мачат а за одбраната џабе се борат кога од каде да ни шутнат фармацевците гол ни клаваат играме без голман со празен гол па толку да не се знаело чудо едно ни ја дупнаа глата првото полувреме

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Кој распад систем му се деси на Јошко денес.
Мислам дека после овај дебакл не треба да чека да го бркат. Треба да има доблест и сам да си замини од Битола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom