Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
При секој физички напор имам страшна болка во десната препона, како некоја коска или мускул да ми е изместен и да не сака да се врати во природна положба. Порано се случуваше само по сериозни активности као качување на водно на пример, сега и при обично трчање или играње фудбал.

Препорачајте ми некој добар ортопед што може да ме испита пошто кај и да е ќе ја сечам ногава.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
При секој физички напор имам страшна болка во десната препона, како некоја коска или мускул да ми е изместен и да не сака да се врати во природна положба. Порано се случуваше само по сериозни активности као качување на водно на пример, сега и при обично трчање или играње фудбал.

Препорачајте ми некој добар ортопед што може да ме испита пошто кај и да е ќе ја сечам ногава.
Можно е да се врши притисок врз некој нерв. Пробај да земеш упат за кај Др. Кафтанџиев на клиника :)
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Ме интересира мислење за Др. Рендевски неурохурургот. Или впечатоци ако сте биле како пациент, или ако знаете од познаници, роднини и слично.
Ме интересира искуства каков е како оператор?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
дали на ренген снимање може да се снимаат двата колка со еден упат (во исто време) или мора со посебен упат еден колк , па другиот

благодарам
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Препорака за добар кожен лекар (Дерматолог)?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
дали на ренген снимање може да се снимаат двата колка со еден упат (во исто време) или мора со посебен упат еден колк , па другиот

благодарам
треба матичниот да го прашаш, тие напоменуваат што да се снима на упатот
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Дечки барам добар кардиолог за да одам на преглед,препорака?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Дечки барам добар кардиолог за да одам на преглед,препорака?
Добриот кардиолог нема воопшто да ти помогне ако тестот кој го направиш е недоволно детален или пример - коронатен стрес тест без ехокардиографија, или стрес тест без ултразвук на каротидни артерии, ако сакаш да биде се комплет, тестираш и липопротеини во авицена во комбинација со овие што ги набројав.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Добриот кардиолог нема воопшто да ти помогне ако тестот кој го направиш е недоволно детален или пример - коронатен стрес тест без ехокардиографија, или стрес тест без ултразвук на каротидни артерии, ако сакаш да биде се комплет, тестираш и липопротеини во авицена во комбинација со овие што ги набројав.
Каде може овие тестови да се направат? И дали ако ги направам на друго место и на пример ги однесам кај Жан Митрев тој ќе ги уважи или таму пак ќе треба да се прават отпочеток?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Каде може овие тестови да се направат? И дали ако ги направам на друго место и на пример ги однесам кај Жан Митрев тој ќе ги уважи или таму пак ќе треба да се прават отпочеток?
Добар кардиолог е Наумовски во ординација Срце. Моја искрена и топла препорака е да не правиш на своја рака испитувања туку да разговараш со кардиологот и да видиш што ти е навистина потребно. Она што на лаик може да му звучи како едно, во реалниот живот може да е нешто сосема трето.
 
Член од
22 ноември 2018
Мислења
320
Поени од реакции
617
Дечки барам добар кардиолог за да одам на преглед,препорака?
Има многу добри кардиолози кај нас но зависно за што ти треба и напротив добриот кардиолог ќе ги спроведе сите потребни тестови.
Еве на пример неколку:
Систина- Трајков,Ковачевиќ, Жарко итн.
Позз и секое добро
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Некој добар во Жан Митрев, или таму сите се добри кардиолози?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Каде може овие тестови да се направат? И дали ако ги направам на друго место и на пример ги однесам кај Жан Митрев тој ќе ги уважи или таму пак ќе треба да се прават отпочеток?
Зависи од тоа,

Каков проблем имаш и дали

Какви симптоми имаш и дали

Дали ќе побараш 1 тест или повеќе

Дали ќе се задволиш од потенцијалниот резултат или не

Дали ќе ти викаат ништо не ти е или ќе имаш претпазлив доктор

Дали имаш претходна дијагноза и терапија

Бидејќи е проблем да ти препишат соодветен тест, ако дел од тестовите ти се ок, онда идеш на приватно у Авицена, или барем јас тоа би го направил.

1 тест па дури и 2 се причина за милиони срцеви удари, доплер на каротидни артерии како и нозе, ехокардиографија, компјутерска томографија, и липопротеин пакетот во Авицена ќе те направи сигурен.

Не кажа зошто сакаш да се тестираш?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Знаете каде работи кардиологот Никола Ѓоргов?


Би сакал и ваше мислење за некој од кардиолозите во Жан Митрев клиниката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom