Водоводџија

Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Preporaka za dobar vodoinstalater,
lokacija gazi baba,
za denes !!!
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
skrsena solja
treba da se smeni WC Soljata
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
pa zar takva rabota se vika majtor vo Kuka.Zemi sam izvadi starite strafovi i dipli i namestija soljata,e posle ako tece kaj komsijata mislimu ja...ili jas da dojdam da ja namestam.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Купи нова и монтирај два штрафа се само, сигурно тој водоводџијата нема да ти ја купи

jas ke si ja kupam ama nekoj treba da ja namesti,
i minatiot pat samo mi ja zastrafija so straf bez silikon pa popusti
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
леле, срамота бе...па јас сама дома си ја сменив веце шолјата, ај да речеш ново купатило па немаш дупки ова она наместено...




алал вера, дали менуваш потисна,ламела и друк лагер за југо 55 ?
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Моја препорака: Не ја штрафи шољата на подот, земи силикон и залепи ја, утре нема што да ти запечи, нема што да ти се расклаца, нема слаби точки, многу цврсто.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
DERIKOZA...site majstori sa isti,ovaa rabota ne vredi poveke od 300 denari.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.931
Поени од реакции
3.621
DERIKOZA...site majstori sa isti,ovaa rabota ne vredi poveke od 300 denari.
Ако, нека го одере малку... додека има овци ке има и волна. Навистина работата не чини повеке од 300 денари ама уште 700 чинат незнаењето и мрзата да се научи нешто. Луѓето не за шоља ами и за обична чешма викаат мајстори, за црево на тушот, да им ,,наместат,, машина за перење..... разбирам за такви работи да се повика мајстор или некој дрг кој ке ја заврши работата во куќа каде нема машка рака, ама некој сом оптегнат на кревет кога ке повика мајстор за такви работи заслужува бричење на суво.... Под поимот машко се подразбира дека треба да се знаат некои основни работи.....
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
DERIKOZA...site majstori sa isti,ovaa rabota ne vredi poveke od 300 denari.
Све сте експерти мме... Уште живеете у југославија со штрафење на шољите? Анчо ја ке ти дадам 300 денара оди намести му на човекот шољата и стај му 2 штрафа жити се...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom