Бодибилдинг суплементи

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Што е грешно во тоа што го напишав?
Теорија и пракса, колкава е разликата во конвертирањето на 'ароматизирачки' и не ароматизирачки лекови.[DOUBLEPOST=1552383259][/DOUBLEPOST]@Кеплер во право си, секој треба да е свесен за своите постапки и одлуки, само на твое мсто мојата препорака не би била така цветна како твојата. Мојата би била како, магаре или змија. Па нека одбираат.[DOUBLEPOST=1552383404][/DOUBLEPOST]
Па да, не се разбирам во протеин шејкс, во класични pre-workout суплементи за билдинг - но хормоните/регулација на истите ја познавам солидно. Коментаров ми е малце чуден, не знам дали е иронија или не, ама сеедно.
После ова, престанувам да ти коментирам. Многу почудно ќе звучам ако продолжам.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Теорија и пракса, колкава е разликата во конвертирањето на 'ароматизирачки' и не ароматизирачки лекови.[DOUBLEPOST=1552383259][/DOUBLEPOST]@Кеплер во право си, секој треба да е свесен за своите постапки и одлуки, само на твое мсто мојата препорака не би била така цветна како твојата. Мојата би била како, магаре или змија. Па нека одбираат.[DOUBLEPOST=1552383404][/DOUBLEPOST]
После ова, престанувам да ти коментирам. Многу почудно ќе звучам ако продолжам.
Секој со своја математика, од моја гледна точка на аматери не им треба ниедно, а на профи сармс не им брка работа (измеѓу циклуси можеби мк677 колку за одржување и gw501516 за да ја задржат силата).
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Секој со своја математика, од моја гледна точка на аматери не им треба ниедно, а на профи сармс не им брка работа (измеѓу циклуси можеби мк677 колку за одржување и gw501516 за да ја задржат силата).
Грешка, ако мислиш дека САРМС за профи се ОК за помеѓу циклуси...за одржување. Ти ја пишав разликата погоре помеѓу смарт и класичен допинг, магаре или змија.
Инаку во право си со тоа дека за на плажа, по слави и за на свадба, рекреативно не е потребно злоупотреба на лекови, без разлика на нивниот пред знак, смарт или класика. А про, се знае што би користеле, кога веќе користат.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
783
Поени од реакции
261
Денес го земав креатинов по предлог како еден од најдобрите на нашиов пазар. Првпат се одлучив да земам креатин. Ама ме буни една работа и ако може некој поискусен да ми објасни... Скоро сите по форумов пишуваат дека се зема една дозерка 5гр. пред, и една дозерка 5гр. после тренинг од креатинот. На овој креатин пишува да се зема само еднаш дневно и тоа дозерката е тука 3гр. Ме интересира по колку дневно да пијам од креатинов? Само 3 гр. ?!
Фала многу
 

Attachments

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.362
Денес го земав креатинов по предлог како еден од најдобрите на нашиов пазар. Првпат се одлучив да земам креатин. Ама ме буни една работа и ако може некој поискусен да ми објасни... Скоро сите по форумов пишуваат дека се зема една дозерка 5гр. пред, и една дозерка 5гр. после тренинг од креатинот. На овој креатин пишува да се зема само еднаш дневно и тоа дозерката е тука 3гр. Ме интересира по колку дневно да пијам од креатинов? Само 3 гр. ?!
Фала многу
10grama odma posle trening so dekstroza ili whey ako imas :D
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Ок си е дозата, самоооо зависи во кој 'филм' си влезен и со која цел.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45

Знај некој шо протеини се овие, од Wieder?
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
Dali ima nekoj iskustvo so topaci i neloi sovet ako moze se mislam da gi zemam ovie vo polleosport se na popust
thermo-ripper-500-450x450.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom