Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Флеш

Гостин
Значи Тамара сосе сестра и,Катарина Ивановска,Боки 13 и нивно гомно друштво шо се упикани со Сдс .....Боже,значи кои паразити од луѓе се .Како си се местат они со свои луѓе ,е пример со песнава на Евровизија ....Значи која расипаност достигна мизеријава на комуњариве .....
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Се сложувам со тебе за ова, гомнариве треба да престанат да покажуваат сила врз тие луѓе.
Можат да напра‘ат и малку промена...На пример, од тренирајне строгоќа на баби, да се префрлат на Бит Пазар, во Арачиново, во Чаир, Топаана...имет место.

И цела западна Северна, да не забора‘ам...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Зашо толку им се обраќа внимание? Зар они се најголем проблем у вукојебинава? Мене не ми се уопште мили, ама никад не сум ги шливал, ако се мирни нека си се тресат нивни проблем. Според мене мислата на Тошо 'Што више педери то више слободни девојки за нас' е увек добитна :zloo:
Не можам да зборам за другите, ама јас сум позитивно изненаден што конечно фативме чекор и имаме по некоја модерна кец-шишана феминистка. Срамота беше да искачаме по светот со оние средовечна тетка, сметководител во здружен труд, тип на феминистки.
Полека, полека ама..... 21st century, here we come.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.839
Поени од реакции
29.584
,,,i od mnogu odamna drzhavava samite si ja podelivme na istochna i zapadna Makedonija,,,a sega ke bide li,,,srvernoistochna makedonija i severnozapadna makedonija,,,
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.670
Поени од реакции
80.042
LoL Дојде и кај нас идиократизмот - глеам една продавница напраила попуст по повод 8март за муштериите припаднички на понежниот пол и одма им се сипаа SJW за тоа како терминот понежен пол е дискриминирачки.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.453
Поени од реакции
1.791
Карпош е развиена општина каде 50 години е вложено. (живеат образовани, богати луѓе)
На карпошци важно им е да не им го зафати слободниот простор некој со тезги.

Чаир е заостаната општина каде 50 години не е вложено. (живеат сиромашни луѓе, со вонстандардни услови за живот)
На чаирчани важно им е да можат да постават тезга кај ќе им текне.

Е сега има и малцинство во Карпош што сакаат да постават тезги, и малцинство ва Чаир што не сакаат тезги по тротоари.

И затоа постои миграција од една општина во друга, секој со свој рачун.
Како бе 50 години не е вложено во Чаир.Па последниве 10-11години колку само џамии се изградија, ене во Топанско карши Макпетрол бензинскана среде парк се гради најголема џамија на балканот. Исто во паркот во Чаир во близина на стадионот никнаа неколку џамии.Па споменик на УЧК во Топанско и сл. Значи полно зданија се изградија.Е сега колку го подобрија квалитетот на животот во Чаир тие зданија е друга работа.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.385
Поени од реакции
4.850
Дарди и пуно нуклеарка да ни фрлат албанците ќе ги убедуваат тие што преживеале дека тоа е всушност многу човечна работа, зашто сите тие градби кои ги срушила бомбата го попречувале струењето на воздухот, а и таман ќе се намали бројот на жители, така што чим се подрасчисти чадот од бомбата веднаш ќе се решат долгогодишните проблеми со загадувањето.
Овој пат не сум со Дарди, како е можно таму да оставаат тезги за цвеќе, а кај вас да не оставааат, многу голема дискриминација е тоа, не знам зошто нема протести за ова и не се зборува воопшто, каде е тој дечкото фициани малце да шири паника...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ја гледав Гордана на Алсат, добар настап, паметни тези, издржани мислења, меѓу неа и Пендаровски не би требало да се размислува на кој да му се даде гласот.

Но, одма после тоа ми текнува дека Силјановска е во оваа трка само затоа што ја подржа Мицковски и неговата екипа, диригирано и одобрено од Орбановиот гостин и дека целата нејзина експертиза, интелигенција и интегритет паѓаат во вода, бидејќи ако ја изберат цел мандат ќе биде должник и послушник на партијата, можеби не до ниво како Хорхе, затоа што сепак Гордана беше поим за Иванов уште како професор на Правен, но никогаш нема да може целосно да делува и работи според нејзините капацитети и убедувања.

За полицајско-удбашкиот кандидат Стево ич муабет не треба да правиме, лузер без харизма и без никаков став.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.385
Поени од реакции
4.850
Како бе 50 години не е вложено во Чаир.Па последниве 10-11години колку само џамии се изградија, ене во Топанско карши Макпетрол бензинскана среде парк се гради најголема џамија на балканот. Исто во паркот во Чаир во близина на стадионот никнаа неколку џамии.Па споменик на УЧК во Топанско и сл. Значи полно зданија се изградија.Е сега колку го подобрија квалитетот на животот во Чаир тие зданија е друга работа.
За џамиите фала ви, што ни дозволувате да се молиме на раат, кај џамиите ни Србија не ни се мешала. Што ни се инвестиции по училишта кога имаме убави џамии, и така ни ги расипуваат децата, ќерките не можеме да ги мажиме дури до 18 години, оваа курва Европска константно со некакви фондови ни ги реновира училиштата...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.908
Поени од реакции
84.102
Што ни се инвестиции по училишта кога имаме убави џамии
Не шири лаги, и во училиштата направија инвестиции... им ги сменија имињата, и ставија нови табли со новите имиња.

:kafence:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Интересно е како тие што цело село се договараат да не плаќаат сметки, а за фирми и фискални да не прајме муабет, плачат дека имале послаба инфраструктура. Ни срам, ни перде.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.908
Поени од реакции
84.102
Васко - Сега отворено се збори за криминал, за непотизам, за корупција во владата, и сето тоа на критичен начин се опсервира во медиумите...
Силјановска - Џабе, чуму ви се зборувањето кога се си останува исто. Дури тоа може да биде еден "демократски декор", кажете ми вие каде се промените? Дали нема корупција, дали нема криминал?
Васко -

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: TOT

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Греота Вилипче бе. Едвај 1500 потписи собрал до сега, па сега се правда: му правеле опструкции. Нормално, полесно е за сопствениот неуспех да обвиниш друг.

Туку, дајте да се собереме да се потпишеме сите по еднаш, стварно жал ми падна. Он дискутабилно е колку беше добар како директор на библиотека, а не па да биде претседател на "територија", ко што ја нарекува самиот државава. Ама дајте да собереме потписи, барем поинтересно ќе биде... И греота е, стварно.
Не зезај Филипче Петровско собрал 1500 потписи бравос, јас па чув дека собрал само 200 и тоа на ниво на цела држава ... ама опструкции му праеле затоа ... (n)
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.607
Поени од реакции
21.498
Васко - Сега отворено се збори за криминал, за непотизам, за корупција во владата, и сето тоа на критичен начин се опсервира во медиумите...
Силјановска - Џабе, чуму ви се зборувањето кога се си останува исто. Дури тоа може да биде еден "демократски декор", кажете ми вие каде се промените? Дали нема корупција, дали нема криминал?
Васко -

Линк од емисијата имаш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom