Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Значиииии одвратно суштествооо..одебииии вејќе еднашшш алооо нели гледаш дека никој те нејќи тука ??? незнам што уште седишш неси од помош ама баш ич. одеби вејќе еднаашш ко ќе те прочитам ми се гадишш гадуроооо .. незнам што појќе да изнапишам ..ОДВРАТНО
Smirete se nema potreba od kavgi,toj zboruva taka no i toj e samo so potvrda i dobi drzavjanstvo[DOUBLEPOST=1550682129][/DOUBLEPOST]
Toa ti e broj na molba,dali go znaes brojot na obrazuvana prepiska?[DOUBLEPOST=1550682266][/DOUBLEPOST]
Drugata nedela ke ti se smeni na finalna,ponedelnik ili vtornik
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Smirete se nema potreba od kavgi,toj zboruva taka no i toj e samo so potvrda i dobi drzavjanstvo[DOUBLEPOST=1550682129][/DOUBLEPOST]
Toa ti e broj na molba,dali go znaes brojot na obrazuvana prepiska?[DOUBLEPOST=1550682266][/DOUBLEPOST]
Drugata nedela ke ti se smeni na finalna,ponedelnik ili vtornik
Фала брат на инфо се надевам
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Jone najgolem prevarant, dodeka ja terav procedurata preku nego bev 3 god. na dopolnitelna.. Koga go promeniv posrednikot koj dostavi potvrda od Bg zdruzenie ( bidejki Jone ne se javuvase na tel) , se promeni za 2 meseci vo finalna.
Имаш линк од фб на јоне, дали моментално е во Софија?[DOUBLEPOST=1550685028][/DOUBLEPOST]
Лутете се колку сакате, но сите вие кои сте почнале процедура преку прв братучед, стрико, вујко сте изгубени случаи. Сто пати е објаснато дека особено последниве две години и само со потврда од здружение е многу тешко да се добие државјанство не па вака.
Зарем еднаш не сте се запрашале како може прв братучед да е директна линија!? Сами сте си криви што сте наседнале. Посредникот ми ја брка работата, јас си кулирам.
Ете многу од овие преку братучед, стрико, вујко доставиле и потврда од здружение, значи треба да е јасно дека не им ги признаваат и потврдите т.е. дека потврда тешко минува. Гледам многу од вас си се тешат дека тоа е бидејќи посредникот не им ја доставил потврдата, како да не.
Пак ќе ви кажам, последниве 2 години помалку од 10% земаат со потврда, имам пишано под кои нивни "Услови" со кои на некој начин во Софија ги заобиколуваат измените на Уредбата од 2017г. и кај Јотова кандидатите најверојатно ќе поминат со Указ.
Немој да си мислите дека ви се ситам, реалноста е таа.
Не си во право
Потврдите минуваа до добрососедскиот договор.
Бугарија доби што сака, сега кој интерес го има да дели државјанства.
Не се криви луѓето, ни посредниците, но мора да се запази предура
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
За жал некои зеле бугарски пасош и не знаат шо да прават со истиот па сега тргаат сеир и не трујат со нивните теории :гомце::гомце::гомце:[DOUBLEPOST=1550685660][/DOUBLEPOST]
Лутете се колку сакате, но сите вие кои сте почнале процедура преку прв братучед, стрико, вујко сте изгубени случаи. Сто пати е објаснато дека особено последниве две години и само со потврда од здружение е многу тешко да се добие државјанство не па вака.
Зарем еднаш не сте се запрашале како може прв братучед да е директна линија!? Сами сте си криви што сте наседнале. Посредникот ми ја брка работата, јас си кулирам.
Ете многу од овие преку братучед, стрико, вујко доставиле и потврда од здружение, значи треба да е јасно дека не им ги признаваат и потврдите т.е. дека потврда тешко минува. Гледам многу од вас си се тешат дека тоа е бидејќи посредникот не им ја доставил потврдата, како да не.
Пак ќе ви кажам, последниве 2 години помалку од 10% земаат со потврда, имам пишано под кои нивни "Услови" со кои на некој начин во Софија ги заобиколуваат измените на Уредбата од 2017г. и кај Јотова кандидатите најверојатно ќе поминат со Указ.
Немој да си мислите дека ви се ситам, реалноста е таа.
Шо има ти да бериш гајле за другите ??? сите се возрасни и свесни и бараат некаков таков спас од оваа мизерија ! Шо сакаат ќе си прават со нивните пари и нивното време , а за тоа тебе ич да не те боли , како нас шо не заболе за тебе и за твоето мислење !!!
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ne znam, imase 2-3 broevi smenato, posledno koga razgovarav kaza deka e vo Skopje, mi iskluci na sred razgovor i ne digna telefon povtorno.
Од такви како него, луѓето станаа очајни
Причината поради која ме интересира која е таа персона, е затоа што баечки луѓе закрпи. И дали е тој Јоне, вистинско име, или е прекар.
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
17.01.2019 Финална (136**/2015 Интервју 15.09.2016 во Софија, дополнителна срок 09.03.2018)
20.02.2019 Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Рано е да се радувам нели?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom