Црна магија

D

dARK_ElementaL

Гостин
iako ne veruvam vo sueverni raboti no sepak ke dadam odgovor na tvoeto prashanje.
najdobar nacin da pobedish crna magija ili slicno e da se sprotistavis sama na taa magija i so svojata hrabrost i (duhovna) borbenost. so pozitivnata misla ke ja nateras energijata koja ja jaca magijata da funkcionira vo tvoja polza.i dokolku veruvash vo sudbina vednash prestani i pocni da veruvash vo sebe dokolku magijata mu preci na tvojot uspeh taka najdobro ke dobiesh sila.pominuvaj poveke vreme so onie shto gi sakash i zabavuvaj se za da gi aktivirash pozitivnite raboti vo sebe. a dodeka bajachi i tie slicni na niv samo ke ti zemat pari i ke te ubeduvaat deka ke ti bide podobro ke ti dadat nekoja navodno amajlija i ti ke bides ubedena deka amajlijata ti pomognala a vsusnost povtorno ispagja deka sama si pomognala na sebe so toa sto si se ubedila deka so amajlijata ke ti bide podobro. toa vo naukata se narekuva PAULOV EFEKT koga sami dejstvuvame na okolinata okolu nas preku nasite misli.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Помош!
Ова го најдов кај селската куќа пред неколку дена. Дали некој знае што значи и дали има врска со некоја црна магија?


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Врабецов има направено самоубиство од досега непознати причини!
Се шпекулира дека го има оставено жената и дека паднал во депресија!
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
Јас најдов метална пара на рамката од креветот , а веќе подолго време ништо не ми иде, мислејќи дека ми паднала мене чистејќи само ја собрав со лоратче и со останатото ѓубре ја фрлив. Подоцна дознав дека ми е направена магија. Се надевам дека со фрлањето и е далеку од мене ќе се спасам.[DOUBLEPOST=1532617195][/DOUBLEPOST]
@Stefan87 не се плаши воопшто. Ова е црна магија од 3 ред ама лесно се разбива, најверојатно имате комшија/комшика кој/а ви мисли лошо.
Има некои магиски сили кои го поврзуваат светот во кој живееме и нашите зборови имаат директен удел во тие сили. За среќа, ова не е моќна магија. Треба тој којшто спие на креветот, да кружи околу бука или бор и да повторува неколку реченици. Кружењето околу буката иако навидум изгледа смешно, има причина, а тоа е поврзано со природната енергија на самото дрво која се врзува со тој којшто кружи и додека повторува одредени реченици, тоа доведува до чистење на енергијата која е закачена на астралното тело, а потекнува од црната магија.
Пиши пп ако ти требаат речениците.
Ќе те замолам да ми пишеш во пп јас најдов на рамката од креветот ама ја фрлив пошто беше денар и чистејќи го фрлив
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Ќе те замолам да ми пишеш во пп јас најдов на рамката од креветот ама ја фрлив пошто беше денар и чистејќи го фрлив
Не му пишувај, трола он.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Јас најдов метална пара на рамката од креветот , а веќе подолго време ништо не ми иде, мислејќи дека ми паднала мене чистејќи само ја собрав со лоратче и со останатото ѓубре ја фрлив. Подоцна дознав дека ми е направена магија. Се надевам дека со фрлањето и е далеку од мене ќе се спасам.[DOUBLEPOST=1532617195][/DOUBLEPOST]
Ќе те замолам да ми пишеш во пп јас најдов на рамката од креветот ама ја фрлив пошто беше денар и чистејќи го фрлив
Остај го членот под тебе. Познат е по тоа што мисли дека сите околу него се тролови (најверојатно некоја параноја/халуцинација во која гледа астрални битија кои ги доживува како гоблиноидни створења). Дедалус беше запознаен со тие магијски практики, јас му бев чирак едно време - навистина одличен мајстор за окултното.

Овој чекор ти беше одличен. Тоа е првиот чекор за оттргнување од изворот на магија. За повеќе, мораш да веруваш силно во тоа дека ќе почне да ти оди, само така ќе ја тргнеш лошата енергија што преостанала на твоето астрално тело. Колку помалце веруваш во нејзиното влијание, толку помалку ќе ти влијае. Ако сакаш, можеш да ми пишеш пп, па ќе ти објаснам и подетално некои работи.

Со лесно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
И Botko трола, ни он не веруе у овие работи.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Јас најдов метална пара на рамката од креветот , а веќе подолго време ништо не ми иде, мислејќи дека ми паднала мене чистејќи само ја собрав со лоратче и со останатото ѓубре ја фрлив. Подоцна дознав дека ми е направена магија. Се надевам дека со фрлањето и е далеку од мене ќе се спасам.[DOUBLEPOST=1532617195][/DOUBLEPOST]
Ќе те замолам да ми пишеш во пп јас најдов на рамката од креветот ама ја фрлив пошто беше денар и чистејќи го фрлив
Golema e verojatnosta bas poradi astroloskata postavenost periodov - zatemnuvanje na mesecinata i krvava mesecina i blizinata na Mars, takvata magija koja ti e napravena da e mnogu crna i jaka i da ti nanese ogromna steta.
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
Golema e verojatnosta bas poradi astroloskata postavenost periodov - zatemnuvanje na mesecinata i krvava mesecina i blizinata na Mars, takvata magija koja ti e napravena da e mnogu crna i jaka i da ti nanese ogromna steta.
Taa sigurno stoi poveke vreme moze nekolku meseci i tocno znam koj ja ima staveno ,bidejki nikoj drug nema pristap do mojata soba. Ovie raboti samo bolni luge mozat da go napravat
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Taa sigurno stoi poveke vreme moze nekolku meseci i tocno znam koj ja ima staveno ,bidejki nikoj drug nema pristap do mojata soba. Ovie raboti samo bolni luge mozat da go napravat
Da ama sega uste posilna ke bide i mene ne mi e jasno kakvi psihopati postojat so magii sto pravat
 
Член од
20 септември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Најдовме две парталчиња врзани во чвор и сошиени на два краја на столицата. Столоцата е ван употреба со години. А и чворовите се многуу чудни. Мислења???
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
Најдовме две парталчиња врзани во чвор и сошиени на два краја на столицата. Столоцата е ван употреба со години. А и чворовите се многуу чудни. Мислења???
полека отпарајте ги и во река фрлете ги , и гледајте ни малце конче да не остане на нив од шиеното , може и нешто да има ставено во чворовите а столицата во канта
 
Член од
25 септември 2017
Мислења
10
Поени од реакции
1
Што мислите за Марија од Петровец? Ќе не прими ли после 14h? Од телот за алишта ми украдоа крпа за лице, пижама и блузон, покрај останатите алишта ги одбрале само тие работи и од тогаш ужасни работи ни се случуваат, нервози, кавги во семејството без причина... не знам дали да си ги поврзам нештата, многу не верував во ова но еве ме снајде и вакво нешто!!
 
I

INFECTED

Гостин
Што мислите за Марија од Петровец? Ќе не прими ли после 14h? Од телот за алишта ми украдоа крпа за лице, пижама и блузон, покрај останатите алишта ги одбрале само тие работи и од тогаш ужасни работи ни се случуваат, нервози, кавги во семејството без причина... не знам дали да си ги поврзам нештата, многу не верував во ова но еве ме снајде и вакво нешто!!
И јас не верував сѐ додека нешто не почнав да забележувам порано... предмети, бои, капки чуда. Која е таа жена и дали лечи одамна направени магии? Близок роднина се кара со сите, години наназад, дефинитивно нешто му е сторено (многу откривачи на магии го посочувале како жртва без да го знаат лично), сакам да прашам дали може истиот да биде излечен без негово знаење?
 
Член од
25 септември 2017
Мислења
10
Поени од реакции
1
И јас не верував сѐ додека нешто не почнав да забележувам порано... предмети, бои, капки чуда. Која е таа жена и дали лечи одамна направени магии? Близок роднина се кара со сите, години наназад, дефинитивно нешто му е сторено (многу откривачи на магии го посочувале како жртва без да го знаат лично), сакам да прашам дали може истиот да биде излечен без негово знаење?
Денес бев кај Марија од Петровец, но ништо конкретно не кажа, демек нешто ни направила блиска особа ама која е не кажа ништо. Што знам што да речам, требало пак да отидеме кај неа, водата да ја испиеме што ни ја даде, ништо конкретно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom