Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Во Северен Прилеп ќе се плаќа за 60% поспака вода. Иако во предизборието, животот ветуваше за 20% поефтина, сепак тоа не се случи пошо ЖИВОТОТ не е розева бајка! Мајмуни ко мајмуни си наседнаа, и сеа нека си ја држат бананата у рака.
Ама радиодифузна такса не се плаќа битно, за 190 ден. сме побогати, така ни викаше албиното.
Ама битно ќе го покачеле стандардот. Ќе даде Господ, рече едно гомно од Муртино.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Во Северен Прилеп ќе се плаќа за 60% поспака вода. Иако во предизборието, животот ветуваше за 20% поефтина, сепак тоа не се случи пошо ЖИВОТОТ не е розева бајка! Мајмуни ко мајмуни си наседнаа, и сеа нека си ја држат бананата у рака.
Ама радиодифузна такса не се плаќа битно, за 190 ден. сме побогати, така ни викаше албиното.
Ама битно ќе го покачеле стандардот. Ќе даде Господ, рече едно гомно од Муртино.
Од каде оваа информанија имаш линк? ова Северен Прилеп би дошло Тризла кај Ромите
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
Златно Славејче добило само 80.000 денари од Министерството за (НЕ)Култура

Али затоа Виган, детето кое пееше песна за УЧК жглааб...300.000 денари.


Танец доби 150.000 денари, а ансамблот за албански ора и песни 800.000...


#ЕдноОпшествоЗаСите
Соживотот пуштен на најјако.
СКАНДАЛОЗНА распределба на пари во култура: Резултат на политичкиот пазар!

Заев: Јас сум идеален кандидат за претседател на државата!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Ти дали читаш што пишам или битно е да тераме инат?
Кажав,дека за Русиja e лошо да има НАТО бази до неjна граница и тоа се гледа от неjните деjствиja ком балтиските земи.
Много ми е мило и свидно ,што ги величаеш русите, но не си им србал попарата се уште. Кога последно си видел ти руски народ ,кога последно си бил во Русиja?
Аха, да скандалозно е незгодното прашане, во право си :) Даже не гледам да се застапи, да ви помогне, па да не зборуваме да ви признае.
Читам но ти се правиш на дипломат со реторикава. Кажа „лошо е што Русија гради бази на границата со нато“, додека тоа што гради нато бази на руска граница е „лошо за Русија„. Ај пробај пак.
Последен народ на светов кој треба да се жали од Русите сте вие Бугарите. Моите симпатии за Русите покрај словенството и православието е пред се коректниот и пријателски однос кон Македонците. За потсетување Русија е првата земја членка на СБ на ООН која ја призна Македонија под уставно име(став кој не го менува:kuracc:) без уцени, УСА на пример тогаш воопшто не немаше признаено, а под уставно име 10 години подоцна со услов територијална реорганизација(ш иптаризација ан општините), во 2001 активно ги помагаше терористите на учк, додека Руски доброволци беа на страна на Македонската војска.....
Лични нешта не пишувам, но еве исклучок за тебе, со Руси имам од 7 години, скоро секој ден работа, руска црква посетувам барем 1 месечно...
За црквата ДА скандалозни ти се не познавањата, муабети како од пред кооперација. Автокефалност се добива единствено и само од Вселенската Патријаршија! Ова е факт кој не подлежи на дипломатски финти. Заедничарење на канонска црква со неканонска значи испаѓање во ерес на првата. Точка.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.042
Негаторски ставови немам ком ништо, не знам зашто вака си представуваш работите.[DOUBLEPOST=1549641005][/DOUBLEPOST]
Уклучи мозок малце , не е заразно.
,,,e fmi,,,ne mi potcenuvaj intelligencija ne sum bugarin,,,chitaj si gi postovite,,,i nishto ne si predstavuvam,,ti taka negatorski razmisluvash i pishuvash,,
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Амди Бајрам НЕ МОЖЕ да се кандидира за Председател на Македонија! Основен суд во Штип (2004 година), Амди Бајрам како сопственик на фирмата "Шутекс 2 компани" од Скопје БИЛ ОСУДЕН прво на 7 години затворска казна, па после намалена на 4 години, а одлежал три години. Фалсификат уште пред да почнат председателските избори, кандидатура не смее да биде прифатена од човек кој бил осуден и одлежал затворска казна, а најмалку да му дозволат да почне таква кампања, срамота воопшто да се помисли, а не да се агитира низ медиумите посебно од самопризнати интелектуалци или новинари како ОВОЈ. Ништо веќе не се почитува во жалната Македонија!
Види сега не тврдам дека ќе го кандидират циго, но во однос на почитување на закони, прописи па и устав во творевинава северџанска да не прајме муабет.[DOUBLEPOST=1549653702][/DOUBLEPOST]
Ако се невини и треба да бидат ослободени. Ти не мислиш така?

Работата е што изгледа не се невини.
Абе ако ви рече Црпко невини се и невини ќе ви бидат. Тој у уста ви моча вие викате врне, не па за пресуди. А кога ќе ми текне како пред некој месец се закануеше „само ако не се открие вистината за Смилковско, има да му се наљутам на Зоки како на Груки за мавровски работници“ бап после бомби- субвенции за компир, и Берич рече абе врне.[DOUBLEPOST=1549653777][/DOUBLEPOST]
Јас искрено се надевам дека ова е дело на македонска партија на власт кој веќе ќе ја завршува политикава со затворења и местења на невини луѓе.
И да ви кажам дека ова не е последниот случај, има и барем два други случаеви кои сигурно ќе се обесштетуваат. И не мислам за Смилковско или дивонасејле.
А има ли случај на осуден Албанец кој навистина да бил виновен?
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
ќе го исцицаат сега албанците цел буџет и со после со наши пари ќе купуваат куќи од македонци, а македонците ќе се иселуваат
не е оваа држава повеќе за македонците. соживот ни имало ниту ќе има. пакувајте ги куферите да си одиме
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
,,,e fmi,,,ne mi potcenuvaj intelligencija ne sum bugarin,,,chitaj si gi postovite,,,i nishto ne si predstavuvam,,ti taka negatorski razmisluvash i pishuvash,,
,,,jas,mislam,,,deka severdzanite ke go jadat,,,nato e delo na gjavolot,,,i utre koga ke se vrati,,,gruevski,,,ke gi proveri statusite na fejsbuk i kajgana,,,koj se borel protiv severdzanija,,,ke go vrabotat,,,vo administracija,,, eve na mene i tebe ke ni dadat,,,rabota,,,da,,,stavame,,,zapirki,,,
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
,,,jas,mislam,,,deka severdzanite ke go jadat,,,nato e delo na gjavolot,,,i utre koga ke se vrati,,,gruevski,,,ke gi proveri statusite na fejsbuk i kajgana,,,koj se borel protiv severdzanija,,,ke go vrabotat,,,vo administracija,,, eve na mene i tebe ke ni dadat,,,rabota,,,da,,,stavame,,,zapirki,,,
Не е проблем НАТО,проблем се клептоманите ненаситни,двојазичноста,лубрикантите,стипендии за министерски деца и ред други глупости.Немој да извртуваш тези,не се ни НАТО ни Путин криви шо имаме вакви ненаситни политичари.
 
Член од
30 јануари 2019
Мислења
82
Поени од реакции
107
Не е проблем НАТО,проблем се клептоманите ненаситни,двојазичноста,лубрикантите,стипендии за министерски деца и ред други глупости.Немој да извртуваш тези,не се ни НАТО ни Путин криви шо имаме вакви ненаситни политичари.
Политичарите да и секако нивните партиски војници кои се продаваат за 15-20к државна работа и не смеат да писнат бидејќи од штабот така се диктира.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Не е проблем НАТО,проблем се клептоманите ненаситни,двојазичноста,лубрикантите,стипендии за министерски деца и ред други глупости.Немој да извртуваш тези,не се ни НАТО ни Путин криви шо имаме вакви ненаситни политичари.
,,,pa so zapirki,,,i,,kletvi,,,na,,,facebook,,,i kajgana li se,,,resava,,, toj problem,,,?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom