Фото натпревар # 129 Тема -Реклама!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Абе бижонс, има ли тема на форумов што не е потопена со твоите солзи? :)
...е де на 5, 6 теми одам (толку има форумов?), криво ми е ... жими се:pipi:
ај кажи дека не сум во право, додуше благодарам што ме удостои со одговор :)
п.с.
последните фотки од слатките на „Европа “ ти се врв (y)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Фала Бижонс, тоа е фотографска тема на која можеш да се надградуваш. На тема "сликање билборди", малку оди потешко. If you know what I mean и зошто реагирав :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.166
Те повикав затоа што мислев дека е глупаво да се лутиме, дека може да продолжиме да се дружиме. Лајкнав погоре не зашто асид или не знам кој како што ти мислиш, туку затоа што истото ти го пишав во порака!
Темата пиво и пијалоци е каде каде покреативна отколку реклама. Темата левитација на пример испадна толку глупа што никој не ја ни рецна. Ама зошто се лутиш, никогаш нема да сфатам
Не беше глупа „левитација“, напротив, нѐ мрзеше да рипаме. :D
Јас имав ебено добра идеја, ама не умеам фотошоп.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не беше глупа „левитација“, напротив, нѐ мрзеше да рипаме. :D
Јас имав ебено добра идеја, ама не умеам фотошоп.
Не ти требит фотошоп, со снапсиид ќе завршиш работа.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.166
Не можам да скокам ако сакам да постигнам левитација во лежечка позиција. :) Они мене ќе ми кажуваат...

Не ти требит фотошоп, со снапсиид ќе завршиш работа.
Каков спид, какви бакрачи, нема такво нешто во наше село. :unsure:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Ја лично кога видов реклама како тема, помислив дека станува збор за преносно/фигуративно значење на зборот.
Или барем сметам дека така би го сфатиле и фотографите и жирито на некој професионален фотографски натпревар. Значи, не суво сликање на реклами.
Но, во уметноста не треба да има неслобода и ограничувања, па во некој случај веројатно би можело и она баш сликање на реклама да се постави во некој преносен/фигуративен контекст. Затоа пак, си постои жири и критичари на уметноста.

Не сметам дека во ваква форумска тема, кај што учествуваат неколкумина "цивили" за фотографија, од ќеиф, а не за награда, треба (вака ко мене) да се цепидлачи, само си го кажав мислењето.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Не можам да скокам ако сакам да постигнам левитација во лежечка позиција. :) Они мене ќе ми кажуваат...



Каков спид, какви бакрачи, нема такво нешто во наше село. :unsure:
[DOUBLEPOST=1549631937][/DOUBLEPOST] upload_2019-2-8_14-17-36.gif [DOUBLEPOST=1549632017][/DOUBLEPOST]
Ја лично кога видов реклама како тема, помислив дека станува збор за преносно/фигуративно значење на зборот.
Или барем сметам дека така би го сфатиле и фотографите и жирито на некој професионален фотографски натпревар. Значи, не суво сликање на реклами.
Но, во уметноста не треба да има неслобода и ограничувања, па во некој случај веројатно би можело и она баш сликање на реклама да се постави во некој преносен/фигуративен контекст. Затоа пак, си постои жири и критичари на уметноста.

Не сметам дека во ваква форумска тема, кај што учествуваат неколкумина "цивили" за фотографија, од ќеиф, а не за награда, треба (вака ко мене) да се цепидлачи, само си го кажав мислењето.
Стај слика не цепидлачи ;)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Не. Ја сум уживател, не сум производител.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
...е да де, познат си по критики ама барем еднаш да пробаш да бидеш пример, вака не ти вреди зборот!:lut:
Ако бе супер е да има и некој што ќе се посвети на критиките
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Ако бе супер е да има и некој што ќе се посвети на критиките
... е да де, посебно кога јас поставувам тема, на друга тема не приметив да се изразува толку фотографски!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
... е да де, посебно кога јас поставувам тема, на друга тема не приметив да се изразува толку фотографски!
Другите не вредиме ни за критика! Сеа и јас ќе се налутам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom