Фото натпревар # 129 Тема -Реклама!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.681
Според Уставот на Фото натпреварот, :)



...да се потсетиме, имате фора да поставите фотографија најкасно до 20ч, потоа се затвора приемот на нови фотографии и се постапува по член бр.6 т.е кон гласање :

4. Натпреварите ќе траат една недела (7 дена). Темата се задава во недела и приемот на фотографии ќе трае се' до крајот на следната недела;
5. Секој учесник има право на учество со само една фотографија;
6. По затворањето на приемот на фотографии, се преминува на гласање за најдобрата темата фотографија (кое трае од понеделник до сабота) и прогласување на победникот на фото-натпреварот;
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.802
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.681
Фриком е име на фирмата, Капри е име на производ од таа фирма. Ова е исто ко да си кажала: Тој - Европа, таа - Крем Банана.
И? не ми се верува дека си толку ограничен ! не е важно што пишувам, туку фотографија што постирам, симболиката е поради Фриком - Тој , Капри - Таа, а не што значи ...па знаеме што значи не сме до толку со смог во мозок :P
п.с.
наместо това да лафиш, поарно ќе беше да поставеше Твоја фотографија, ќе ми беше мило ем драго ! :backa:
П.С.на п.с.
како помина во Банско :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Според Уставот на Фото натпреварот, :)



...да се потсетиме, имате фора да поставите фотографија најкасно до 20ч, потоа се затвора приемот на нови фотографии и се постапува по член бр.6 т.е кон гласање :

4. Натпреварите ќе траат една недела (7 дена). Темата се задава во недела и приемот на фотографии ќе трае се' до крајот на следната недела;
5. Секој учесник има право на учество со само една фотографија;
6. По затворањето на приемот на фотографии, се преминува на гласање за најдобрата темата фотографија (кое трае од понеделник до сабота) и прогласување на победникот на фото-натпреварот;
Според уставот натпреварот трае до следната недела зашто ти го прекрши и отвори тема пред два дена :) Дај време луѓе да стават слика!
Ставање на слики е до следната недела затоа што до оваа требаше да видиме прво другата тема како ќе се одвива и во пон да отвориме нова тема ;)[DOUBLEPOST=1549211211][/DOUBLEPOST]
11599
by коцка on Кајгана форум

Сликата на @Ireal
Имаше мали проблеми па ја ставам во негово име
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.681
аааа да де, јас сум пилот програма тука... немааа!:uzi:
ако биде така ќе се чувствувам како исманипулирана, излажана, искористена, злоупотребена... :(
ајде ВИЕ модератори ем супер модеаратори и админи кои сте присутни, да постирате тука една фотографија преку Кајгана галерија, малку да и помогнете на вашата нова колешка модератор во Фото подфорум, за да можам да го затворам фото натпреварот и да се прејде на гласање, да може следна недела да почнеме од почеток со модератор @коцка наместо @Let 3 !
ај да видам кој се активни,
@SaltNPepa , @The King of Clay , @Hurin , @Red John , @RickyLFC9 , @Донев @Комита Ултрас @ЈуријАркадиевич @A_ @џимеј , повелете по една ваша фотографија ако се може? :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
аааа да де, јас сум пилот програма тука... немааа!:uzi:
ако биде така ќе се чувствувам како исманипулирана, излажана, искористена, злоупотребена... :(
ајде ВИЕ модератори ем супер модеаратори и админи кои сте присутни, да постирате тука една фотографија преку Кајгана галерија, малку да и помогнете на вашата нова колешка модератор во Фото подфорум, за да можам да го затворам фото натпреварот и да се прејде на гласање, да може следна недела да почнеме од почеток со модератор @коцка наместо @Let 3 !
ај да видам кој се активни,
@SaltNPepa , @The King of Clay , @Hurin , @Red John , @RickyLFC9 , @Донев @Комита Ултрас @ЈуријАркадиевич @A_ @џимеј , повелете по една ваша фотографија ако се може? :)
А?!?! Неам више поима што збориш, дигам раце и идам да си проуживам неделава
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
аааа да де, јас сум пилот програма тука... немааа!:uzi:
ако биде така ќе се чувствувам како исманипулирана, излажана, искористена, злоупотребена... :(
ајде ВИЕ модератори ем супер модеаратори и админи кои сте присутни, да постирате тука една фотографија преку Кајгана галерија, малку да и помогнете на вашата нова колешка модератор во Фото подфорум, за да можам да го затворам фото натпреварот и да се прејде на гласање, да може следна недела да почнеме од почеток со модератор @коцка наместо @Let 3 !
ај да видам кој се активни,
@SaltNPepa , @The King of Clay , @Hurin , @Red John , @RickyLFC9 , @Донев @Комита Ултрас @ЈуријАркадиевич @A_ @џимеј , повелете по една ваша фотографија ако се може? :)
Селфи треба?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.681
А?!?! Неам више поима што збориш, дигам раце и идам да си проуживам неделава
..аман ма, нека постира @Acid ќе се наредат и други после него да постираат фотки, ама тој не е моментално активен на форумов, видов кој се активни ...дотичните кои ги тагнав ...да дојдат „да помогнат“ па да почнат и други обични смртници на форумот да ставаат фотки..што не ти е јасно? еве еден дојде ама не знам дали да помогне или да се зеза! :toe:
...како и да е ајде може утре, понеделнички ќе постават други фотки!
Селфи треба?
...не селфие, туку некоја фотографија на пример од спортски настан каде сигурно си бил присутен како фан, а во позадина сигурно има реклами! :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
1. Ова не е фотографска тема која би ме привлекла. Не е ни фотографска тема. Можеби како подтема од улична фотографија евентуално, ама, што оценуваме тука? Умешноста на фотографот или кампањата што ја гледаме на фотографијата?

2. Во 2019, секоја "реклама" мора да ја има во дигитална верзија. Инаку исто како да не заживеала. Одамна не сум добил желба да сликнам билборд. Можда 15 години.

3. Да беше темата наменета за фотки кои се материјал за "реклама" би учествувал :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.681
...за тоа што „Реклама“ не е тема некој да го привлече се сложувам!
ама дека „не е фотографска тема“ не се сложувам, затоа што со кое објаснување би била фотографска тема „ Пијалоци“ или пак „Пиво“но кога се сака може да се види умешноста и на фотографии околу пијалоци и пивото, нели?
...ама проблемот што @bijons ја постави фото темата и се занесе дека може нешто да помогне на темава заборавајќи дека поголемиот дел не само тука туку и во други места на форумов ја „ бојкотираат“ па сега да (не испадне повторно некој да коментира дека светот не се вртел околу неа, демек да не си даде во значење,еве ќе преќутам), а искрено пишував ЛП и ги поканував членовите да постираат, мислам ејјј каков туш добив, сега! :facepalm:
и сега оправдување дека ако не буде буквално „реклама“ ќе има десквалификација“ или не знам што вратени од комисија фотките, зарем не е дружење во ова тема..??:toe:
пораката е примена, па не мора де...повелете сами еве, се извинувам што отворив тема! а ти @коцка друг пат воздржисе, не ме спомнувај веќе ниту за фотографија,ниту за тема, оти јас сум добра душа, друштвена ем колегијална, па ваква КОРПА коментари од главен админ лично делува на мене, а ти демек му лајкуваш одобруваш што напишал, па заш девојко ме повикуваш за тема за после вака да се однесуваш лицемерно, зарем некој кажал нешто за „Левитација“ како тема??? :sramezliv:



...како да е темата „Реклама“ светски натпревар за фотографија, а на други теми обично дружење мислам ејјјј поарно кажите не си бе тука пожелна и ќе го сфатам ферски, а не постави тема, па после ваква,таква не било по фото стандарди, така/вака не чини, а малку требаше да биде весело да се постави една обична фотографија каде има некоја реклама ... еве јас ова би ја избрала како мошне интересна и ефикасна -
„Реклама за маслинки“! :smirce:
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
...за тоа што „Реклама“ не е тема некој да го привлече се сложувам!
ама дека „не е фотографска тема“ не се сложувам, затоа што со кое објаснување би била фотографска тема „ Пијалоци“ или пак „Пиво“но кога се сака може да се види умешноста и на фотографии околу пијалоци и пивото, нели?
...ама проблемот што @bijons ја постави фото темата и се занесе дека може нешто да помогне на темава заборавајќи дека поголемиот дел не само тука туку и во други места на форумов ја „ бојкотираат“ па сега да (не испадне повторно некој да коментира дека светот не се вртел околу неа, демек да не си даде во значење,еве ќе преќутам), а искрено пишував ЛП и ги поканував членовите да постираат, мислам ејјј каков туш добив, сега! :facepalm:
и сега оправдување дека ако не буде буквално „реклама“ ќе има десквалификација“ или не знам што вратени од комисија фотките, зарем не е дружење во ова тема..??:toe:
пораката е примена, па не мора де...повелете сами еве, се извинувам што отворив тема! а ти @коцка друг пат воздржисе, не ме спомнувај веќе ниту за фотографија,ниту за тема, оти јас сум добра душа, друштвена ем колегијална, па ваква КОРПА коментари од главен админ лично делува на мене, а ти демек му лајкуваш одобруваш што напишал, па заш девојко ме повикуваш за тема за после вака да се однесуваш лицемерно, зарем некој кажал нешто за „Левитација“ како тема??? :sramezliv:



...како да е темата „Реклама“ светски натпревар за фотографија, а на други теми обично дружење мислам ејјјј поарно кажите не си бе тука пожелна и ќе го сфатам ферски, а не постави тема, па после ваква,таква не било по фото стандарди, така/вака не чини, а малку требаше да биде весело да се постави една обична фотографија каде има некоја реклама ... еве јас ова би ја избрала како мошне интересна и ефикасна -
„Реклама за маслинки“! :smirce:
Те повикав затоа што мислев дека е глупаво да се лутиме, дека може да продолжиме да се дружиме. Лајкнав погоре не зашто асид или не знам кој како што ти мислиш, туку затоа што истото ти го пишав во порака!
Темата пиво и пијалоци е каде каде покреативна отколку реклама. Темата левитација на пример испадна толку глупа што никој не ја ни рецна. Ама зошто се лутиш, никогаш нема да сфатам
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Абе бижонс, има ли тема на форумов што не е потопена со твоите солзи? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom