Девојките и игрите

  • Креатор на темата Mac))
  • Време на започнување
Член од
25 јуни 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
unreal (mojta omilena), need for speed, counter strike, prince of persia, rise of nations, warcraft, hitman, splinter cell (sega a igram), stronghold itn.
koa ke mi tekn povese so gi imam prevrteno ke pisam :kesa:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
zoso mislam deka e dota premnogu koplicirana za zneskiot svet?
бидејќи си машко и сакаш да го омаловажуваш тоа што не е ко тебе? =)
Сериозно,јас сум ја играл ДОТА некое време,ама не ја играв бидејќи сакав,туку бидејќи многу од другарите ја играат и ми зборат колку јака игра е,па ја сакав да научам да им конкурирам малку....Ама по некое време си реков зошто за џабе да си трошам време кога и онака играта ја сметав за жива глупост и никад не видов ништо интересно у истата :toe:


П.С. За да не бидам тотално оф-топик....еве ќе кажам за сестра ми....кога беше помала имаше земено 2-3 барби игри и една слагалица,а сега кога е поголема не игра никакви поголеми игри,само некои мали како тие у "досадно ми е" и еднаш ја игравме заедно mistery case files...и тоа =)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Од машкиве игри имам единствено една игра свртено пред неколку месеца, беше нешто со зомбиња на платформа на море, па еден им ги крши кичмите, па бла бла... Се викаше Cold Fear мислам. :)
Не за друго, ја заигра дечкото на сестра ми, па ми се виде интересна, ме научи на „основите“ и ја завршив.:)
Едно време и GTA демек ја играв, ама брзо ми здосади, не успеав ни да ја научам ко што треба :pos:

За Sims Nightlife не треба да спомнувам нали, пошто авторот во постот предупредил да не се спомнуваат таквите игри. :pos:

Ретко играм на компјутер, многу ретко.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ајде,recheck еден да направиме,доста нови женски јузерки има
Кој од жениве игра ГТА или Manhunt? :)
Или,било која друга игра...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
мм покрај Симс, имам играно кантер-тоа маалски, покрај сите машки ќе проиграш, немаш избор:)
ја имам возено и GTA San Andreas
хмм што друго имам играно..па не знам, не сум многу по стратегииве, сум пробала, ама не ми иде баш:pos:
а на сони зимоска се остаив со TEKEN 5, лом ги праев другариве и многу се нервираа:pos:
 
Член од
18 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
215
Обожавам да играм игри :vozbud:!!!! Се утепувам од играње , GTA ја обожавам сите ги имам играно сеа одвај чекам да ја земам GTA IV иначе луда сум по авантури, тешки игри кои што бараат многу мислење. Моментално ја вадам Syberia првиот дел викаат добра била па ке видиме.

Litlle Miss
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Играм... По нешто :)
Ама добар дел од игрите што ги играм не се за пресметки...
Така што - ако се собере група цури расположени да се пресметаме со маживе, во СтарКрафт, сум за...
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
И после некој ке каже ние машките сме биле единствени гејминг фрикови:pos2: Имам една другарка што ја научив да игра ВОВ уште кога излезе и сеа се промањачти по играта и знам не идеше у школо коа излезе TBC.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
ЛОЛ, морам да споделам дека една типка пред мене во амфи што седеше се отепа од играње Воркрафт денес на предавање :))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Jaс играм се` oсвен стратегии. Не зошто не сакам, туку затоа што немам време.:). Може да се каже дека FPS ми е омилен жанр, но играм и други игри. Играм Симс, МАМЕ32, Call Of Duty, Football Menager, PES11, GTA, Devil May Cry, Serious Sam:)pos:), Battlefield, NFS ја обожавам, а се сеќавам кога бев 7мо-8мо знам често си одев дома порано од часови само за да играм CS,:icon_lol:... Само играта да е добра и занимлива, тоа ме интересира.:pipi:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Симс на прво место :)
Resident evil, Max pain (мислам дека така се викаше), Urban Chaos, Tomb Rider.. ги играв ко немав интернет досадно ми беше... сега ич не играм игри немам трпение :) ја играв последно GTA San Andreas, ама само со женските се занимавав, ги носев на јадење ваму таму..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom