Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Молете се денес да не изгласаат промена на име, ако не успее го одкочуваат процесот.
(Муабет во Софија)
Дали редовно ги примаш лекарствата, мене тоа ме интересира.
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Nekoj so intervju April 2016 vo Bitola i rok Mart 2018 za dopolnitelni dokumenti da se pofali so promena od dopolnitelna vo finalna?
Denes promena na statusot od dopolnitelna vo finalen eksperten pregled.
Dokumenti (isto i dopolnitelni) : ilindenska legitimacija od pradedo, dokumenti od baba i vujko.
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
41
Поени од реакции
31
Дечки некој со рок на достава до МАРТ 2018 да не има промена во финална?
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Dali ima nekoj so potpisani ukazi od premierot, denovive, od intervju maj 2017ta i smeneta poraka Juli 2018ta?

Posle 31 oktomvri ne sum slusnal nekoj da ima izvadeno pasos, posle zatvaranjeto na agencijata, da ne e stopirano finalnoto odobruvanje od premoerot?
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
интервју април 2016 во битола, Преписка формирана 1 септември 2016, Лани околу 20ти ноември на дополнителна, рок на достава дополнителни документи 2ри Март
денес сменет на финална. 68хх/2016
со документи бг пасош и лк од дедо (прво копии, после ги доставив оригиналите)
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Vcera bev na intervju sluzbenickata mi rece deka postapkata trae 1 godina sega tie sto podnesuvaat vednas mu se pravi intervju dokumenti pradedo krstalno od bugarska ehzarhija ovaa nedela odam pak za sofija da odnesam i potvrda od strumica za sekoj slucaj pa daj boze site da si zemete
Јас сум со истиот документ за потекло крштеница од Бугарска Ехразхија од баба ми бев на интервју во окт.2018,за тоа дека треба дополнителен документ да донесам не ми спомнаа ниту посредникот ни службеникот што го одржуваше интервјуто.Посредникот ми рече дека со овој документ имал мн. луѓе што си го потврдиле Бугарското потекло без проблеми добиле Бугарско државјанство ама за секој случај со потврдата е по сигурно.Би ве замолил за телефонски број од човекот или клубот од Струмица што издава потврди ви благодарам за информација.Поздрав со среќа на сите.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Јас сум со истиот документ за потекло крштеница од Бугарска Ехразхија од баба ми бев на интервју во окт.2018,за тоа дека треба дополнителен документ да донесам не ми спомнаа ниту посредникот ни службеникот што го одржуваше интервјуто.Посредникот ми рече дека со овој документ имал мн. луѓе што си го потврдиле Бугарското потекло без проблеми добиле Бугарско државјанство ама за секој случај со потврдата е по сигурно.Би ве замолил за телефонски број од човекот или клубот од Струмица што издава потврди ви благодарам за информација.Поздрав со среќа на сите.
Od lazar pobaraj broj i izvadi potvrda i odnesija vo sofia nemam odnego broj posrednikot mi sredi
Јас сум со истиот документ за потекло крштеница од Бугарска Ехразхија од баба ми бев на интервју во окт.2018,за тоа дека треба дополнителен документ да донесам не ми спомнаа ниту посредникот ни службеникот што го одржуваше интервјуто.Посредникот ми рече дека со овој документ имал мн. луѓе што си го потврдиле Бугарското потекло без проблеми добиле Бугарско државјанство ама за секој случај со потврдата е по сигурно.Би ве замолил за телефонски број од човекот или клубот од Струмица што издава потврди ви благодарам за информација.Поздрав со среќа на сите.[/QUOTE
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Јас сум со истиот документ за потекло крштеница од Бугарска Ехразхија од баба ми бев на интервју во окт.2018,за тоа дека треба дополнителен документ да донесам не ми спомнаа ниту посредникот ни службеникот што го одржуваше интервјуто.Посредникот ми рече дека со овој документ имал мн. луѓе што си го потврдиле Бугарското потекло без проблеми добиле Бугарско државјанство ама за секој случај со потврдата е по сигурно.Би ве замолил за телефонски број од човекот или клубот од Струмица што издава потврди ви благодарам за информација.Поздрав со среќа на сите.
Лазар Младенов бр.071 239 202
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom